kumaş pantolan gömlekle balık tutan tipler ???

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında tncr tarafından paylaşıldı.

1. tncr

tncr tuncer

kaç gündür iş dönüşü denk geliyorum, sahil yolunda takım elbiseyle yada kumaş pantolon gömlekle balık tutan insanlar görüyorum. bide moda girmiş hızlıca misinayı çekiyo falan bunların amacı nedir? bazılarının elinde 5 metre kamış:) oylece bekliyo üzerinde takım elbise felan ??? :rolleyes:

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Onları neci olduğunu bilmem ama, kumaş pantalon gömlekle balık tutmak gayet zevkli bir aksiyon. Takım elbise biraz kasıyor gerçi ama o da kabul edilebilir.

Şöyle düşün, iş toplantısına İzmir'e gitmişsin, işin erken bitmiş, uçak gecenin köründe. Kaçar mı o fırsat? Bir de gidip elbise filan arayacak değiliz ya, hurra kıyıya elbette..

3. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Balık tutma aşkı ile yanıp tutuşan bizler gibi hobidaşlardır sanırım. En basitinden balık tutamazsamda spin avcılıkta sahteleri atıp çekmek bile bana feyz verir ;)

4. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Ben bazen iş çıkışı çantamdaki mini tele spin kamışı çıkartır, üstümdekilerle balık tutarım; mümkündür.

Bir keresinde sahilde spinle avlanan genç bir Japon görmüştüm; adam beyin cerrahıydı ve az yukarıdaki bir otelde yapılan tıp kongresinden çıkıp sahile öyle gelmişti :)

Hayat karmaşıktır, olabilir öyle manzaralar :)

5. rko

rko mustafa

O avcı arkadaşları bende hergün görüyorum yanlarına gidip selam veriyorum,muhabbet ediyorum hal hatır soruyorum kimisi servis şöförü miskin miskin oturmaktansa zaman geçiriyodur kimisi emeklidir durumu yoktur senin gibi cix elbiseler giyemiyordur oda zaman geçiriyordur,sen insanlara bakış açını değiştir ellerinde 5 metre kamış var demişsin belkide o bile 5 metre değildir bakış açını değiştir benim babamda kumaş pantalon gömlekle avlanır, tip mi olmuştur babam?

6. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Benim düşüncem, balık avı bir spordur ve her koşulda yapılabilir. Siz hiç kot pantolonla futbol maçı yapmadınız mı? Veya kundurayla-kütük gibi botla top koşturmadınız mı? Bu yaşıma rağmen bunları çok kez yaşadım ve kimse de ayıplar gözle dönüp bakmadı. Spor aşığı olarak nitelendirildim çoğu kez.

Dediğiniz 'tip'leri de spor aşığı olarak nitelendiriyorum. Şorta formaya eşofmana da gerek duymuyorum, hem balığa çıkarken; hem de futbol oynarken.

7. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Bu arada...
    Dün Karaköy iskelenin oraya spin denemeye gittim. Gençler ayaklarını denize doğru uzatmış çekirdek çıtlatıyor ve onların yanında birisi üstünde Heavy Class denen IMA marka 800 TL'lik yüzer yelekle spin atıyordu. Sağdan soldan fishgrip'ler, penseler şunlar bunlar sarkıyor... Takım elbise giyiyor olsaydı o kadar garip durmazdı :)

Bir de "arkadaş neden Heavy Class almışsın, senin kilon için gerekli değil" deyince "hı!" deyip öbür yana döndü; resmen bana sırt çevirdi. Soruya cevap vermiyor, benim gibi küçük insanlarla konuşmuyor, havasından geçilmiyor yani...

Topu topu iki çinekop alıcaz len :)

8. Ermancyp

Ermancyp Erman

Favori Kamış:
    Yuki Kenzo 4.25--shimano biomaster 10-50
    Favori Makine:
    Surfblaster 7000-- shimano biomaster sw5000xg
    En İyi Avı:
    1.2 kg minekop
    netice de balığı tutan üzerinde ki elbise değil, kişinin kendisidir..

9. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    ne güzel işte.
    halkın gözünde en azından balıkçıların durumunu bi nebze iyileştirmiş olur.
    halen balıkçı adam , elinde olta ,malzemelerin içinde içki şişesi , etrafı pisleten , ordan geçen kadın kızlara bakan tip olarak görünmektense en cix takım elbiseyle tutarım balığı ben.

şahsım adına nasıl ki ailemle beraberken bir taksiye bineceksem , şöför tipine giyimine bakıyorsam , balıktayken de araya gireceksem yada birinin yanına tezgah açacakken de tipine hareketlerine bakarım.

halen bu yargıyı kıramıyoruz çünkü yukarda saydığım tipler halen içimizde var.
    saygı duymöak gerekir

10. tylrdrdn

tylrdrdn gokay

siz kaçın beni tanıdılar! :)

İş gereği her gün takım elbise giymek zorunda olduğum için zaman zaman aynı duruma bende düşüyorum. mazur görmemek lazım bu durumu.

11. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    balık tutmak için kıyafetin benim için hiç önemi yok çogu zamanda takım elbise ile gitmişliğim olmuştur yakın mesafe tatlı su avlarına evime giderken yol üzerinde çünkü ama şunuda belirtmek isterim egerki niyetim balıga gitmek ise hele hele hafta sonu ise kesinlikle duruma uygun kıyafet giyerim
    takım elbise ile giden arkadaşlarıda yadırgamamak gerek
    bana göre ;
    BALIK TUTMAK ; KİŞİNİN AİT OLDUĞU YERE DÖNMESİDİR.
    ister takım elbise ister şort 5 dakikada olsa iki oltada sallansa
    milyonlara değişilmez..diye düşünüyorum

12. tncr

tncr tuncer

sosyal mesaja gerek yok, yok senin gibi cix giyinemiyo felan diye. bi şort tişört giymek cixlikse ozaman şükür halime. cımbızla seçiyosunuz kelimeleri. ben emekli yada yaşlı amcalar demedim, daha açık yazmalıydım aslında suç bende spor yapan tayt giyen kızları kesmek için gelenler ellerinde bi olta balığın b sinden anlamamıyolar herhallerinden belli. neyse saygı duymamız gerekiyomuş öğrenmiş olduk büyüklerimizden....

13. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    arada bende motosiklet kıyafeti ile gidiyorum
    kask dizlik vs ful koruma soğuk havalarda güzel oluyor

14. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Herkesin hayatına kimse karışamaz.Nasıl karışamaz, mesela , bu adam bu şekil, şu adam şu şekil giyinip balık tutar. Şu şekil:laughing:

15. hakan4117

hakan4117 HAKAN

En İyi Avı:
    Yayın 28 KG
    Sanırım herkes birbirini yanlış anladı. Sevgili Tuncer kardeşim sende keşke açık
    açık yazmış olsaydın deseydin ki; balık tutan takım elbiseli kişiler balık tutmak amacıyla kızları kesiyor deseydin o zaman buradaki takım elbiseye kimse takılmazdı. Bence şöyle yap bir gün git bakalım yanlarına sohbet et tanış ne iş yaptıklarını falan sor böylece az çok ne amaçlı orada olduklarını öğrenmiş olursun.

16. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    kızları kesmek için eline olta almasına gerek yokç geçer bi köşeye yine keser. tepki alınca yazdıklarınız konuyu başka boyuta taşımayın bence.
    bir söz söylemişsiniz ki bence yanlış bir söz ve yorumdu .
    kabul edin gitsin.

17. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Amaç o olsa olta çok yanlış bir seçim olurdu :)