Çakmaklı Klasiği

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında befalcon tarafından paylaşıldı.

1. ssolmaz

ssolmaz Serkan

Sinan hocam tebrikler,
    çok güzel bir av olmuş.
    sırtıdan balık tutma anında da kurşun kullanmadın sanırım.
    daları ne kadar sahtenin acaba?

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Şimdiye kadar sırtıda hiç kurşun kullanmadım. Palamut, torik ve levrek aldım. Kurşun ile dibe yakın avcı balıklar hedeflemeyi istiyorum ama her seferinde üşeniyorum. Kullandığım sahtenin daları 1 m. Yeterli geliyor.

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    hihi hihi hihi Benim durumuma hoşgeldin hocam. hihi
    İşin zor, bundan sonra zor tatmin olur, zor mutlu olursun. :D

Ben bir mırmır avına gidiyorum, avdaşımın ısrarıyla, evlere şenlik. Takım yapmak bile içimden gelmiyor. :D

4. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler Bereketli Olsun bende Nuri Abi gibi toriği tekneye aldığınız gibi kanını akıtmanızı tavsiye ederim daha bir lezzetli oluyor

5. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Araştırmalara başladım. Big game oynuyacağım artık :laughing: Şimdilik Daiwa Emcast makine yeterli gibi duruyor. Hiç zorlanmadan aldı Toriği. 3 kg torik ama acayip basıyor. 0,35 ip misina vardı üzerinde. Önde 2 m FC kaplama 0,40. Şöyle 8-10 kg lık misal lambuka denk gelse dayanmaz belki. reeling

Daiwa emcast ta Surf yapacaz diye aldımdı. Ana makarasına 200 m yakın 0.18 ip misina sardım. Daha atış yapmak nasip olmadı. Gıcır gıcır duruyor.:rolleyes: İş görecek gibi dursada gözüm jig makinelerine de gitmiyor değil hani. 500 TL civarı bütçe gerekiyor banghead Ah şu alışveriş belası hihi

Geçenlerde Face de Sulh Turgay Karaslan abinin Alaçatı Big game paylaşımı vardı. "Abi nedir böyle bir avın maliyeti" diye sordum. Cevap gelmedi henüz. Bildiğim kadarıyla açık denizde dolanıyorlar. Takım taklavat hepsini firma veriyor. Bizim kaptan 200 TL alıyorsa günlük. Onlar kimbilir kaç paradır :eek: cyrr

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Teşekkürler. Sahteyi çıkarırken epey bir kanı aktı. Tekneyi kırmızıya boyadı. Tadı da çok lezzetliydi.

7. timursen89422

timursen89422 timur

İnşaallah hocam... arasıra yokluyoruz avlakları ispendekten başka bişey pek yok:) havası denk geldiğinde 1-1,5 kilo levrekte yapıyor ama nadir:eek: haberleşiriz inşaallah hocam(kurban abiyede çok selam söyle:) )

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Aleyküm selam. O da 8-8 mesai çalışıyor. Balıkta aklı. reeling Sizin gibi avdaşlara ihtiyacım var. At-çekçi ve de tecrübeli. Üstelik aynı yolun yolcusu mrsparkle Görüşmek üzere.

9. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    Tebrikler.Video harika. Sırtı avı gerçekten de zevkli ve büyük balıkta müthiş heyecan yaratıyor.Siz de bu heyecanı ve aksiyonu iyi yaşamışsınız.Bundan sonra yemli avlar sizi pek kesmez.Aklınızda hep big game olacak.mrsparkle
    Daha büyükleri rastgelsin.:thumb:

10. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim. Hakikatten bundan böyle benim için herşey farklı olacak. Planlar, Programlar başladı bile mrsparkle

11. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Tebrikler Çok güzel bir av olmuş.

12. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Öncelikle güzel avın ve raporun için teşekkürler sevgili Sinan:) Büyük balık avı iyidir hoştur ama adamı kanser etme riski her zaman mevcuttur:) bir boş,iki boş derken ufak ufak yer bünyeyi,masrafıda ağırdır,hani boş dönmeyeyim diye iki çapari sallayayım,üç beş yemli salayımı da kaldırmaz ,kusar,karizma çizilmesi araba çiziğine benzemez:)
    Velhasıl ufakçılık her zaman elzemdir,arada bir iricesini denk getirdinmi dadından yenmez:)
    Bunları söyleyen ben koşmadımmı yıllarca İRİ lerin peşinden dersen,koştum koştum pilim bitti vallahi:D Mesela bugün üç saat palamut aradım denizde,deniz anası hariç tık yoktu:( bari istavrit tutayım dedim akşam üstü,balığı buldum,iki atış 20 istavrit derken yunuslarda buldu balığı:mad: ellili sürü yedi gözümün önünde benim istavritleri:( hava karardı yarım kilo istavritle döndüm karaya:(

13. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Biz genelde yemli ava çıkıyoruz. Etrafta hareketlenme, iz, emare, combalak olursa sırtı dönüyoruz. Zaten epey zamandır dip avlarımda bile iğneyi ve de yemi büyütmüştüm. Olacaksa büyük olsun diyerekten. 2/0 iğne ve iri mamun ile avlandım bu hafta. İzmaritler bile yakaladımbanghead Bu işin bana tek külfeti çift takım götürmek olacak. Sağlam takım sırtı için. Hafif takım dip yemli için. Zaten yedekli olmayı tercih ederdim. Öncelikli arayışlarım at-çek ile iyi bir levrek olacak. Kısmette varsa inşallah:thumb:

14. ilhany

ilhany İLHAN YAĞMUR

Sinan Bey merhaba. Biz de arkadaşlarla Çakmaklı -gencelli, yenifoça arasında avlanıyoruz. Ama şimdiye kadar doğru düzgün 2-3 balık dışında birşey alamadık. Kerteriz falan sormuyorum ama bu yıl için balık durumu nasıl sizin avlarınızda. Konuştuğumuz herkes bize geçen sene aldıkları çupraları, mercanları , palamutları anlatıyor ama herkesin dilinde " Bu sene bu balıklara ne oldu?" sorusu var. En son dün çıktığımızda birde yunuslara denk gelince neredeyse sıfır balıkla dönmek zorunda kaldık. Cevap verirseniz sevinirim.

15. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Bu yıl bölge çok kısırdı. Sebebi ise senin de dediğin gibi, yunus, lambuka, torik, kofana/lüfer, kılıç vb avcı balıkların fazlaca görülmeye başlaması olabilir. Sülünes ile Lambuka, sardalye ile lüfer yakalandı dip takımından. Mercan çupra ise seyrekti.

16. ilhany

ilhany İLHAN YAĞMUR

ilginiz için teşekkür ederim.