Nedir bu mercanların benden çektikleri.Bugünki avımız.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli üyeler

Hemen hergün bir rapor açmam kanıksanmış olabilir.Hatta bazılarınca bıkkınlık vermişte olabilir.
    ,
    Ancak bilinizki aslında bir çağrıdır.

Bu balık yokluğunda kimseler balık tutamazken,çıkanlarda boş dönerken,buralara kerelerce gelipte yetiştirdiğim kişiler Saroz sularında hiçbirinizin vede nerdeyse benim düşünemediğim kadar iri ve çok balık tutarken,ben buralarda atıl kalamazdım.

Avcılık güdüm bunu engellemektedir.

Dolayısıyla deniz azgınmış balık yokmuşmuş beni bağlamaz.

Çağrımın özeti şu.

Aranızda hakiki balık avcısı tutkunu var ve çoğunluktadır.

Levreği,trançası,sinagrit ve fangrisi,hatta orkinosu tabiiki toriği,lüferi,kofanası koca mercanları ile tek avlak olarak ayakta kalmış vede kalacak olan Saroz bölgesinde avlarım başladığında,işte forumumuzun hakiki avcılarının konuğum olmasını arzuluyorum ve işte burada tekrarlıyorumki,o gün geldiğinde teknemde yeriniz hazırdır.

Diğer yalancı pehlivanlarmı?

Onlar kalsınlar kaldıkları yerde,tutacağınız trofelere bakıp,bakıp içlerindeki zehiri döksünler,ne yazıkki forumun içinede etmeye devam etsinler,onlara yakışan budur.

Denizde ne profesyoneli ne oltacısı yokken aldım Bursalı Bülent kardeşimi,açıldım ve aşağıdaki güzelleri tuttuk,birçok ufaklığıda yaşama döndürüp salma mutluluğunu yaşadık.

Balıklardan dört tanesini çoktandır balık yemediğim için aldım kimini başkalarına geri kalanların hepsini Bülente teslim ettim.

İşte bazı kareler

Sevgi ve saygımla kalınız.

İri Pagelluslar görünmeye başladı.

Bir ben bir Bülent.

Hava patladı kısa kestik avımızı;

Halbuki duble çekmeye başlamıştık.

2. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Vedat amca jigging ne oldu:) jigging raporu göremez olduk..adın mercancı babaya çıktı:)
    bu arada harika mercanlar almışsınız bu sefer abi,ellerinize sağlık..

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Davet çok hoş ama...

Bilsem ki şuradan kalkıp banyodaki kovaya oltayı sallasam mercan çıkacak, emin ol yerimden kalkıp oraya gitmem. Kalsın sivriceye, asosa filan gitmek şurda...

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bülent karargah kurdu sanırım oraya,gitmek bilmiyor:)

5. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    Sessiz sessiz her raporunu bıkmadan okuyorum tartışmalarında son noktayı sen koyuyorsun normalde tatlı suda bilgisizce avlanıyorum trofem var bitane oda rastgele oldu zaten :) Vedat kaptan veya hocamız veya üstadımız sen bir numarasın suskunluğumu bozdum artık inşallah fırsat bulurum bigün senin yanında avlanmak nasip olur bana. Senin inadın azmin gücün bizede bulaşır inşallah. Sen bir numarasın başka söylenecek LAF YOK.. :) Tebrik ederim yine bu pembe pembe balıkları bize gösteriyosun bu sıcakta içimi ferahlatıyosun. Konu seninse bakmadan geçmiyorum. :) Tuttuğun balıklar sana helal olsun Vedat Hocam. :)

6. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Tebrik ederim Vadat amcam.

Balık stres atmak rahatlamak içindir gerisi hikaye. Keyifle takipteyim raporlarını.

7. therasmus

therasmus fatih demirci

Favori Kamış:
    Lineaeffe spider surf 4.20 m
    Favori Makine:
    Ryobi oasys 8000
    Merakımı bağışlayın ,
    Sizinle balığa çıkmanın maliyeti sadece 5lt benzin mi?

8. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    Tuttugunuz baliklarda zerre kadar gozum yok. Ogretilerinizi de merakla okuyorum.

Bence balik avciligi bir amac degil hayattan keyif almak icin bir arac olarak kullanilmali ( ticari balikciligi tenzil ederim ). Gordugum kadariyla sizinki keyiflikten cikmis bir hirs olarak karsimizda.

Her gun keyifle anlattiginiz ve aldiginiz okadar can sizce de biraz fazla degil mi?

sizi surdurulebilir balik avciligi konusunda da on saflarda izlemekten cok daha fazla keyif alacagimi belirtmek isterim.

9. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Çok güzel ve iriydiler sevgili KADİR,amaah o hava yokmu.Öyle birpatladıki,ben buraya geleli böyle bir rüzgar görmedim.

Birsaat daha avlanabileydik sanırım avımızı katlardık.

Jigging meselesine gelince;

Şu face olalı o kadar ok kişi benimle balığa çıkmak istiyorki,üstelik hemen tamamı,yemlibalık tutmak istemekte.Kaldıki meralarımızda jige konu olacak balıklarda hayli azaldı ve hepsinden önemlisi ben gelen kardeşlerimin arzularına uymak istemekteyim.

Az kaldı sevgili Kadir,arabamın 48 aylık taksitleri bitmek üzere.Çift motorlu teknemin bir motorunu hallettim,ikinciisinide bir şekilde halledecek,sadece jigging değil,çok önemli sırtı balıkları,deep drop,geçtiğimiz aylarda meşhur olan Orkinos yemli avı,atçek levrek avlarıoralara gayet yakın olan yerlerdeözellikle trofe turna avlarıyla karşınızda olacağım.

Keşke yakın olaydıkta sende geleydin.

Sevgimle kal

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Az daha bekle o zaman Saroza gelirsin.Orada bu mercanları balıktan saymayacağız.

Davetim gerçektir.

Sevgiler

11. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    O inanılmaz meraklı bir balıkcı.Hani hergün desem ben bıkarım sanırımki o bıkmaz.

Dün yediğimiz o havada başkası olaydı ödü patlardı o sadece gülüyordu,neyse salimen vardık limana.

Bu arada geçen hafta gelen kardeşlerlerden birisi Gülpınar açıjklarındaki bir batıktan bahsetti.Gösterdiği videolardaki hemen bir,iki ay evvelki avlarında tuttukları muhteşemdi.GPS sini alıp gelecek ve inşallah oralara gideceğiz.

Bursalılar hakikaten tutkun avcılar,gençler ve gözüpekler onlarla daha çok avlar yapacağız.

Yaşlıları ise eh,burun kıvırabiliyorlar,bunu yakın zamanda gördük zaten:D :D :D

Sevgiler

12. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Akif

Benimle tartışmaya girenlerin aslında balıkcılıkta yeni,bu hobiyi yeterince benimsememiş,bir şekilde bana çatarak prim yapma arzusunda olan,güya deniizi,balığı,doğayı sevdiğini sanan ,menfi karakterde olan tipler olduğu ufak bifr araştırmayla belli olmaktadır.

İş boş lafa gelince,pekala yazıp çizmekteler,üstelik çaplarına bakmadan,eksik yada olmayan bilgi ve tecrübelerine hernasılsa güvenerek.

Bu tipler gerçek hayatta canlı olarak karşımda olsalar,eminimki o yazdıklarından utanırlar.

Bu tiplere kendimi tam ve doğru ifade edemedim.Ne yazıkki salak gibi halende muhatap kabul ediptartışmalara giiriyorum,bu benim zaafımdır.

Benim için hakiki olarak gönüllere bu sevdanın nebzesi dahi düşmüş olanlar geçerlidir.O kadarki onları başımın tacı olarak kabul ederim.

Ama ne yazıkki bu forumda olan bazıları,benim kabiliyetim dışında kalmakta,halende ,geçmiştete görüldüğü gibi zehirli dikenlerini her fırsatta sokmak için fırsat kollamaktadırlar.

Suskunluğunu bozman beni sevindirmiştir.

Ben öz olarak tatlısucuyumdur.Bu konuda sanada yardımcı olmak ve birliktede avlanmak isterim.

Sevgimle kal.

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sağol sevgili hocam,çok haklısın,.

Öyleki bu artık çaptan düşmesi gereken bedenim bu sayede dimdik,güçlü,yılmak ve yorulmak bilmeyen yapıda olmaya devam etmektedir.

Olabilir,tabiat kanunudur,birgün olta başında göçüveriririmde.Ama asla,çapı,isteği,aktifitesi pasife dönmüş biri olmayacağım.

İlgi ve yorumlarına ise teşekkür ederim.

Sevgimle kal

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bu ara 10 litre benzin:)

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Orhan kaptanımız kolkırılır,yen içinde kalır dersede bu laf benim için geçerli değildir.
    Her ortamda,her şartta kim olursa olsun,helede yetkili sayılan biirisi olursa tadından yenmez,ben şiddetle,her dediklerini boşa çıkararak,mücadelesini,bu denizin,tatlısuların ırzına geçenlere karşı sürdürülebilinir balıkcılık konusunda ortaya koymuş ve buna azimli birisiyim.

Devletin ortaya koyduğu sirküler,tebliğler ne yazıkki yetersiz ve ne yazıkki bugünki acıklı durumu tetikleyen hatta bizzat sebep olan mahiyettedir.

Eminimki siz bunlardan bihabersiniz.

Bu konuda laf atmak yerine isterseniz enine,boyuna tartışalım.

Sevgviler

16. nertetiker

nertetiker ÖNER

Favori Kamış:
    REMIXON STORM SURF KAMIŞ 100-275G 420CM
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40 makine
    En İyi Avı:
    AVIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ :)
    mercan dede elelrine sağlık. sen sağlıklı ol keyfin yerinde olsun formumuzdan eksik olma allah seni denizden ve bizlerden ayırmasın. herşey gönlünce olsun. inadın için hırsın için tutkun için bitmek bilmeyen enerjin için teşekkürler vedat amca. bizler senden birşeyler öğrenip ders çıkarabiliyorsak kafi. meyve veren ağaç taşlanır. sense ulu bir çınar.....

17. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Meyve veren ağaçı taşlayanlar genelde çocuklardır.Birde değer yargıları,ruhu karışık iyiyi,kötüyü ayıramayan illaki birisinin ayağının altına muz kabuğu yada taş koyma itiyadında olan kıskanç yapıda kişilerdir.

İlgi ve yorumlarına teşekkür ediyorum

Sevgimle kal Öner

18. canözüm

canözüm mehmet seven

vedat abı bende buradayım batıga gıdecegım yarın nasıpse sana rapor verırım bızım yazlıgın onundekı batık sanırım

19. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    Vedat üstadım.. Sen bir numarasın ordaki kelimeleri kendine kullanma lütfen bana cevap attığın içinde çok teşekkür ederim. Sen bu forumda bizim örnek aldığımız İNSANSIN. Senin biz her zaman arkandayız. Senin gönlün o insanlara ne kadar kızsada sen kızamıyosunki belli tartışmalarda muhattap oluyosun buda güzel insan olduğunu net olarak açıklıyor bize senin herşey dilinde hocam gerisi kalbinde.

Sağlıcakla kal sana bişey olmasın..

20. Saydam_Adam

Saydam_Adam Seyit

Favori Kamış:
    Procatch Carbon Spin Kamış 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Nexage 4000FC
    En İyi Avı:
    Levrek 3.5 kg Sinavrit 2.8 kg
    bide biz tutsak vedat amca şu balıkları sen bitiriyon akdenize balık girmiyor :)