İlk Zarganam

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında vodıl tarafından paylaşıldı.

1. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 3 mt. 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Selamlar arkadaşlar.

Tatil için gittiğim Silifke-Yeşilovacık'ta 3. günün sabahında aldım bu güzeli.Yeşilovacıkta bulunan balıkçı barınağı-liman da geceli gündüzlü 2 boş gün geçirdikten sonra kısmetimi hemen Anamur yolu üzerinde köyden 300 mt. ileride bulunan kayalıklarda aramaya karar verdim.Bu güzel denizde nasıl hiç balık olmadığına çok şaşırdım doğrusu.Geceli gündüzlü günün her saatinde gerek yemli gerekse at-çek yapmama rağmen bir türlü balık alamadım.Yem olarak karides ve sardalya kullandım ama ne hikmetse inanın 1-2 vuruş dışında oltamı ziyaret eden olmadı. 3. günün sabahında saat 05.00 gibi yine yemli olarak avıma başladım.Daha ilk atışımda elden biraz büyük bir karagöz aldım ve devamının geleceğini düşünerek sevindim .Ama inanın sonra bir tek vuruş bile olmadı.Hava aydınlanırken slikon ragluo çalışmaya başladım,10-15 dakika uğraştıktan sonra yaklaşık 30 mt sol tarafımda su birden karıştı :clap2: hemen çantadan yeni aldığım Kendo Haryu 03 model sahtemi takıp o yöne doğru savurdum. mrsparkle Sahte suya düşüp daha kolu 1 tur bile sarmadan yavru bindi sahteye reeling Yumurtalık'ta kaçan akyalardan sonra bunu kaçırmak olmazdı,asıldım oltaya.Deli gibiydi vallahi,sudan 1 metre yukarı sıçraya sıçraya ,yan çize çize sonunda geldi kıyıya :yo: O an beni görmeniz lazımdı.Hemen başladım resimleri çekmeye,ilk hanıma yolladım resimleri :) Nede olsa hep boş gittiğimimiz için eve alay konusu oluyorduk :p Derken bir kaç dakika sonra rüzgar çıkmaya başladı.O sıra aklıma Panic prey savagear geldi.Onunla biraz daha uzağa atışlar yapabilrdim.Daha 4 veya 5. atışta kıyıya 20 mt kala bindi yavru reeling başladım büyük bir sevinçle asılmaya.Yaklaştıkça değişik bir balık olduğunu sezinledim, derken birede ne göreyim banghead yaklaşık 3 kiloluk bir balon :( Aldım kıyıda bıraktım zırtoyu ... İşte böyle arkadaşlar,bu tatilde azda olsa güzel avlar benim için bir tecrübe oldu.İnşallah hepimize bu güzel avlar nasip olur ...Rastgele...

Ekipman ;
    Makine : Okuma Ceymar FD CY-40
    Kamış : Okuma V sistem 3 mt 10-40
    Sahte : Kendo Haryu 125 F renk-03
    Savagear Panic Prey 03 Bone Beyaz

Bu da arkasından gelen Balon.Savagear Panic Prey beyaz sahteme atladı.Hemen zargananın arkasından asılınca bayağı bir sevindim ama balonu görünce sevincim kursağımda kaldı ...

2. baraküda007

baraküda007 fatih

tebrikler abi çok güzel zargana :thumb: bizim burada antalyadada oluyor o büyük zarganalardan hep istiyorum saldırsa sahteme diye ama hiç denk gelmedi saldırmadı sahteme o balon balığınıda salmasaydın iyiydi mahvediyorlar diğer balık türlerini

3. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    Balonu salmanız kötü olmuş kedilere verseydiniz keşke

4. athenax

athenax Mehmet

Tebrikler. Çok güzel bir zargana.
    Yeşilovacıktan tekne ile bir çok kez ava çıktım, ilk kez o bölgede zargana avlandığını gördüm.
    Tatiliniz devam ediyorsa barınakta kiralık tekneler var. Onlarla da ava çıkabilirsiniz.

vodıl bunu beğendi.
  5. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    tutması çok keyifli bi balıktır...su üstündeki taklaları eğlendiriyor insanı :) tebrik eder devamını dilerim...

vodıl bunu beğendi.
  6. zaad

zaad ZAFER

Maşallah
    Zarganaya bak, baracudadan büyük...

vodıl bunu beğendi.
  7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, gayet güzel bir zargana.
    Daha güzel avların olsun.

vodıl bunu beğendi.
  8. talip yeşiltepe

talip yeşiltepe talip yeşiltepe

harika bir zargana..tebrikler..

ben yanlış mı anladım sanki okurken balonu salmamış gibi geldi.kıyıya bıraktım gibi algıladım .salmadıysan çok iyi yapmışsın 2 defa tebrikler..

vodıl bunu beğendi.
  9. vodıl

vodıl Zafer NİZAMOĞLU

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 3 mt. 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    LEVREK (2.750 gr.)
    Selam arkadaşlar,

Yanlış anlaşılma var heralde , balon balığını suya tekrar salmadım. Yakaladıktan sonra kıyıya aldım ve orda kaderine bıraktım :) Maalesef çoğu balıkçı gibi bende bu balonlardan çok çektim soytarılar iğnelerimi kesip kesip gittiler !!! Balıkçı arkadaşlara verdiği zararları biliyorum yani :)