Mercury 9.9 4 zamanlı motor yardım

Konu, 'Motorlar' kısmında bigboss08 tarafından paylaşıldı.

1. bigboss08

bigboss08 Cenk

Herkese *** ben Batum'dan yazıyorum elimde 2010 model mercury motor var yalnız bi kaç sıkıntısı var burda servis olmadığı için buraya yazma gereği duydum motor güzel çalışıyor yalnız vites geçişlerinde sıkıntı var motoru çalıştırmadan boşa aldığım Zaman ipi çekmekte sıkıntı oluyor ileri geri yaparak zor çalıştırıyoruz birde çalıştıktan sonra vitese geçerken tak diye vuruyor bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden ***ler ederim saygılar

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    kolu boşa almadan ipi çekemezsiniz(çekersiniz zorlarsanız acı kuvvetle de ya ip ya kafa elinizde kalır bi gün) mutlaka boş pozisyona gelmeli,ileri geri değil,ikisinin ortasında kısa bi aralık boş pozisyondur. bu Motor geriye daha kolay geçer genellikle,siz boşa aldım derken geriye alıyor olabilirsiniz.Boştan vitese geçerken belli bir takırtı normaldir,neticede debriyajlı bir sistem değil,dişli dişliye geçiriliyor.
    Motorun alt plastik kısmını çıkarın,koldan aşşağıya komutları ileten teli bi kontrol edin,gevşeklik,yamukluk olmasın,kuyruk yağınıda değiştirin,kolun greslenecek yerlerini gresleyin bi sıkıntı kalmaz

3. bigboss08

bigboss08 Cenk

Sağolun kuyruk yağını değiştirdik pervaneyi söktük gresledik kolu ileri geri yapıyoruz cok ince bi yerde ipi çekebiliyorum koldan giden telde bi sıkıntı var dediğiniz gibi yay gibi bişe var onu yukarı itmesi gerekiyor