Küçük Turna Suya iade

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında odemisli tarafından paylaşıldı.

1. odemisli

odemisli ilker

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    her av iyidir. :D
    Akşam üzeri hafif yağan yağmur sonrası tereddüt etsem de, geçen hafta keşfettiğim yeni avlağa doğru yola koyuldum. Fazla zamanım yoktu ama yinede kendimi su kenarına gitmekten alıkoyamadım. Göletteki su durumu iyi olmasına ragmen kenarda otlu yapıdan dolayı bir silikon ve bir kaşığı yoğun ot tabakasından kurtaramadım. Buna ragmen bu ufaklıgı kandırmayı başarabildim. Yaklaşık 30 cm civarı olan yaramazı aynen geldiği yere geri gönderdim. Balık kaşık ile alındı.

Bu da suya iade videosu,

http://www.youtube.com/watch?v=YOFpPocU0p0&feature=youtu.be

2. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

tebrikler.büyüsünde trofe olarak oltanıza gelsin.:)

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, çok daha büyüklerini tutarsınız umarım.

4. KBenekliAla

KBenekliAla Oğuz Kaan

Abi ellerine sağlık keyifli bir av ve geri iade için teşekkürler. Şanslı bir bölgedesin keşfedecek çok mera var fakat şu 3. havalimanı ve köprünün yaptığı tahribat doğayı mahvedecek. Göletleride doldurmaya başlamışlar. 3 dereyi kurutmuşlar.

5. odemisli

odemisli ilker

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    her av iyidir. :D
    Havalanı ve 3 ncü köprü baglantı yolları bölgeyi çölleştirmeye başladı. Arnavutköy bolluca ve boğazköy den geçen hafriyat kamyonlarının sayısı o kadar fazla ki, gecen hafta bölge sakinleri lastik yakarak barikatlar kurarak yolu trafiğe kapadılar ve seslerini duyurmaya çalıştılar. Ne yazık ki hiç bir haber kanalında bu seslenişe kulak verildiğini görmedim. Ormanlık alanlar yok edilmekte ve göletler hafriyat ile doldurulmakta, dereler kurumakta. Bu günlerimizi çok arayacağız gibi geliyor. Öte yandan kısıtlı zamanda küçükte olsa bir turna almak keyif vericiydi. Amaç et yemek deil doğa ile başbaşa kalıp anın tadını cıkarmak. Hele birde oltanın ucunda turna gibi avı keyif veren bir rakip var ise, mücadeleye doyum olmuyor. Küçük turnalar bazen kuzu gibi gelirken bazen de kurtulma cabası ile öyle sıcramalar yapıyor ki, saygı ile geri iade etmek büyük zevk veriyor doğrusu. İnşallah daha büyükleri oltalarımızı ziyaret eder. Herkese bol keyifli avlar dilerim.

6. vatandasahmet

vatandasahmet Altay

guzel av olmus. geri salmaniz ise harika bir olay.
    yalniz baliklari suya geri salarken mumkun oldugunda solungaclarindan uzak tutalim elimizi. karninin altindan hafifce tutmaya calisin. suya o ekilde birakin. bir de elimizin islak olmasina dikkat edelim.

butun bunlar baligin travmayi daha cabuk atlatip hayata donmesini saglar. o da bir can :)