Yeni Sonarim Lowrance hds 7 gen 2 touch

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında ethr tarafından paylaşıldı.

1. ethr

ethr emirhan

Favori Kamış:
    daiwa saltiga jig rod
    Favori Makine:
    shimano torium 30
    En İyi Avı:
    lahos (grida 9 kg)
    merhabalar;

Yaklasik bir yildir arastirmalarim sonucu gectigimiz hafta amerikadan getirttigim chartplotterimi sizlerle paylasmak istedim.
    Turkiye fiyatlarinin daha dogrusu amerika harici ulke fiyatlarinin son derece yuksek oldugunu gordum ve arastirmalarim sonucu amerikada satilanlarin u.s. sinirlari disinda calismadigini ogrendim. bir cesit kisitlamalar oluyormus. Bende ebay uzerinden biriyle yazisarak amerikadan Avrupada calisan versiyonundan satin aldim. Cihaz uzerinde 83/200 transducer ile geldi bende buna ilave olarak amazondan structure scan skimmer aldim ve cihazimi tamamladim.
    cihaz ve skimmer kargo dahil bana 1600 dolara geldi. Ve bu fiyata turkiyeden anca 3-4 model altini alabiliyoruz.
    Urune gumruk parasi vermedim bunun icin bilgi almak isterseniz mesaj atabilirsiniz.
    Secimlerden sonra datcaya gidip cihazi deneyip birazda avlanacagim. Ve sonrasinda degerlendirmeleri sizler icin paylasacagim.

Ekli Dosyalar:

2. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Hayırlı olsun..
    bende almak istiyorum sırf merak ettiğim için, sonra ne yapıcam onu istavrite gidincemi kullanıcam diyorum vazgeçiyorum :)

3. Agaoglu

Agaoglu Hüseyin Aslan

Emirhan hayırlı olsun aynı cihazdan amerikadan bende getirttim. Bodrumda jig ile avlanıyorum. Paslaşabiliriz, özelden sana mesaj atmaya çalıştım ama forum sitelerine yabancı olduğun için beceremedim. :)

4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Çok güzel bir cihaz. Zamanında ben de çok ilgilenmiştim Lowrance ile.
    Ayna açısı geniş , zoomlama özelliği çok iyi. Ama en çok merak ettiğim DI özelliği idi. Sığ sularda işe yaradığını duymuştum.

Ben şartlar gereği başka bir cihaz aldım.
    Cihazımdan memnunum. Cihaz neyi vaad ettiyse gerçekleştiriyor. Ama gene de bir HDS 7 veya HDS 10'un sudaki performansını görmek isterdim.

Sizin araştırmalarınızda HDS 7 'nin hangi kriterleri öne çıktı ki onu tercih ettiniz ?

Güle güle kullanın ve izlenimlerinizi de paylaşın lütfen.

5. Can çağlar yalavuz

Can çağlar yalavuz Can çağlar

Selamlar bu hft lowrance hds 12 gen 3 almak istiyorum ama abd de avrupa uyumlu cihazı nerden bulduğunuzu öğrenmek isterim paylaşabilirmisniz

6. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

7. ethr

ethr emirhan

Favori Kamış:
    daiwa saltiga jig rod
    Favori Makine:
    shimano torium 30
    En İyi Avı:
    lahos (grida 9 kg)
    kusura bakma mesajinizi yeni gordum.Cihaza alisabildiniz mi.

8. ethr

ethr emirhan

Favori Kamış:
    daiwa saltiga jig rod
    Favori Makine:
    shimano torium 30
    En İyi Avı:
    lahos (grida 9 kg)
    merhaba mesajinizi yeni gordum eger hala almadiysaniz yardimci olmak isterim

9. ethr

ethr emirhan

Favori Kamış:
    daiwa saltiga jig rod
    Favori Makine:
    shimano torium 30
    En İyi Avı:
    lahos (grida 9 kg)
    merhaba tekrar :) mesajinizi yeni gordum kusura bakmayin gec cevap veriyorum. ben cihazi aldim DI ve Side image i basarili calisiyor. DI yaklasi 80-90 metrelere kadar goruntu veriyor detay azalsada bir fikir alabiliyorsunuz.Hds alma sebebim ise lowrance piyasada kendini baya buyuttu ve bircok markanin onune gecti ben humminbird ile karsilastirdim ve DI ve SIDESCAN konusunda lowrancein bir adim onde oldugu gordum onceden humminbird vardi ve pek memnun degildim bu seferde lowrance denemek istemistim,pismanligim yok ama sadece ustunde 83/200 generic ayna ile geldi onu degistirme firsati bulamadim oda derin suda cok performans vermiyor. 190 metrelere kadar goruntu aliyorum gerci avlandigim bolgede en fazla 120 metrede kerterizim var ama yinede insan dahasini istiyor.

10. fatih celikci

fatih celikci fatih celikci

Emirhan kardes turkiye' de calisan benzer bir cihaz almak istiyorum.gumruksuz nasil alacagimiz konusunda yardımcı olurmusun.ve turkiyede calisan modeli nasil anlayacagiz..ebayda furuno modelleride com hesapli ayni sistemle furunoda alabilirmiyiz gp 1870 f model.gumruk odemeden.
    iyi avlar dilerim.

11. borant

borant Mustafa eser

Lowrance Hds7

Selam dostum
    Bu ara fishfinder alma konusunda karar aşamasındayım ve aklıma yatan model lowrance hds 7 gen 2 modeli . Daha paketi açılmamış bir tane buldum 2900 tl fiyatı. Bana uygun geldi fiyatı ama benim öğrenmek istediğim kullanışlı bir cihazmı, beklentileri yeterli düzeyde karşılarmı?
    Ayrıca e-bay, amazon gibi yurtdışından aldığım cihazı gümrük sorunsuz nasıl elde edebilirim , bilgim dahilinde 100$ üstü sorun yaşanıyor.

12. vali

vali veli

Arkadaslar banada yardimci olabilirmisiniz .Benim sorunum humminbird 778c amerikadan getirdigim cihazimin aynasinin kablolarini oglum kopardi ,bende yeni bir ayna aldim xth 9 db 35 kw t cihaz humminbird sitesinde destekledigi yaziyor fakat goruntuleri silik cikiyor ve 83/200 olarak gozukuyor 50/200 secenegi yok napabilirim Screenshot_20170104-223059.png