Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    MITCHELL FLUID serisini denemeni tavsiye ederim, bu seri iyidir, kullandım. Aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsin.

MITCHELL FLUID

Dam ve savagear!

Dam Nanoflex G2 Spin Kamış 10-30gr Atar 240cm

Savagear MPP 9' 274cm Softlure 10-30g Olta Kamışı

Çok fazla para harcamak istemiyorsan MITCHELL FLUID serisini denemeni , 200 - 300 tl para harcarım diyorsan dam - daiwa - savagear. üçlüsü tavsiye ederim. Fiyat + kalite + 2.70m dersen savagear derim.

2. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
  3. faruker

faruker rekuraf

Favori Kamış:
    Okuma V 2.40 // Fladen Xtra flexx 2.70
    Favori Makine:
    alivion 300 FSD ve ceymar c 40
    Shimano Catana DX 2.70 10-30

Shimano Catana DX 2.70 10-30 iki parçalı kamış hala satılık mıdır.

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Merhaba Faruk.
    Kamış hala satılık. Dediğim gibi 4 yada 5 kez kullandım. Sıfırdan farkı yok. İstersen resimlerini yollayabilirim.Zaten almaya karar verirsen kendin de sıfırdan farkı olmadığını görürsün :thumb:
    Saygılar...

5. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Merhaba arkadaşlar.
    Malum sezon yaklaşıyor, yaz uykusundan yavaş yavaş uyanma vakti geliyor :)
    Makinenin bakımı yapıldı, kamışlar kontrol edildi, kadroya yeni transferler başladı. Bundan sonra yapılacak tek şey bol kofanalı, bol levrekli bir sezon için Allah'a dua etmek :)
    Bu sezon kadroya katılan iki arkadaşımı tanıştırmak istedim. İkisinden de bol skorlu bir sezon bekliyorum :)

6. faruknamdar

faruknamdar FARUK

En İyi Avı:
    45 cm minekop
    Arkadaşlar selamlar, ben istanbuldayım fakat yaz dönemlerinde yeniçiftlikte olduğumdan her haftasonu NATOLİMANI na gidip avlanıyorum. Orada geçen hafta yine boru kurdu 3 lü takım eşliğinde mırmır avlarken. ışık olan bir baba oğul ile tanıştım. 3 adet mırmır aldıktan sonra iskelenin sol tarafına geçen babası 6-7 zarganının yan yana yüzdüğünü söyledi. Anında çarpma takımını çıakrıp almaya karalıydım. Takım eskidiği için saldım 4 iğneli çarpmayı aralarından çektim birisinin ortadan takıldı ve takım koptu fakat. ışığın altında can havli ile çırpınan zarganayı adamın çapariyi dolayarak çektim abartısız 5 cm çapında ve 45 cm boyunda zarganayı zar zor çektim millet o karanlıkta şok şok şok. tabi bende şok oldum. fakat ışık altında zargana çok kalmıyor açığa gidiyor. 3 mırmır 2 zargana ile kapattık fakat levreğe rastlamadım. balıkçı arkadaşlar var ise çinekopa gidip geleceğim oraya. tanışmak isteyen arkadaşlar adım faruk cep 0544 345 00 60 avlak iyi olursa orada sabit olan arkadaşlar haber verirse sevinirim.

7. p0s3id0n

p0s3id0n Sercan

arkadaşlar merhaba.
    bayramda Yeniçiftlik'te olacağım. Ve senelerdir iskelede avlanırım.Güncel av bilgisi var mı? Birde Tekirdağ yolu üzerinde liman diye bir şey duydum herkes orada avlanıyormuş artık bir bilgisi olan var mı? İyide balık çekiyorlarmış.

8. askala

askala

Arkadaşlar durumlar nasıl, çok sessiz kaldık. Yarın akşam Ereğli fenere eğlencelik gitmeyi düşünüyorum, yakında bilgi alan ya da tecrübe eden arkadaş var mı?

9. faruknamdar

faruknamdar FARUK

En İyi Avı:
    45 cm minekop
    Yeniçiftlik liman

p0s3id0n merhaba liman dedikleri NATO LİMANI diye bir yer var. Yeniçiftlikten tekirdağ yönüne 10 km gidince denize bak 3 km denizin ortasına uzanna bir liman. Bol bol mırmır, eşkina, minekop, istavrit var. Geçen haftasonu rekorum 11 mırmır, 1 tane 35 cm lik minekop.

10. askala

askala

Av ne zaman oluyor natoda? Akşam gece gündüz?

11. faruknamdar

faruknamdar FARUK

En İyi Avı:
    45 cm minekop
    akşamları daha iyi. gündüz boş oluyor.

12. Peezan

Peezan Mert

Favori Kamış:
    Fladen Tele Beach Surf 400 ,Fladen Xtra Fllexx 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 55 , Okuma dead ringer 40
    Merhaba abiler, arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Sanırım eskisi kadar pek aktif değil burası. Okuyarak araştırarak başlangıç için bir sörf ve spin takım yaptım kendime. Bu aralar gümüşyakadan nato limanına kadar kıyı kıyı dolaşıyorum, Tecrübe ediniyorum ve bol bol yoruluyorum. Tabiki kayda değer istediğim gibi balık yakalayamıyorum. Zamanla olacağına da inanıyorum. Bungün natodan geldim ben dahil kimse birşey alamadı. Bu mevsimde ne tür ava yönelebilirim(yemli,at-çek)? Son durumlar nasıl çevrede acaba?

13. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Merhaba Mert. Aramıza hoş geldin.
    İlk olarak dediğin doğru, eskisi kadar hareketli değil buralar. Sebebi de (bence) çoğunluk paylaşımını facebookta yapıyor. Eskiden insanlarda paylaşma isteği fazlaydı, şimdi beğeni alma isteği fazla :(
    Bu zamanlarda yemlide de spinde de herkesin gözü/kulağı lüferde. Yakında başlar. Beklemeyeyim diyorsan levrek peşinde koşabilirsin. Yemli avda da tavsiyem eşkina avına ağırlık vermen olur.
    Merak ettiğin başka bişey olursa ben ve diğer arkadaşlar elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.
    Rastgele...

14. Peezan

Peezan Mert

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tesekku ederim. Eski konulari gozden gecirdigimde kobra kurttan bahsediliyordu. Cerkezkoyde oturmam sebebiyle surekli sahile gitme firsatim olmuyor ama yem bulamasam bile tavuk gogsu,istavrit,sardalya,hamsi.. Ne bulursam yanima alip birseyler yapmaya calisiyorum.bu saydigim yemlerle mirmir ve sarikanat yakaladim. Ama levrek icin cok ugrastim sanirim gittigim meralar uygun degil ya da yemim. Boru kurdunu herzaman bulamiyorum.

15. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yemli avlanmayı düşünüyorsan tavsiyem canlı teke kullanman olur Mert. Gerçi bu mevsimde teke bulmak iyice zorlaştı ama canlı teke ile levrek, eşkina, minekop yakalama şansın bayaa yüksek olur.
    Acele etme Mert, birkaç hafta içinde çok daha zevkli avlar yapmaya başlayacağız inşallah ;)

16. Peezan

Peezan Mert

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Cumartesi gecesini kıyıda geçirdim. Hava çok güzeldi süperdi ama 1 tane bile vuruş alamadık :) ateşimşzi yaktık muhabbetimizi ettik döndük.

17. Peezan

Peezan Mert

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dün aksam sultakoydeydim. Klasik lufer mantarli takimla 1 tane sarikanat aldim. Yan tarafimdaki balikci arkadaslar 10 tane almistir ben 1 tane alana kadar:) Muhabbet ettik benim yemim hamsi arkadasin yemi zarganaydi ve yemimin bayat oldugunu soyledi. Istavritte bulamadim mecbur hamsi aldim. Bu seferde balik vardi yemim kotuydu. Bakalim her ikisi ne zaman tam olacak :)

18. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tebrikler Mert. En azından doğru yoldasın ki az da olsa birşeyler yakalıyorsun. Herkes yakalarken sen yakalayamasaydın ya takımında yada yeminde bir sorun var demekti.
    Diğer balıkçıların dediği doğru. Lüferde yemin ne kadar tazeyse şansın o kadar fazla. Bu arada o sayılarda lüfer yakalanmaya başladıysa sezon başlamış demektir :thumb:
    Hepimize rastgele...

19. Peezan

Peezan Mert

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bu gün kiyikoye gitme niyetim var. Denizin durumu acaba nasildir. Bazen adam boyu dalga oluyor bosa gitmis oluyorum. Deniz durmunu tam olarak nasil ogrenebilrim.

20. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    https://earth.nullschool.net/#curre...ographic=-331.77,41.72,3000/loc=28.413,41.569

Yukarıdaki adresten saatlik rüzgar durumunu öğrenebilirsin Mert. Sol altta Earth yazan yeri tıkla, öğrenmek istediğin saati ayarla :thumb: