Spin misina

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Saltwater tarafından paylaşıldı.

1. Saltwater

Saltwater Ömür

Herkese merhabalar. Forumda daha önce defalarca yazılmıştır biliyorum yine mi dediğinizi duyar gibiyim:) Geçenlerde ilk konumu açmıştım ilk spin setim diye orda da arkadaşların belirttiği gibi kamış ve makine üstüne o kadar kafa yorunca misinayı es geçmişim 0.28 lik ip misina almıştım. Deneme için 1 haftada 4-5 kez ava gittim ve misinaya her seferinde yenildim. Hem atış mesafem hem de tek vuruş bile alamam beni biraz üzdü. Ayrıca kullandığım misinadan mıdır yoksa kamıştaki halkadan mı kamışı 90 dereceye kaldırınca makine baya baya zorlanıyor. Ucunda balık olsa hayatta çekilmez dedirtecek kadar tedirgin etti beni.

Gelelim soruya abilerim kardeşlerim ben bu işi öğrenene kadar uygun fiyatlı misina arıyorum. Fiyat olarak bakıldığında kaliteli bir mono misina kötü bir ip misina ile aynı fiyatta. Sizce kaliteli 0,25 lik mono misina mı yoksa orta kalite de ip misina mı. Mesela nippon super tought 0,25 in çok güzel yorumları var. Ve internette 300mt si 26tl gibi bir fiyata satılıyo. Bu fiyatta araştırma yaptığımda ip misinalarda markasını hiç duymadığım ürünler var. Bu durumda sizden yardım bekliyorum. Fiyat performans olarak bana bu fiyat aralığında ip misina önerebilirmisiniz. Yoksa nippon hertürlü senin işini görür al kullan 4-5 ayda bir yenile mi dersiniz?

Kamış: fladen eco 240
    Makine: okuma 40v

2. levrekçimetin

levrekçimetin metin oktay can

Favori Kamış:
    shimano blue romance
    Favori Makine:
    Daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    levrek- 7 kg kofana-4,800kğ
    Süpermakim/ hikaru / balza / osaka 4 misinada kaliteli ama osaka.hikaru ve balza fiyat olarakta uygun

3. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Okuma seabass misina esnektir spin için rahat.300 metresi 12 lira falandır..5kilo üstü balık alma şansın olmayan meralarsa 0.26 büyük çıkabilirse 0.28 -

4. Saltwater

Saltwater Ömür

Öncelikle yorumlar ve tavsiyeler için teşekkürler. Hikaru hariç diğer bütün misinalar aklıma yattı.(Fc misinaların çekerinin düşük olduğunu okumuştum bu yüzden biraz çekindim) Süper maxim aralarından biraz sıyrılıyor gibi sanki. Fakat Okuma da fiyat olarak cok iyi 300m 15 lira ayda bir değiştirsen 150m sarsan 2 ay yeter bana. 2 ürünün de gam yapmaması olumlu fakat düğüm olayını pek yazmamışlar. Zar zor aldığım sahteleri düğüm yüzünden kaybetmek istemem. Hedef balığım öncelikli baraküda ve levrek 0,25mm işimi görür mü.

5. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Ömür abi ben okumanin 300.mt lik alround spinn diye bir modelini kullanmıştim boğazda 34 tlye almıştim

6. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Palomar düğüm atarsan hiç bir şey olmaz en basit ve sağlamı mono için.Okuma seabass alacaksan 28 tavsiye ederim 26 olan çok fazla esniyor.Sağlam mı sağlam ama atarken tedirgin ediyor 15 gram üstü sahte.Bütçem kısıtlı diyorsan ilacın seabass ama avdan sonra güzelce yıka silikonlu yapısı yüzünden tuzu çok tutuyor avdan önce ve sonra tatlı su dökmen iyi olur.

7. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam

okuma seabass
    okuma chikara spin
    okuma allraund spin
    trabucco t_force supersoft

düşünebilirsiniz

8. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Alround spinn bu arada 26 tl miş ben aldiğimda adam pahali satmis internette 26-28tlye 0.25ligı var bende 5küsür kg çekeri var

9. Saltwater

Saltwater Ömür

Herkese yorumları ve tavsiyeleri için teşekkürler. 3 Misina arasında kaldım ilki süper maxim kullanıcı yorumları süper fakat fiyat olarak diğer 2 misinanın 2 katı fiyatı var. 2. misina okuma allround fiyat olarak güzel 300m olması da güzel diğer set de ki misinayı da yenilemiş olurum. ( 1.80m 10 30 atarlı kamış ve 2000 lik makine var yedekte duruyo misinası hiç güven vermiyor) 3. olarak yine okuma seabass var. Fiyat olarak en uygun misina kullanıcı yorumları güzel 300m olması artı fakat bunun da fazla yumuşak olmasından dolayı aksiyon verilirken zorlandığı yazılmış. Bu 3ünün arasından birisini alacak olsanız siz ne alırdınız sebepleriyle yazarsanız sevinirim. Anket sorusu gibi oldu kusura bakmayın :D. Forumlarda dolanırken bi misina daha buldum. Nippon Super Tough bu misinayı kullanan var mı?

10. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Daiwa megaforce 0.25mm tavsiye ederim.Piyasadaki kaliteli diğer markalarla hemen hemen aynı para... Tek farkı,Daiwa :)