BURSA KIYI BALIKÇILIĞI RAPORLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında talebe1974 tarafından paylaşıldı.

1. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Gold Fısh Ocean Surf 4.20
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Merhaba dostlar;
    Site de be pek hareketlilik yok belki benim gibi merakla av raporları bekleyen Bursalı hobidaşlar vardır diye konu açayım dedim.:)
    Bu günlerde gemlik körfezi,mudanya civarlarında kıyı balıkçılığında hareketlilik yok gibi.Ben şahsen hem spin hemde yemli deniyorum tık yok.
    Sizlerin av raporları nasıl ??

2. derebeyi06

derebeyi06 ÖZKAN

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    shımano
    En İyi Avı:
    turna,45cm
    iyi oldu bunu yazdıgın .bende nisanın son haftası armutluya gitmeyi düşünüyorum.o dönemde ne avlanır hangı takımlar götüreyim yem olarak ne kullanabilirim.ankarada oldugumdam o bölgede nisan sonunda av konusunda bilgim yok.bilgilendirirsen sevinirim

3. nester

nester Ersin

deniz de kılçık yok ya.daha bekliycez

4. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Armutlu taraflarında hiç avlanmadım ama nisan aylarında az da olsa mudanya tarafında mırmır başlar.yem olarak boru kurdu yada kırmızı deniz solucanı kullanıyoruz.Takım olarak gezer kurşunlu tek iğneli takım kullanıp açığa atıp yavaş yavaş çekerek avlanıyoruz.Bunun dışında istavrit çapari ile ve izmarit yemli olarak ve spin takımlarıyla levrek ve lüfer peşinde oluruz.Karşı kıyı olmasından dolayı çok farklı olacağını düşünmüyorum.Ayrıca sizin oralarda bolca karagöz olduğunu duyuyorum.Canlı teke (ege ve akdenizde Çimçim derler) ve karidesle gece karagöz avlayabilirsiniz.

5. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Bu gün Solunar takvimine göre iyi av verecek bir gün görünüyor.Aynen kılçık yok ama yılmadan denemeye devam.Bu gece ben Mudanya Güzelyalı'da balık peşinde olacağım.Hem yemli(az bir şey karidesim var) hem sahteler ve silikonlarla spin denemelerim olacak.Kısmetim varsa bir iki parça tutabilirsem ne mutlu bana reeling

6. nester

nester Ersin

hocam boş ver solunar ı yaa hurafee onlar başka bişe değil.yalnız mudanya mırmır için düzgün zemin nerde var?

7. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    SOLUNAR Kimine göre hurafe ama bana göre değil
    GÜZELYALI -MUDANYA arasındaki sahil kesimi kumluk.Oralardan mevsiminde bir çok defa mırmır almışlığım var.

8. alperderya

alperderya Alper

Favori Kamış:
    Okuma Helios 270cm 20-50gr
    Favori Makine:
    Okuma RTX-40
    En İyi Avı:
    25 cm Sarikanat
    Solunar olayı için ben de telefona bir kaç uygulama indirip deneyim dedim ama pek bişey anlayamadım. Yayınlanan raporlarla biraz karşılaştırma yaptım çok tatmin edici gelmedi.

Uğur Bey, siz nereden takip ediyorsunuz? Neyi baz alıyorsunuz? Tam lokasyon seçebiliyor musunuz?

9. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Ben avtakvimi.com sitesinden takip ediyorum.Bu sitede grafikte belirtilen av yüzdesini baz alıyorum.Özellikle uzun av ve kısa av sürelerini belirttiğinden o saatlerde oltamı suyla buluşturmaya gayret ediyorum.Sitede lokasyon seçilebiliyor.Mesela burada bu günün Mudanya raporu var ve son günlerde gördüğüm en yüksek yüzde bu güne ait.. Gündüz çalıştığım için saat 18:00 gibi mutlaka oltam suda olacak..http://avtakvimi.com/takvim/?enlem=40.376973&boylam=28.883245999999986

10. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Uğur Bey merhaba.Ben de ahbaplarımdan duyduğum kadarıyla kayıkla Narlı'da tek-tük karagöz yakalandığından bahsediyorlar.Yem olarak karides yemeye başlamış.Benim söyleceklerim bundan ibaret.Bütün üyelere rastgele.Herşey gönlünüzce olsun.Selamlar...ERCAN1977BURSA

11. nester

nester Ersin

raporunu bekliyoz hocam.güzelyalıya yazdan beri küsüm.hep hüsrana uğradım orada:))

12. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Maalesef büyük bir hüsranla sonuçlanan bir av oldu.Henüz üçüncü atışımda TeleSpin kamışım ortadan kırılınca bir müddet yemli denememden sonra yarım saat içinde avı sonlandırıp büyük bir üzüntüyle evin yolunu tutmak zorunda kaldım.cyrr

Ekli Dosyalar:

13. nester

nester Ersin

telespinlerdeki klasik sorun.geçmiş olsun.markası neydi .mimleyelim azcık

14. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Aslında markasını bende bilmiyorum.Kendim modifiye ettiğim çok kullanışlı bir kamıştı.Epeyde eskimişti.Miyadı dolmuş sanırım.Hiç istemesemde(taşıma sorunundan dolayı) 2 parçalı bir spin kamış alacağım bu gidişle.

15. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Arkadaşlar merhaba. Yazdıklarınızı ilgiyle okudum. Başka bir yer hakkında sizin -varsa- bilgilerinizi almak isterim. Karacabey boğazı merasını deneyen var mı içinizde? Orada av yapmış , tecrübesi olan. Gitmişliğim hiç olmadı. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırışa çok sevinirim. Saygılarımla.

16. Ensar49

Ensar49 Ensar

14 gün boyunca Erdek kıyılarında birçok yer denedim ama kıyıda canlı namına hiçbir işaret yok.Tekneyle tavşan adası yakınında 1 saatlik av yaptım,istavrit,mırmır ve izmarit çıktı.Tekne olayı bana hiç tat vermedi.Boşuna atsamda kıyıdan atmak başka oluyor.

17. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Hafta sonu Mudanya civarlarında denemelerim yine boş çıktı..Tek vuruş dahi alamadan geri döndüm..Ya sizde bir şeyler var mı ??

18. nester

nester Ersin

gündüzleri gümüş balığı yakalanıyor.çok kısır bir dönemdeyiz

19. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    hansen pilgrim 32g mavi beyaz kaşık==shımano catana 400 fc makine ==-pelikan dozer 0,24 mm. misina -Gold Fısh Ocean Surf 4,20 m. surf kamış...Mudanya dan kıyıdan dün akşam aldığım Lüfer...Tek tük de olsa Lüfer yapıyor kaşıkla..Ayrıca kıyıdan çapari de iş yapmaya başladı..Bigilerinize :)

Ekli Dosyalar:

20. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Tebrikler Uğur hocam tek de olsa mudanyadan dişli haberi almak güzel. Mudanyadaki sahil çalışmaları ne durumda olta atacak kadar ilerleme kaydedildi mi? Ben sadece lrf ile yakala bırak şeklinde av yapıyorum ve ana hedefim istavrit, iskorpit gibi balıklar, mudanyada gece istavrit için tavsiye edebileceğiniz yer var mı? Genelde gemlik iskelesine gidiyorum ama çok verimli olduğu söylenemez...