20 NISAN 2016 KOFANA

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mehmetaydn tarafından paylaşıldı.

1. mehmetaydn

mehmetaydn Mehmet AYDIN

Favori Kamış:
    fortuna 3,90cm
    En İyi Avı:
    6,5 KG KOFANA
    Dün 1 adet zargana yakalayıp saldım ve daha 10 metre gitmeden kofana saldırdı ama alamadım.Zarganayı iki parçaya bölüp bırakmış,bugün üşenmeden tekrar avlak yerine gidip çok küçük bir zaraga getirebildim,hava çok rüzgarlı ve akıntı ters olmasına rağmen zargana ancak 125 metre gitti,sonuç olarak 1,kg 150 gram bir adet kofana ile günü şenlendirdim.Ben balığı çekip kıyaya aldığımda yanımda zargana salan arkadaşın zarganasınada kofna saldırdı ve parcalayıp bıraktı...

Ekli Dosyalar:

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi tebrik ederim.Senin bu usulü ilk fırsatta denemek niyetindeyim :) abi merak ettiğim bir husus var... tek çarpma iğne yerine 2 çarpma iğne olsa da biri enseye biri kuyruğa yakın bir yere tuttursak daha bi sağlam olmazmı? acaba balık yorulur mu?ne düşünüyorsun bu fikir hakkında?

3. mehmetaydn

mehmetaydn Mehmet AYDIN

Favori Kamış:
    fortuna 3,90cm
    En İyi Avı:
    6,5 KG KOFANA
    Zargana büyük olursa 2 çarpma taktığımız oluyor ama bazen istemediğimiz yere gittiğinde zarganayı geri çekiyoruz ve buda ona zarar veriyor.Büyük zargana oldumu 2 çarpma daha mantıklı fakat nasıl ayarlıyorsa KOFANA çarpmaların olduğu bölümü bırakıyor ve geri kalan kısmını alıp gidiyor.Mübarek sanki elinde çatal bıçak var ve o şekilde çarpmaya takılmadan balığı alabiliyor....

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi en iyisi sıralayacan 3 lü çarpmayı balık küçükse kuyruğa orta ise 2tanesi bütük ise 3ünü de takacaksın...Nası ama ben bu cin fikirle denizde balık koymam dimi :laughing: