İstanbulda spin

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında okaliptus92 tarafından paylaşıldı.

1. okaliptus92

okaliptus92 mustafa çekirdekci

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    Allah aşkına biri bana İstanbulda spinle nerde balik tutabilecegimi soylesin? oraya buraya gide gele telef oldum. Lütfen rica ediyorum. ole çok balik olmasına gerek yok. cok kalabalik olmasın hatta kimsecikler olmasın ve 100 de 5-10 balik tutulma ihtimali olsun tek aradığım bu.

2. umut01

umut01 umut

Siz şu aradığınız gibi bir mera bulursanız acilen şans oyunu oynayın da zengin de olun bu kadar şanslı iken :)

3. umut01

umut01 umut

Çünkü sitede pek kimse avlak yeri söylemek istemiyor maalesef çok fazla istirmar edildiğinden.

4. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Elbette kimse mera söylemez, özellikle spin merasını. Surf ile her kıyıda iş yapılabilir ama spin için özel kıyı tipleri vardır. Benim tavsiyem, kayalıklarda suyun sığlaştığı yerleri denemenizdir. Diğer sahil kesimlerinde ise ışık alan her yer meradır.

5. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    istanbulun hangi yakasındasınız?

6. okaliptus92

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    Avrupadaim beyler cok tesekkur ederim cevaplar icin kafamda bi yer daha belirledim. Karaburuna gidecem. Daha once karakoye gittim akıntı burnuna gittim bi de akarsu agzi diye kucuk cekemece sahile gittim orası da olmadi tek tek deniyorum. Karaburundan umudum var balik tutarsam yazarm mera soylememek bos bir kuruntu bence herkes nasibini alr.

7. okaliptus92

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    Zonguldak Çaycuma da oturuyordum onceden Karadenize gitmek isteyen olursa getirebilirim bizim meralara. Ben Zonguldak caycuma sazkoye giderdim mera olarak orda bi gemi batigi var suyun içinde o batığın hemen sağında 1 2 metrelik bolumde duruyor balik. lufer ozellikle. levrek de var ama bana henuz uğramış degildi. sahte olarakta fladen niginden kaşığı kullanyorum. bir cok sahteden falan daha etkili bana göre.

8. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    kardeşim karaburun diye verdiğin karar asrın hatasıdır benden söylemesi :eek: bu sene karaburun çinekop lüfer falan bile yapmadı şu zamanda spinle alabileceğin balık yok boşuna zaman kaybı ve dünya kadar yol yorgunluğu... İstanbul içinde şansını denemeni tavsiye ederim reeling

9. emreseven

emreseven Emre

Bende eğer o kadar yol gidilecekse, eşek adası civarını tavsiye ederim.Hatta göz karartılırsa saroz bile olabilir.

Bu arada bahsettiğiniz batık çaycuma nerede? Filyos'a yakınmıdır ? Gittiğimde denerim.

10. okaliptus92

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    filyos kalesinin sag tarafi yani filyos tarafina degil de diger tarafina bakan sahilin (sefercik mahallesi) karsisi orasi da sazkoy diye geçiyor. fiziken yakin filyosa aslinda ama taaa yukardan saltukova koprusunden dolasmak gerekiyor. o sebepten sefercikte denesen de olur

11. okaliptus92

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    hmmmmmm :D su an hayallerim yıkıldı. bende rumeli fenerine giderim o zman :D

12. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Arkadaşım kulağını açık tut.Spin ile lüfer ve familyası yakalandımı Yenikapı miting alanı Sarayburnu taraflarını dolaş.Ama lütfen çıkış balığına dokunma.

13. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Trabyayada gel diyeceğim ama orada spin çalışmıyor.Ama surf ile rapala çalışacaksan bekleriz.

14. okaliptus92

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    albastar long cast
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    cok tesekkur ederim tavsiyen icin surd takimimda var ama ondan zevk alamıyorum. zaten ben balik seven bi adam degilim tutup tutup salmayi düşünüyorum. belki 1 tane alirim yemelik :D