Olta takımım için yorum ve öneri nerede ne avlanır bununla

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gkhn35Izmir tarafından paylaşıldı.

1. gkhn35Izmir

gkhn35Izmir Gokhan

Merhabalar aranizda yeniyim İzmirde yasiyorum.Nihayet bugun gidip forumdaki yorumlardan yola çıkarak kendime bir takim oluşturdum. Simdi ise geldi takımı nerde ve nasıl hangi yemlerle kullanacağıma. Soru belki siz usta abilerim için basit gelebilir ama yeni başlayanlar için sizlerin görüşleri çok önemli. Fotoğrafı alt tarafta görebilirsiniz sahte ve diğer parçaları satıcı hediye etti sağolsun. Yorumlarinizi bekliyorum.
    Makina : trio 40s
    Kamış : v system 8' 2.40 10-40gr
    Misina : 3.100luk
    Sahtenin ismini bilmiyorum.[​IMG][/url][/IMG]

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Güzel kardeşim takımın hayırlı uğurlu olsun gayet güzel lakin bir hususa dikkatini çekmek isterim!!! aldığın kamışın üst atar değeri 40gr!!!yani o masadaki kurşunlar bu kamışa göre fazla ağır.normalde ekipmanın spinn için uygun ama beklemeli av için de işini görür merak etme... ama o kamışa kullanacağın en ağır kurşun 30gr ı geçmesin. 50-60mt civarı mesafelerde yemli de çalışa bilirsin... ama o kamış ve makinenin esas verimli olacağı yöntem spinn olacaktır. o resimdeki sahte kendo blade minnow gayet başarılı bir sahtedir...ay ışığının olduğu meralarda akşam suyu veya sabah gün ağarmaya doğru yapacağın avlarda bu sahte işini görür.misinan spinn için biraz kalın.sanırım 0.30mm. spinn de 0.25mm yeterlidir.misina kalınlaştıkca atış mesafen düşer ama bu misina da taşlık kayalık meralarda jighead kullanarak silikon ile yapacağın avlarda daha bi mukavemetli olur.kiii bu tip meralarda genellikle 0.25-0.30mm arası tercih edilir.bu makinenin yedek kafası yanlış hatırlamıyorsam yok ama ilave olarak satılmakta. eğer bütçeni aşmazsa bir de yedek kafa al ve birine 0.25mm diğerine 0.30mm sar meraya göre kullanırsın.oltan dolu avın bereketli olsun.sevgiler,

3. gkhn35Izmir

gkhn35Izmir Gokhan

Verdiginiz bilgiler icin çok tesekkur ediyorum. Kursun konusunda benimde kafamda bir takim sorular var masadaki kurşunlar 20gr lik onlarda bir sıkıntı çıkmaz sanırım pazar gunu cesmede tekne turuna cikmayi dusunuyorum turda 100gr lik kursunlar kullaniliyormus tekneden asagi sallamak yetiyor sanirim. Benim kamışta yeterli mi acaba 100gr icin bir sıkıntı cikarmi ? Ve teknede canli yemmi daha iyi olur sahte is gorurmu sahte 16 gr fazla derine inmez sanirim kafam karisik biraz

4. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Burdan bakınca o masadaki kurşun 100gr gibi geldi gözüme :) ben olsam tekneden dikey olsa da 100gr kurşun kullanıp risk almazdım. sonuçta o kamışın toplam ağırlığı 230gr civarında... yani kamışın yarı ağırlığında bir kurşun kullanacaksın bunun bir de akıntısı bir de balığın oltaya binmesi var.sorun çıka da bilir çıkmaya da bilir.ben kullanmam ama yine de sen bilirsin kardeşim:thumb:

5. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    bi ilave daha... sahte tekneden at çek yaparak ya da tekne hareket halindeyken kullanıla bilir.sürü içinden geçersen palamut yazılı ıskarmoz gibi balıklar isabet ede bilir.şans zamanlama meselesi

6. gkhn35Izmir

gkhn35Izmir Gokhan

Hocam yarin tekneden aciliyoruz genelde en cok Mercan, Karagöz, Lidaki, Dülger, İstavrit, Uskumru ve bolca Gopez geliyormuş oltaya . bu takimla kurşun iğne öneriniz varmı nasil bir kombine yapayim simdiden tesekkurler yem olarak canlı alicaz sanirim.

7. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    kardeşim mercan karagöz dülger gibi balıklar dipte gezer ve derin suyu genelde tercih eder. derin suya ağır kurşun lazım.ağır kurşun bana göre senin oltaya uygun değil diğer balıklar için 30-35gr lık kurşun klasik 3lü hazır takımlar da işini görür.ama dip için zor gibi görünüyor...çünkü dipte akıntı olur akıntıya ağır kurşun gerek...

8. gkhn35Izmir

gkhn35Izmir Gokhan

Anladım. Bende bugun gidip 100gr lık kursun ve 5-6 numara iğne aldım. Benim oltayı götürmeyecem artık tekneden kiralık bir olta alıcam bilgileriniz için çok teşekkür ederim tekrardan. Bol bereketli avlar olsun hepimize