El oltasını kıyıdan uzağa atmak için yöntem

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında halis07 tarafından paylaşıldı.

?

Bu yöntem sizce güzel mi?

1. Evet

24,6%
  2. Hayır

75,4%
  1. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    Şişeyi atmayacaksın misinayı şişeye sarıp diğer elinde tutcaksın kursunu atacaksın:)

2. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Acaba diyorum şişenin içinin büyüklüğü hangi büyüklükteki hayvanlara yuva olabilir..! balinaya..! yunusa..! lüfere..! palamuta..! vs vs...!! :laughing: yoksa sadece küçük kabuklularamı..! minik balıklaramı..! olur artık bilemiyorum... idk Yoksa dabacana veya daha büyük bir şişemi düşünülüyor bilmem ...! idk hihi hihi
    ister gül..! ister ağla..! ister göbeğini hoplat..! ister başka yerini hoplat, hiç önemli değil...! ;) Birilerinin cahilliği seni çok ilgilendiriyorsa gebzede bir merkez açta cahilleri aydınlat..! önüne gelen insana muhalefet edeceğine..! daha hayırlı bir iş yapmış olursun..! ;) Aynaya bak orada adammı başka bir şeymi görürsün bilemem artık..! kimin adam olup olmadığı seni neden bu kadar ilgilendiriyorki...! cam nedenmi yapılıyor..! KUM..! desem yeterli olurmu sence...! ACABA...! NE Mİ DERİM..! UKALANIN daniskası..! SEVİYESİZ...! biri derim heralde...! ne dersin yanılırmıyım sence...! ;)

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    bilgin olmadan, doğmalarınla öyle ukalalık yapan sen gibilere hep muhalif olacağım, emin olabilirsin.

deniz denen ekosistemin bir şişeye binlercesi sığacak kadar küçük canlılarla başladığını bilmeyecek kadar cahilsen, ben ne yapayım?

4. burak07burak

burak07burak burak

atık su borusu vardır ondan kesip üstüne misina sırıpta kendin el oltası yapabilirsin şişeden daha iyidir ve serttir :D

5. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Sadece bana değilki, herkese sen muhalifsin edepsiz..! doğmamı..! dogmamı bir karar versen iyi olur bence senin gibi ukalâ süper beyinli birine yakıştıramadım...! hihi hihi
    Eeee... benim dediğimi söylüyorsun, çok akıllı süper beyinli edepsiz..! ben farklı bir şeymi dedim bir şişenin içine ne gibi canlıların sığabileceğini söylerken...! ben cahilimde seninde bilgin paçalarından akıyor maşallah...! toplada ziyan olmasın gebzede açacağın merkezde faydası olur... ;) sen istediğini yap, ister göbeğini..! ister başka yerini oynat..! istediğin yerde, belki 3-5 kuruşta kazanırsın sonuçta...!
    Buralardada kendini..! bilgini..! o süper, içi zekâ dolu beynini balık sitelerinde harcama ..! kendini ziyan etme...! bu değerlerini daha üst seviye yerlerde değerlendirde Ülke istifade etsin bilgi ve birikimlerinden...! :thumb: hihi hihi hadi bana eyvallah... sanada güle güle... ;)

6. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    Sakin *** konu nerelere gelmiş.Barışında dağılalım hadi:)

7. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Evet ya burası arenaya dönmüş.. savaşmayın öpüşün :D

8. okymanisa

okymanisa Okay

Favori Kamış:
    Shimano Catana Dx 2,10 M_14-40 gr/mh
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Barracuda (Turna) 2 kg
    Önümüzdeki ilk balık avımda sapan ile kurşun atma olayını deneyeceğim.... Sanırım tehlikeli diyen arkadaşların çoğu hep misinanın arkadan geldiği durumları kafalarında canlandırdılar... misinayı 60 metre kadar önüme açacağım... tabi ilk olarak yine beden kullanmadan ucuna kurşun bağlı misina ile deneme yapacağım. sapan arkada, 60m kadar misina önümde açık bir şekilde... kalan kısmı ise göl oltacılarının kullandığı saplanabilir olta demiri içerisinde kasnağa sarılı... kurşunu sapanın önünden alıp yine öne atacağım... kurşun ile bedenin son iğnesi arasında 1-2 metre kadar mesafe bırakıp yine son iğneden hemen üstte aralıkla bir sıktırma kurşun daha ekleyeceğim... Fırsatım olursa videoya çeker sizlerle paylaşırım... Bu şekilde tenha bir avlakta bir tehlike yaşayacağıma inanmıyorum.... Ne dersiniz?