Zeytinburnu Sahilde Kıyı Avcılığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Frkan tarafından paylaşıldı.

1. Frkan

Frkan Furkan

Favori Kamış:
    Okuma Azores 430
    Favori Makine:
    Okuma Trio
    Merhabalar :)) dün ilk defa balık avına çıktık kuzenimle beraber. Nasil birşey oldugunu hep merak etmiştim. A101 den aldigimiz dandik oltalarla gittik. Tabii nasil baglanir nasil atilir hicbir bilgimiz yok :)) Bir abimizden yardim istedik sagolsun herseyi gosterdi. 2 saatte 600 gr civari istavrit tuttuk. Merak ettigim farklı yemlerle farklı balıklar cıkarabilirmiyiz ve daha once tutan varsa hangi tur baliklar tuttu :) simdiden tesekkurler (bu dandik oltayla gitmeyecegim birdahakine yeni bir kamış alacağım )

2. kesf_i_alem

kesf_i_alem EROL

Furkan kardeşim geçmiş olsun.Daha ilk girişten ''aşıyı''almışsın.Artık kurtuluşun yok bu balık işinden.Bundan sonrası gelsin takımlar,malzemeler....Sizin oraları bilmediğimden av konusunda yardımcı olamam.Kal sağlıcakla...

3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Benim güzel kardeşim!!!Öyle önemli bir yaşta bu güzel hobi ile tanışmışsın ki anlatamam.Çok yakında ergenliğe gireceksin ve hormonların sebebi ile farklı ortamlar arayışı içine girme eğilimi göstereceksin...İşte bu güzel hobi seni o kötü ortamlardan uzaklaştıracak.Güzel bir başlangıç yapmışsın bereketli olsun kardeşim...Unutma ki olta atar nasip tutar...Sen bin tl lik takım kullanırsın eli boş dönersi ben 100tl lik olta ile yanında balık yakalarım.Sen bence şimdiden malzemelere yüklenme!!!Burada makaleleri oku.Kıyı balıkçılığı adına marmara denizinde ne tür balıklar avlana biliyor hangi takımlarla yakalanıyor bu takımlar nasıl hazırlanıyor takım bağlamak nasıl oluyor gibi balıkçılığın özüne indiğin zaman çok kısa zamanda ço iyi bir olta hazırlar konuma geleceksin.... İşin bu kısımlarını kavradıktan sonra yani öğrendikten sonra ister istemez malzemelerin kalitesine yoğunlaşacaksın ve kamış makina misina vs vs derken finalde tam donanımlı bir kıyı balıkçısı olacaksın.Yeni ekipman almadan önce tavsiyelerime kulak vermeni önerir gözlerinden öperim.Sevgiler,

4. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Furkan arkadaşım yaşıtın olarak sana söylemeliyim o setteki makina işini görür lakin kamış 50 gr in üzerinde zorlamaya hiç gelmiyo benim elimde lif lif olmuştu bence 25 ve 30 gr ile kullan yanlıs anlamazssin umarim ukalalik için degil avin ortasinda başima gelmişti avi birakmak zorunda kalmistim

5. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Furkan istavrite devam vur gözüne gözüne elindeki takım seni idare eder bi süre o takımla idare et masraf yapma kırılıp bozulana kadar hakkını ver kullan öğrenince yeni bir set kurarsın.Orda da kayalık ve derin yerler varsa canlı teke (bu ücretsiz sen yakalıcan) veya parayla canlı boru kurdu ile akşamlar eşkina karagöz vb balıklara atabilirsin bence denemelisin ilerde bu balıklar da eşkina için 2 li şamadıralı takım veya şamadırasız 2 li takımla karagöz avına gidebilirsin.Ama istavrit olduğu sürece boş dönmezsin yemlide ise kısmet işi bazen tek balıkla 2 kg mı geçebilirsin.

6. Frkan

Frkan Furkan

Favori Kamış:
    Okuma Azores 430
    Favori Makine:
    Okuma Trio
    Önerileriniz için teşekkürler :) Böyle üzerine yoğunlaşacağım bir hobi ve uğraş arıyordum ve şuana kadar yaptığım en zevkli şeydi sanırım birdahada bırakamam bu işi ben :D Şimdilik elimdeki kamışla devam edeceğim ozaman bakalım ilerledikçe neler olacak hepinize teşekkürler sağlıcakla kalın :)

7. GorkemDavazlı

GorkemDavazlı görkem davazlı

Kardeşim merhaba, ben de Zeytinburnu'nda oturuyorum. Çapari ile Bakırköy sahili şu anda güzel istavrit yapıyor, akşam 5 6 dan sonra başlıyor, akşam ezanına kadar devam ediyor. Setüstü dedikleri bir yer var Novotel'in ön taraflarında bir otobüs durağı var oradan geceleri yem ile karagöz, gelincik, ispari, istavrit, eşkine, kefal gibi balıklar alabilirsin.

Balık avcılığı nasip işidir fakat, hedef balığına yönelik iğne ve misinalar kullanman gerekir. Forumda kıyıdan balık avcılığı bölümü var orada hangi balık için nasıl bir takım ayarlaman gerekir, hangi yem veya yöntemler ile avlanır araştırabilirsin. İlk başta bütçeni çok zorlama ve birşeyi satın almadan önce kesinlikle araştır :).

Bir gün belki birlikte avlanırız, herkese rasgele.