HAZİRAN - TEMMUZ AYLARINDA BARBUN DURUMU

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında yakamoz54 tarafından paylaşıldı.

1. yakamoz54

yakamoz54 Serhat KARANFİL

Selamun Aleyküm,

Bu ay ve önümüzde ki temmuz ayında sakarya karasu sahilinden barbun alabilirmiyim ? bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim.

2. kesf_i_alem

kesf_i_alem EROL

Bu konuyu ben de merak ediyorum.Daha önce bir arkadaş Karasu da küçük kancalı dip takımı yaparak toprak solucanıyla tuttuğunu söylemişti.Denemek lazım.

3. yakamoz54

Eylül ekim arasında bende bahsettiğin sistemle barbun aldım, acaba bu zamanlar karasu barbun yaparmı onu merak ediyorum.

4. mikadiel

mikadiel murat

Temmuz sonları ve ağustos ayında iyi av verir. Avı kumluk alanda yapılır. Liman içindede çok olurlar ama tavsıye etmem kefal balığı gibi ortamdaki yağ kokusu balığın etine işliyor. Ufak teke ve en iyi yemi midye aralarında çıkan kaya kurdudur. 1 kanca yukarda bir kanca aşağıda ortada misket seklinde gezer kursun olacak. Olta atıldıktan sonra dibe inince kumu karıştıra karıştıra yarım metre çekeceksin 30 sn bekliyeceksın gene yarım metre karıştıra karıştıra cekeceksın vuruş alınca zımbayı basacaksın. Balık oltaya çift gelir ise aynı yere bir daha at. Not : dalgalı havalarda kıyıdan uzakta olur bir not daha avlakta uzun sure kalacak iseniz balıkları canlı tutmak ıcın livar götürün çabuk ölürler ve sıcaktan hemen etleri gevşer bozulurlar.

5. yakamoz54

Bilgilendirme için teşekkürler.