Satın alacağım yeni ekipmanlar hakkında yardım..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında MehmetG1905 tarafından paylaşıldı.

1. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    Shimano Stradic ci4 +4000
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Herkese selamlar hayırlı ramazanlar at- çek hastalığına yakalandık :) Sizce bu ekipmanlara hangi sahteler rapala almalıyım? Ayrıca alacak olduğum takım kaliteli mi biraz pahalı ama almışken iyi birşey olsun istiyorum saygılarımla.

Shimano stradic ci4 +4000 MAKINE

Okuma V-system 10-40 atarlı kamış

Berkley wiplash 0.10 ip misina .

2. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    maşallah. bence takımınız çok güzel. kamış uzunluğunu yazmamışsınız ama umarım 270cm dir.
    rapala konusu çok derin ve hassas. binlerce model var, renk var, ağırlık var, uzunluk var, var da var :))

ne avı yapacağınızı hangi vakitte avlanacağınızı belirtirseniz bir çok arkadaş nacizane görüşlerini paylaşacaktır

3. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim Rıfat bey. Hedef balık levrek lüfer ve kofana kamış uzunluğu 2.70 olacak evet. Avlarımı sabah erken saatlerde ve öğleden sonrası için düşünüyorum. Gece de çıkabilirim an ki duruma göre :)

4. mikadiel

mikadiel murat

5. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Mehmet kardeşim berkley yerine daiwa tournament öneririm.hem çin malı kopya alma riskin daha düşük olur hem daiwa nın ip yapısı daha konik... yani atışlarda rüzgar direnci daha az... buda erimde avantaj sağlar.

6. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Mikadiel her ikisini de temin edip deneyeceğim tavsiyeleriniz için teşekkürlerimi borç bilirim saygılar.

7. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Sayın KARAHANLI07 abi tecrübelerinize güveniyorum satın alacağım daiwa tournament i kaç no.yu tavsiye edersiniz? Benim pek tecrübem yok bu konuda umarım bol bereketli avlarımız olur teşekkür ederim.

8. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    0.12-0.14 gibi kalınlıklar makul gibi. ben 0.14 kullanıyorum gayet memnunum. henüz turnadan başka av yapamadım ama olsun nasıl olsa lüfer sezonu açılmak üzere. levrek desen götüren yok ki gidelim :)

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim bekley ölçü birimi olarak mm kullanmıyor... senin tercih ettiğin 0.10 aslında bizim 0.20mm ile aynı ölçüde.dikkatimi çeken şey senin 0.10 u tercih etmiş olmanla beraber 14kg çeker değerine sahip olması.Ben sana linki yollayayım incele KARAN BALIKÇILIK yanlış bilmiyorsam sana güzel fiyat verir onların web sitesinden ürünü seç ve telefon açıp pazarlık et bir de taksit koydunmu tadından yenmez :) daiwa nın ölçüleri bizim kullandığımız ölçü birimleri ile aynıdır.Bir tavsiyem daha olacak.Eğer lider kullanacaksan,seçtiğin örgünün 2 katı kalınlığından az olmamak kaydı ile 100% florocarbon misina seçmendir.Kimizi lider kullanır kimisi kullanmaz bu kişinin yöntemine göre değişir.Ama liderin elzem olduğu yerler de var...Mesela kayalık alanda silikon zıplatacaksan lider şarttır.çünkü braid ler taş sürtünmesine karşı fazla dirençli olmadığı için hemen kopar.Eeee napmak lazım?ucuna esnek bişeyler katmak lazım :thumb: Rapala klipsi de almayı unutma.Sevgiler,

10. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
  11. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Rıfat kardeşim ben Bursa'dan çoook fena levrek avları okurdum ara ara... Sen bi mera seçimini bi gözden geçir istersençKullandığın braid daiwa mıydı?

12. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    mrsparkle reeling mrsparkle Bol bereketli avlar inşallah lüferde çekersiniz eylül ekim kasım ayı lüfer ayı rasgele inşAllah :):hungry: :hungry:

13. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Abi bu altın değerindeki bilgileri paylaştığım için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Lider kullanacağım saygılar :) :thumb:

14. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    KARAHANLI07 Metin abi bu altın değerindeki bilgileri paylaştığım için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Lider kullanacağım saygılar :)

15. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Rica ederim kardeşim estafirullah.Merak ettiğin ne varsa burdan sor mutlaka.Bir de örgüyü makinaya sen sarma!!! git malzemeciye ordan formalite 15-20tl lik alışveriş yap ki adam bozulmasın :) sonra ver adama makinayı örgüyü o sarsın.Sada sıkı daha sağlıklı yapar. bir de lideri örgüye bağlamak için bazı düğüm teknikleri vardır.FC KNOT VEYA ALBRİGHT gibi...Bu düğümleri düzgün yaparsan kamış yüzüklerin daha az aşınır.yanında çuvaldız gibi bir iğne olsun av esnasında.eğer av esnasında düğümlenme kuşgözü vs olursa o iğne ile çimdirerek çözersin.:thumb: Alışverişini tamamlayınca bizlere de resimleri gösterirsen mutlu olurum.Sevgiler,

16. MehmetG1905

MehmetG1905 Mehmet

Favori Kamış:
    Okuma V-system 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    500 Gr. Levrek
    Tavsiyelere katiyen uyacağız ve en kısa zamanda burada paylaşacağım hoşçakalın saygılarımla.

17. mikadiel

mikadiel murat

bende misina önerisinde bulunayım. Diamond 100 mt Makara misina gam yapma sorunu yaşamadım. düğümler sağlam atılıyor. Çok çok memnun kaldım hem dere hem deniz avlarında

18. ramazan toklu

ramazan toklu ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    sahte olarak IMA Sasuke 120 yi önerebilirim. ve eğer gece avlanıcaksan parlak yemler seç , güneş altında daha koyu. ayrıca FIIISH markasının güzel silikonları var.

19. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    evet daiwa. çok da memnunum. her avdan sonra 30-40m kadar su dolu leğenin içine açıyorum elimde bez ile tekrar sarıyorum:) 30gr kaşık atarken klips açıldı, bir kere de daha önce dala takılıp zedelenmiş olan yerinden kopma yaşadım(neyseki sahte ucuzdu) bunun dışında bir problem yaşamadım hiç.

levrek konusunda bildiğim hiçbir mera yok. daha önce levrek maksatlı suya sahte atmışlığım da yok :)
    araba yok :) araç yok :) olsa baya baya deneyecem aslında :)

20. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    sabırsızlıkla bekliyorum :) yurtdışından sipariş geçiyorum şimdi. 30güne kadar elime ulaşır yeni sahteler.