Turna için sahte önerisi(ACİL)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında serdarkoyuncu tarafından paylaşıldı.

1. serdarkoyuncu

serdarkoyuncu Serdar

Favori Kamış:
    Shimano alivio tele boat 1.80
    Favori Makine:
    Shimano Aceration SW8000PG
    En İyi Avı:
    13kg Sazan
    Merhaba değerli dostlarım uzun bir süredir foruma giremiyordum askerlik sebebiyle Edirne-Uzunköprüde askerlik yapıyorum uzundönem asteğmen olarak yani hafta sonları vakit geçmiyor bende balığa gideyim dedim göletlere barajlara bir iki yer keşfettim turna ve levrek olan geçtiğimiz cumartesi bir yokladım ancak benim sahtelere pek aldırış etmediler 1 kilo civarı bi turna ve türünün irisi bir levrek yakaladım geri saldım maksat yakala bırak.
    Gelelim av yaptığım göletteki duruma derinlik 1-2 metre civarı dipte aşırı derecede yosun,ot vs. mevcut yani çoğu kez takılıyor yani bu şartlar göz önünde bulundurularak bana sahte markası,modeli,rengi,gramı hakkında yardımcı olursanız çok memnun kalacağım şimdiden vereceğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.saygılar

2. hK17

hK17 Hakan

Favori Kamış:
    MajorCraft Solpara SPS-862ML
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3001HGFK
    En İyi Avı:
    1,5 kg Levrek
    effe turna silikonu kullanabilirsin fiyat oldukça uygun takılıp giderse üzülmessinde :)
    w001-j044-j847j848 kullanıp verim aldığım renkleri bunlar

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
  4. Alesta

Alesta Canberk

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    henüz erken
    Berkley Powerbait, Savagear, Lucky John Salmo, bulabilirseniz Mister Twister'ın sassylerinin süt beyaz,floresan turuncu, bal, simli yeşil tonlarını; su berrak ise gövde şeffaf sırt mavi, gümüş gövde kırmızı baş tonlarını hafif jig ve geniş ağızlı kısa üçlü iğne ile tek geçerim. Yosundan şikayetçi olur iseniz üçlüyü çıkarın. Sarım balığa ancak aksiyon verdirecek kadar, kurşununa göre dibe değmeyecek kadar olmalı, kıyıda test edin.

5. serdarkoyuncu

serdarkoyuncu Serdar

Favori Kamış:
    Shimano alivio tele boat 1.80
    Favori Makine:
    Shimano Aceration SW8000PG
    En İyi Avı:
    13kg Sazan
    Sahteler tamam gibi birde 150 tl ye kadar 2-20 gr arası atarlı kamış önerisi olan varmı birde spin kamışlarda 180 cm boylu bir kamış ile atışımız nasıl olur