Çeşme Alaçatıda Tekne bakımı

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    4,5 Metre RotaMartı model bir teknem var.

İzmir Çeşme Alaçatıda marinada duruyor.Teknemi uygun fiyata kenara alıp uygun fiyata altını temizletip zehirli boya yaptırırım.

Alaçatı marinada bu işi yapmıyorlar. Tekneyi kenara almak için romöre sahipte değilim.

Bilgisi olan kişilerden yardım istiyorum.

2. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Merhaba deniz.
    Aynı sorunu bende 15 gün önce yaşadım.Şu an tüm ustalar dolu.Malum herkes yaza hazırlanıyor.Benim tekne daha büyük(8 mt) en yakın tarih veren usta mayıs sonu diyor ve uçuk fiyatlar istiyor.
    Tavsiyem linanında çekek yeri mutlaka vardır.Yok ise vinç çağır.çekme ve suya atma 250 tl civarında ufak tekneler için.
    Al eline spatulayı komple temizle.Sora ince bi zımpara yap.1 kg lık epoksi reçineyi rulo fırça ile iyice yedir su kesimine.üstüne bas zehirliyi geçsin.
    2 gününü alır en fazla.500 tl ye halledersin 2 günde.

3. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Polat Bey Merhaba, Öncelikle verdiğiniz bilgiler için sağolun. Fakat bir kaç zorluk var bunları yapmakta.

Elimde bir adet romork olsa tekneyi kıyıya çekmem çok kolay olacak. Önce tekneyi oto yıkamacıya götürüp altını tazzıklı su ile yıkatıp yosun ve bilimum kabulü canlılardan kurtulacağım.

Vinc ile kenara alıyım desem vinç atma çekme bedeli m2 için 12 Euro Kıyıya çekme masrafı en az 150 Euro olacak. Kaldıki kıyıda tekneyi neyin üstüne koyarımda sabit duru bu ardada astar ev zehirli boya atarım onuda bilmiyorum.

Çeşmede bildiğiniz tekne bakımı yapan kişi varsa bilgi verir misiniz?

4. Querorz

Querorz Fatih

Deniz Bey, Facebook'taki Rota Fisher 660 grubunda sorun. Bu bölgeden çok insan var. Yardımcı olurlar.

5. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Fatih Bey çok teşekkür ederim

6. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Deniz ,
    Marinayı bilmem de barınağın oraya git , yakın zaten sana hem römork hem de usta konusunda yardımcı olurlar.

Ayrıyetten bir ustaya ihtiyacın olmayabilir.
    Bu arada sen 4,5 mt tekeye marinada yıllık kaç para veriyorsun ?

7. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Marina 2500 TL veriyorum. Fatih beyin yardımıyla Facebook Rota 660 grubundan Alaçatı da birisini buldum. Hafta sonuna kadar bir römörk ayarlamak için bakıyım dedi. Birde teknemi BALIKÇI BARINAĞINA BIRAKMAK İÇİN YER ARAYIŞIM VAR. bANA BULDUĞUM KİŞİ YARDIM EDİCEK.