Safter 4.50 metre icin 8 hp tohatsu 4 zamanli

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında darnglove tarafından paylaşıldı.

1. darnglove

darnglove Cenk

Bu ikiliyi almak istiyorum sizce balik icin ve genede 2-3 kisi kullanmak icin yeterli midir

2. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

Yakın avlaklar için ideal ancak 3 kişi ile uzak avlaklar için zaman kaybı yaşatır.8 hp motorun 9.9 dan bariz bir farkı yok sizi her şartta kıyıya döndürecektir.

3. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

Ben 6hp tohatsu,8 hp Yamaha,9.9 hp mercury,15 hp Yamaha,30 hp mercury,50 hp Honda motorlarını bizzat kendim kullandım.Denizde hem performans hem güvenlik hem de yakıt tasarrufu için en düşük motorun 15 hp kullanılmasından yanayım

4. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Şimdiden hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Safter 4.50 metre fiber teknemizi Tohatsu 9,8 hp dört zamanlı motor ile kullanıyoruz ve çoğunlukla üç kişi çıkıyoruz. Hiç bir sorun yaşamadık, daha kuvvetli bir motora ihtiyaç duymadık.

Avlağınız çok uzak değilse ve fazla sürat yapmaya ihtiyacınız yoksa, uygun bir ikili olur.

Motoru doğru kullanır ve bakımını yaparsanız keyifle avlanirsiniz ve doğru tercih yaptığınızı görürsünüz.

5. ringostar

ringostar HAKAN

katılıyorum

6. ercan48

ercan48 Ahmet ERCAN

merhaba 4,5 mt 210kg fiber tekneme 20- 25hp motor almayı düşünüyordum. 4 zamanlı 9,9 tohatsu motor buldum sizce balık avı için idare edermi fikrinizi bildirirseniz sevinirim

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Eder,ancak ideali 20 hp motordur.limanda bağlı yada römorkda takılı tekneler için büyük motorlar(tekneye göre) avantajlıdır.9.9 la 20 hp arasında yakıt ve fiyat farkı 2 katı değildir, bazen saatte 1-2 litre fark oluşur,kullanıma ve yüke göre değişiklikler söz konusudur.Kıyıda duran ve motorun seyyar olduğu tekneler için ben öncelikli küçük motorlar ve mümkünse ikinci bir büyük motor tavsiye ediyorum.Çıkılacak kişiye göre uygun motoru takıp kullanılabilir.
    Küçük motorların iki zamanlı tercih edilmesi ,küçüklükten beklenileni elde etmemize yarar,yoksa,2,5 hp motorun dört zamanlısı 18 kg olunca bir cazibesi kalmıyor.