Römork / Çeki Demiri

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Querorz tarafından paylaşıldı.

1. Querorz

Querorz Fatih

Arkadaşlar selamlar;

Botum ve yakın bir zamanda almayı düşündüğüm 5 metrelik tekne için kullanabileceğim bir römork satın almak istiyorum. Römork'un elektrik tesisatının olması ve galvanizli olmasının önemli olduğunu duydum. Başka dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?

Bana Doğu Akdeniz bölgesinde(Mersin, Adana, Hatay) römork imalatı yapan bir yer önerebilirseniz çok sevinirim.

Çeki demiri de taktırmam gerekiyor elbette. Bu konuda da tavsiyeleriniz varsa duymak isterim.

Çok teşekkürler.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Çeki Demiri + Romörk için 3 ile 4000 arası bir bütçe gerekecek gibi. Tekne de almayı düşünüyorsan Tekne+Motor+Romörk gibi ilanları incele. O halde epey ekonomik oluyor.

3. fishon

fishon muhsin beycan

ülkemizdeki en iyi çeki demiri markası -ithal- bosal aracına göre değişkenlik gösterse bile 1000-1250 tl arası.
    buna tüv muaynesi ve ruhsata işlem bedelleri eklenecek.-yaklaşık 300-400- gibi
    ülkemizdeki en iyi yol römorklarını ise ateşline ve zeki başoğlu üretmekte.

4. Querorz

Querorz Fatih

Sinan Abi, keşke o dediğin fiyatlara bitirebilsem :) . İlanları inceliyorum da pek iyi durumda değil römorklar. Aslında ayrı ayrı satılsa çok daha işime gelir. Hem römorku hem de teknesi iyi olan bir satıcı bulmak çok zor. Çoğunun hali içler acısı. Bana yenisi lazım sanırım.

5. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Doğu akdenizde sizin aradığınz tarzda ilan yok maalesef. Sahibinden.com u inceleyebilirsiniz , tavsiye ederim. Fakat genelde izmirde yoğunlaşmış durumda römork imalatı. Yada istediğiniz gibi bir römork u iyi bir ustada projelendirip yaptırabilirisniz.

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Römorkun kalitesinin en önemli kriteri paslanmazlığı.Bunu sağlamanın tek yolu sıcak çinko kaplanmasıdır.Bunuda yapacak tesisler istanbul,bursa ,gebze ve aliağada var diye biliyorum.
    sonuç olarak,bu bölge imalatçılarının ürünlerini kullanmanda fayda var.Sana bursadan 1.5-2 ye düzgün bir römork ayarlayabilirim(o imalat).Çeki demirinide 1-1,5 arası takıyorlar(proje dahil).

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Oralarda bu işi yapan birini bulursan sadece ana taşıyıcıyıda(şase) imalatçıdan tedarik ettirebilirim,gerisini (makaslar-tekerlek-elektrik tesisatı) orada halledebilirler.

8. Querorz

Querorz Fatih

Özkan Abi, Fatih Abi teşekkür ederim.

Fatih Abi, zaten ben de galvanizli bir ürün arıyorum. Teklifin için de çok teşekkür ederim. Eğer iyi bir şeyler bulamazsam o yolu deneriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ir..max.5-m-tekne-romorklari-118933924/detay/

Bu firma Adana'da bu işi yapan tek firma zannederim. İnternette başka bir firma da bulamadım. İşlerini oldukça düzgün yapıyorlar verdikleri imaja bakarsan. Torsiyon dingili ve galvanizli yapı da artıları. Fiyatlar da fena gelmedi bana. Fotoğraflar filan da oldukça tatmin edici. Bir inceleyip bana fikrinizi söylerseniz de çok sevinirim.

Çeki demirinin bir kaç çeşidi var zannederim. Bana gereken ne tür bir çeki demiridir?

9. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Model resimdekiyse ,ben almam.Stoplar seyyar olacak(suya girdimi bozulurlar),yanda öyle sabit destek olmaz,ayarlı olmalı,her türlü uygun boy tekneye göre ayarlanabilmeli!!! plaka yeride seyyar olmalı!!!
    Çeki demiri senin aracına göre projelendirilir zaten,bu işi yapan firma sunacak sana .

10. osmanadana

osmanadana osman

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    Alba star leader 7000
    Fatih Selam,

Çelik demir konusunda uzman biri olarak söyliyim,attığın linkteki römork iyi degil güzel kardeşim..

Hem kaynakları sağlam atmamışlar,hem de aradan 3-5 sene geçtikten sonra kırılacak çok yeri var bu römorkun...

11. Querorz

Querorz Fatih

Abiler çok teşekkür ederim ama biraz yardımcı olun :D . Başka bulamıyorum buralarda :) .

Fatih Abi, madem bunda iş yok, senin bana tavsiye edebileceğin bir yer varsa telefonunu paylaşırsan arayıp görüşeyim. Bir kaç yüz lira kargo vereyim ama en azından sağlam olsun. :)

12. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Fatih,özel mesaj attım.

13. Querorz

Querorz Fatih

Fatih Abi'nin sağolsun numarasını paylaştığı Burhan Abi ile görüştüm. Fatih Abi tarafından "duayen" olarak görülen bir ustanın ürünleri hakikaten çok uygun geldi bana.

500 Kg kapasiteli, galvanizli ve römork için 1750 lira fiyat aldım(Profiller 40x60). Üstelik torsiyon dingili değil, makas kullanılmış. Aynı römorkun 750 kg kapasitelisi içinse 2000 lira fiyat verdi(Profiller 40x80). Bu noktada sizin fikriniz önemli. Gelecekde daha ağır bir şeyler alır mıyım bilmiyorum fakat şu anda motoruyla birlikte en fazla 400 kg çekecek bir tekne düşünüyorum(5 metre safter)

14. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Üstelik sıfır lastik ve cantlı:) :) :)
    Römork konusunda bir dipnotta ilave edeyim,torsiyon dingilli römorklar kısa ve düzgün yollarda kullanılabilir,uzun yol ve kasisli yollarda arkada lastik top gibi zıplayıp hem sürüş güvenliğini bozarlar hemde tekneye hasar verirler.Düzgün,sıhhatli bir yolculuk için makaslı sistem en uygunudur:)

Fatih,500 kiloluk senin işini görür şimdilik,zaten daha büyüğü için daha büyükte araç alman lazım,eh aracı tekneyi büyütürsen,bide yeni römork da alıverirsin artık:) daha gençsin ne tekneler,arabalar alacan ilerde inşaAllah...

15. Querorz

Querorz Fatih

İnşallah Fatih Abi. 400 nm Torkluk pickup kullanıyorum. Karavanı bile çekerim :D . Bir sorayım bakalım, indirim alabilecek miyim 750 kg olanda :) .

16. levrekçimetin

levrekçimetin metin oktay can

Favori Kamış:
    shimano blue romance
    Favori Makine:
    Daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    levrek- 7 kg kofana-4,800kğ
    Elimde satılık çekidemiri var uygun sayarım

17. Querorz

Querorz Fatih

Bir fotografla birlikte ozelliklerini belirtirseniz ilgilenebilirim. Cok temiz olmasini tercih ederim.