sırtı yapmayı bilen ya bencil yada ketum.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında okansu tarafından paylaşıldı.

1. okansu

okansu Bülent

yaklaşık 3 ay evvel bir kayık aldım ve özellikle sırtı konusunda uzmanlaşmak istiyorum. Sadece internetten okuduklarım tabiki yeterli değil bu işi pratiğe dökmek lazım ama bana yardımcı olacak benimle sırtı cekecek veya beni teknesinde ağırlıyarak bu işi öğretecek kimseyi bulamadım.ya cok benciliz yada cok ketum ve bu işi bilenler bildiklerini başkalarına aktarmazlarsa zamanla kaybolup gidecek ve ilerleyen zamanda ahhh ah benim bir ustam vardı diyerek başlayan sohbetlerde hic bir zaman adı gecmeyecek.Saygılarımla.

2. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
  3. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Okan bey iyi günler. Sırtıda hedef balığa göre farklı yöntemler kullanılıyor. Örneğin levrek peşinde olanlar sabah güneş doğmadan kıyılara paralel 100-150 metre açıktan çok düşük hızlarla genellikle silikon sahtelerle sırtı yapıyorlar. Palamut ve toriğin mevsimi var genelde sonbaharda başlıyor ocak gibi çok azalıyor ama her mevsim tek tük denk gelebiliyor tabii. Palamut torik için martılar takip ediliyor genelde sardalya sürüleri yüzeye çıkınca martılar suyun yüzeyinde birikiyor tabii palamut torik sürüleri de sardalya peşinde oluyor. Aslında sitede çok ayrıntılı bilgiler var Mesela Orhan Küçükbiçmen'in palamut torik avlarına bakarak çok şey öğrenebilirsiniz özellikle kullandığı Yozuri sahteyi edinmenizi tavsiye ederim. Trança,sinarit sırtısı için ağır kurşunlarla yemleri dibe daldırıp çekmek gerekiyor çok daha uzmanlık isteyen bir alan. Umarım istediğiniz balıkları yakalarsınız.

4. okansu

okansu Bülent

Bİlgi icin teşekkür ederim vidolardan takip etmeye calışıyorum inşallah yağmurların bitimi ile calışmalara başlıyacagım teşekkürler.

5. tncr

tncr tuncer

okan bey tekneniz ne tarafta biz urla tarafındayız bekleriz.

6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Aslında forumda en fazla bilgi bulabileceğiniz alan sırtı avları. Tekne avları bölümündeki yazılara bakarsanız sabit konuların çoğunun bu konuda olduğunu görürsünüz ve emin olun burada anlatılan yöntemler gerçekten bu işin piri olan kişilerin yöntemleri. Ben genelde tekneyle dip avına giderken yolda sırtı yapıyorum. Önceleri herkes bana boş iş bişey yakalanmaz bu şekilde diyordu ve bende uzun zaman hiçbir sonuç alamadım. Daha sonra Orhan Küçükbiçmenin yazısını okudum ve sahtenin önüne kurşun ağırlık bağladığını gördüm Daha sonra bunu bende denedim ve ilk balığım 60cm civarı bir turna oldu. Daha sonra bir kaç palamut ve torik yakaladım. Tekne sadece benim için yol almadığından başarım düşük ama eminim uygun koşullarda sadece sırtı avı düşünülerek uğraşılırsa çok daha iyi netice verecektir. Özellikle palamutun bol olduğu zamanlarda uğraşılırsa çok keyifli avlar verecektir.