Nefes Tutma Teknikleri

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında poyrazzz tarafından paylaşıldı.

1. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    :eek: Ali kardes, yapma boyle seyler, gozunu severim.

Doktora basvur, serbest dalis dersi al, kendi kendine is acma basina, aileni de durduk yerde uzme... aman diyeyim.. :cool:

2. BALIKÇI_ÇAĞDAŞ

BALIKÇI_ÇAĞDAŞ Çağdaş

Nefes açıcı fısfıs derken?

3. BALIKÇI_ÇAĞDAŞ

BALIKÇI_ÇAĞDAŞ Çağdaş

Nefesi nasıl gırtlaktan tutuyoruz?

4. VONA

VONA Murat

Ya ne ilginç ne bilinçsizce yorumlar, yönlendirmeler yapılmış. Bizim millet bir konuyu bilmiyorsa ben bilmiyorum diyemiyor. Tam tersine kendi kafasından acaip yorumlar üretmeye başlıyor bir süre sonra.
    * Dalmadan önce peşpeşe derin ve hızlı nefes alma olayına Hipervantilasyon denir ve kesinlikle yapılmaması gereken çok tehlikeli bir şeydir !
    * Kulağınızla ilgili herhangi bir probleminiz varsa dalış sizin için çok zararlı olabilir onun için doktora görünmeden, danışmadan bu sporu yapmayınız !
    * Su sporlarında nefes tutmanın sırrı diyafram nefesi adı verilen ve aslında tüm bebeklerin doğuştan bildikleri ama sonradan maalesef coğumuz tarafından unutulan bir nefes şekliyle yapılır. Günümüzde ses, sinema sanatçıları ve sporla ilgilenen insanlar bu nefes şeklini mutlaka öğrenerek kullanmaktadır. Araştırılarak internetten nasıl yapılacağı ve antreman şekilleri bulunabilir.
    * Suyun altından az hareket az efor demektir ve ne kadar az hareket edersen nefesin o kadar uzun dayanır su altında.
    * Ayrıca kesinlikle ama kesinlikle bu işte yeni birinin özellikle 7-8 metre derinliklerden ileri gitmemesi şarttır ! (Biri 15-20 metrelerden bahsetmiş sanki çok kolaymış gibi)

5. yusuffkose

yusuffkose Yusuf

Nefes alma teknikleri

Bende henüz prof. Sayilmam ama 60liktan 75liğe geçiş yaptim. 17yaşındayim ve deeper pandelli lx75 marka zipkin kullaniyorum. Cokta memnunum piyasa degeri 140 170 tl arasi değişiyor. Ama 60liktan sonra baliklari vurmak emin olun ki cok kolaylasiyor. Bu haftasonu 1levrek 1 kaba lida 8 kefal vurdum, fakat derin suda pusuya yatamiyorum. Nasil bir öneriniz olur bana abiler ? İşi bilrn biri yardimci olursa sevinirim.

6. therasmus

therasmus fatih demirci

Favori Kamış:
    Lineaeffe spider surf 4.20 m
    Favori Makine:
    Ryobi oasys 8000
    Gırtlakta nefes tutmak kabaca şudur ki; nefesinizi tutun sonra yavaş yavaş vermeye başlayın sonra ağzınız açıkken dilinizi oynatmadan nefesinizi tutun işte bu esnada epiglot görev yapar ne trakeayı kapatır.

7. babatimsah

babatimsah barış

havuzda kondüsyonunu geliştirebilirsin. ortalama bi nefes al, onbeş saniye tut. nefesi bırakmadan tekrar nefes al. beş saniye tutarsan on sanıye kadar tut ve bırak. aralıklı olarak yap. diyaframın açıldığını hissedersin. dalıştan hemen önce yapmamalısın.

8. ozanyesilova

ozanyesilova ozan

selamlar

arkadaslar selamlar ,

yeni uye oldum ve zıpkınla avcılık , dalıs konusunda egitim alabilecegim bir yer varmıdır yardımcı olursanız sevinirim

9. ozanyesilova

ozanyesilova ozan

arkadaslar selamlar yeni uye oldum ve zıpkın ve dalıs ile alakalı egitim alabilecegim bir yer veya birilerini arıyorum. yardımı olacaklara tesekkurler simdiden