Balık avı için bu tekne sizce nasıldır?

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında KEFALKIRAN tarafından paylaşıldı.

1. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    Arkadaşlar daha önce kamaralı bir tekne modeli hakkında bilgi istemiştim. Kamaralının önemli bir ayrıcalığı olmadığını düşünmeye başladım. Denizci, dalgalı havalarda kolay kolay sıkıntı çıkarmayan bir tekne bakarken şöyle bir modele aklım takıldı. İçten motorlu dizel olması çok cazip göründü. Sizce bu model nasıldır?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...dan-4.70-icten-takma-balikci-170034957/detay/

Aklımdaki sorular:

13 hp ile ciddi bir hıza ulaşılabilir mi?
    Dalgalı denizde sıkıntı yaşanmadan ilerlenebilir mi?
    Dizel motor aşırı ses yapar mı?
    Solax motor iyi midir?
    Bunun için ADB gerekli midir?

Ayrıca sizin belirtmek istediğiniz noktalar varsa okumaktan ve dikkate almaktan keyif duyarım.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Motoru 9.9 hp diye fatura keserlerse ADB gerekmez. Ama 13 hp için ADB alman lazım. Tekne güzele benziyor. Solax motor için pek randımanlı olmadığını duydum. Tavsiyem yedek bir küçük dıştan takma motor bulundurman. İçten takmaların kralı pancar dır :D

3. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    açıklamalar için teşekkürler. bir ara boyu 5 metreyi geçmeyen teknelerin motor gücü 10'u geçse de ADB gerekmez diye birşey okumuştum da o bakımdan aklıma takıldı. Solax motor randımanlı değilse dıştan takma yedek motorla uğraşmak mantıklı gelmiyor bana. Bakalım başkaca fikir yazacak arkadaş var mı?

4. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Haliç'te Eyüp ile halıcıoğlu arasında çalışan bir yolcu kayığının sahibi ile konuştum, solax motordan memnun idi. Günde bilmem kaç kere marşa basıyorum diyordu. tekne güzel güle güle kullan.

5. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    Erdinç abi henüz almadım, alternatifleri değerlendiriyorum ama yorumunuz için teşekkürler, sağolun.

6. balıkçı öğretmen

balıkçı öğretmen KEMAL

Favori Kamış:
    Okuma V System 2,70 10-40
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tekne guzel gorunuyor solax motorlar icin kullanan bi arkadasimda iyi degil diyor onun icin fazla hiz yapmiyor. Hakkinizda hayirlisi.

7. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Boğazda avlanılacaksa bu tekne sizi çok yorar. fiber tekneler boğazda akıntıya gelemiyor kağıt gibi gidiyor. boğazda o nedenle genelde ahşap tekne tercih edilir ve motorunda 20 hp den aşağı olmaması gerekiyor bence. tekneden pek anlamam fakat boğazda tekne ile çok av yaptığım için çevremdeki tekneleri düşünerek söylüyorum. bir zamanlar bende fiber tekne alıcaktım sizin seçtiğiniz tekne gibi fakat ustalara sordum aldığım cevap buydu. hayırlısı olsun inşallah kendinize uygun, sizi üzmeyecek güzel bir tekne sahibi olursunuz.

8. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Çevremde kullananlar motordan genelde memnun.13'lük solax makina bu tekneyi ağır olmadığı için yeterli bir hızda götürür yalnız burnunu dikip sürat teknesi gibi gitmesini beklemiyorsanız :) Nerede kullanacağınız bilmiyorum ama Tekne balık için ideal güzel bir tekne...

9. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    alınabilir bir tekne üzerine de imkanların dahilinde tahtadan kaplama yap tadından yenmez :) şimdiden hayırlı olsun

10. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    yorumlar için çok teşekkürler. kullanmayı planladığım yer altınoluk küçükkuyu civarları yani kuzey ege. boğaz için olsa ben de düşünmem bu tekneyi. şu anki teknem biraz küçük geliyor. hava patladığı zaman içim çok rahat olmuyor o yüzden büyütmem gerek.

tekrar teşekkürler yorumlar için..