500 tl ye kadar kamış önerisi(teleskopik)

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında reha81 tarafından paylaşıldı.

1. reha81

reha81 reha kızıl

Arkadaşlar küf yapmayacak(yüzüklerde) 2.10 ile 3 m arasında olabilecek en hafif kamış hangisidir ? Ayrıca Türkiyedeki sitelerde bulabileceğim bir kamış olmalı

2. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Hocam kamışı ne amaçlı kullanacaksınız atarı ne olacak yazarsanıoz daha iyi yardımcı olunabilinir size.Artık sizin bahsettiğiniz fiyatlarda birçok kamış pas küf yapmıyor tabi bir yere kadar ama tuzlu su herşeyi aşındırabilir.Siz kaımışınıza gerekli bakımı yapar her seferinde yıkarsanız bu ömür uzar.yoksa en iyi kamış bile yakın zamanda korozyona uğrayacaktır.

3. reha81

reha81 reha kızıl

Spin kamış , kapanınca küçük olacak , 10 cm ve 18 cm rapala ları 50-70 m uzağa atabileceğim bir kamış istiyorum. Bir de hafif olmalı

4. reha81

reha81 reha kızıl

Yardımcı olacak tek bir kişi yok mu ?

5. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Reha spinn kamışlar parçalı ve kapalı boyları uzun olur.Bahsettiğin özelliklerde kamış tavsiye etmek mümkün ama kapalı boy olması neredeyse imkansızlaştırıyor.Genellikle kamışların kapalı boyları 2.40cm ile 2.70cm arası olan(en çok kullanılan boy) ortalama 120-135cm arası oluyor.

6. reha81

reha81 reha kızıl

Boy 3.00 geçmediği sürece sorun yok. Sadece hafif sağlam ve telescopik bir spin kamış istiyorum. Araba rahat taşıyabileceğim bir şey. Daiwa crossfire mini nasıl ? Bilginiz var mı

7. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Teleskopik spinn kamış pek kullanışlı olmaz.taşıma avantajı konusunda haklısın ama suüstünde veya woblyn gibi aksiyonlarda ciddi eksiklik hissedersin.daiwa her zaman işin en iyisini yapar ama daiwa nın teleskopik spinn kamışı ver mı bilmem. hem olsa da bir kullanıcının yorumlarını almadan ben olsam almazdım....

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Balzer'in diablo bilmem kaç modeli var. Teleskopik, ufacık oluyor kapatınca. Atarı filan da uygun o işlere nispeten. Performansı da idare eder baya baya.

Ama fiyatı 100 TL filan gibi bir şey. Kalitesi de o civarda. Zira, o fiyat segmentindeki okuma vs ile aynı mesafeye atıyor filan.

Şimdi o 100 TL gibi ise, bundan en azından 4 misli kaliteli bir şey bulmak lazım ki, size bir tavsiye verebilelim. Zor iş... Beni aşar...

9. reha81

reha81 reha kızıl

Arkadaslar fiyatlari bilmedigim icin oyle yazdim 150 tl diyelim o zaman. Mumkunse link te verebilir misiniz ? Bir kaç öneri olursa alicam bir tanesini

10. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
  11. reha81

reha81 reha kızıl

Yeterince parça kamışım var ihtiyacım olan şey kaliteli hafif ve küçük bir kamış. Spin için

12. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    savage gear tele finezze veya shimano vengeance stc mini.