Yurt Dışı Misina Alımı

Konu, 'Misinalar' kısmında Kaany tarafından paylaşıldı.

1. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Yurt Dışı Örgü Misina Alımı

Herkese merhaba,
    Malumunuz yurt içinde satılan örgü misinalar markasına kalitesine ve çeker ağırlığına göre değişiyor. Bazıları çok pahalı bazıları ise ucuz ama kalitesiz.
    Yurt dışından sipariş etmiş olduğum ve şu anda yolda gelmekte olan Aliexpressden aldığım SeaKnight markasının sattığı Tri-poseidon isimli 4x örgü misinadan bahsetmek istiyorum. Belki sizinde işinize yarar. İp misina almak isteyip de fiyatları pahalı geldiği için alamayan veya tercih etmeyen balık severler için faydalı olabileceğini düşündüğüm için bunu paylaşmak istedim.
    Link : http://www.aliexpress.com/item/TriP..._91_80_76,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Ürünün resmi yukarıdaki gibidir.
    Ben 300 metre 0,165mm mavi renkte olanını tercih ettim. yaklaşık olarak 18 TL gibi bir fiyat ödedim. Elime daha geçmediği için bizzat test edemedim ama test eden kişilerin videoları Youtube.com da mevcut.
    Bir kaç video örneği;
    https://www.youtube.com/watch?v=qOLub2ZhfNQ
    https://www.youtube.com/watch?v=hkjwlsOxlfQ
    https://www.youtube.com/watch?v=2sr89ht7lQs

Satın alabilmek için daha doğrusu Aliexpress gibi yurt dışı bazlı steler olsun yurt içi siteler olsun alışveriş yapabilmek için ben Paypal Nakit kart kullanıyorum.
    Yok arkadaş ben internete kredi kartımı vermem hele hele yurt dışı için hiç vermem diyorsanız çözüm Paypal Nakit Kart.
    Herhangi bir kullanım ücreti olmayan kart otobüs kartı gibi çalışıyor ve içine ne kadar yüklerseniz o kadar harcıyorsunuz.
    İlk 5 TL kart ücreti bulunan kartı Migros, Tansaş, D&R dan alabilirsiniz.

2. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    suan benım elımde mavı rengı 0,8 kalınlıkta yanı 0,14 olan 500 metre olanı var..kulanmadım faka sağlam makasla dahı 4-6 hamlede kesılıyor oda ıpı makasın arasına sıkıstırırsamm..
    cekıp koparmak ısteyen oldu bu nasıl sağlammıs dıyıp erkeklık yapan arkadas cıktı ama nafıle asıldı asıldı gelmıyor baktı elını yaracak bıraktı sağlammış dedı..ben kullanmayı dusunmuyorum aldım ama elımde duruyor..bırde bunun yanında balık yakaladıktan sonra tutmak ıcın bır ıcat var onuda aldım cok guzel ve kullanıslı tafsıye ederım..

bırde ek bılgı urunu yurt dısındakı sıtelerden tedarık edıceksenız eger muhakkak urun takıplı gonderım yaptırın buda 2-3 dolar maliyetı var fakat urununuzun kaybolma sıze gelmeme gıbı bır problemı yasatmıyor bılgınıze..

eger almak ısteyen olursa satabılırım bılgınıze!!

3. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Ürünü aliexpress üzerinden bu linkini verdiğim satıcıdan alırsanız ürünü ücretsiz olarak takip kodu ile birlikte gönderiyor. Zaten büyük bir firma kaybolması veya gelmemesi durumunda biraz daha beklemenizi yine yoksa para iadesi yapıyor :)

4. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bak bu guzel ozaman boyle bir durum var ise iyi.

azazzel bunu beğendi.
  5. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    Urun elinize ulasinca sahteyle deneme sonucunu bekliyorum...

daha once ip kullandim ama dolaniyordu makinaya...

bundada olur mu bilmiyor um...

6. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Ipin dolaşmasi ya kullanim yada makine hatasidir... Makineniz kaliteli ise ipi ya fazla yada gevsek sarmissinizdir...

7. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Ürün elime geçince direk bunu kullanacağım, makineye dolanma sorunu Levent Beyin dediği gibi makine kaynaklı bir problem oluyor yada atış tarzından dolayı oluyor. Ağırlık testini soracak olursanız etiket üzerinde yazan ağırlıkları başarı ile taşıdığını gördüm videolarda

8. yk71

yk71 Yüksel

Bende aynı markanın 1 no'su (0.165) var. 4- 5 avda kullandım.
    5- 25 gr Lure Mania kamış ve 10-40 gr kamış ile 20'lik Spro Passion makinede kullandım;
    20- 30 gr kaşıklarda uzağa atış performansı gayet iyi.
    Ancak aynı atar kamışlar ve aynı makine ile 6- 8 gr lık sasi-jig atış erimi hiç iyi değil. Hafif sahtelerde 0.28 Sufix xl strong misina bile bundan daha iyi erime sahipti.
    İp 0.165 ama diğer iplere göre daha kalın duruyor ve sanki kamıştan boşalırken halkalara fazla sürtünüyor.
    Daha önce aynı makine- 5-25 gr Lure Mania kamış -0.16 Bojin ip ve 6- 8 gr sasi- jig kullanırken atış erimi çok daha iyi idi.
    Bu ip, uç kısımlardan hemen tiftiklenmeye başladı. Bojin böyle değildi. İkisinde de dikkat etmediğim zamanlarda( gevşek sarım) dolanmalar oldu. Düğümlendi ve kesmek zorunda kaldım. İkisi de sağlam, çekmekle koparmak için ellere dikkat! Tri Posedion taşa sıkıştı. Çekince taşa sürtünerek anında kesildi. İplerin çoğu böyle galiba. Bojin 100 metre fiyatı ile Tri Posedion 300 metre fiyatı aynı.
    Bojin kese kese azaldı, makineden çıkardım. Tri posedionu sardım ve yukarıda yazdığım gibi henüz 4-5 avda kullandım.
    İpi ilk kez kullanacaklar için deneyim olması açısından ( fiyatı ucuz) kullanılabilir diye düşünüyorum. Bendeki 0.165 ip oldukça kalın, ağır kaşıklarda, belki ağır sahtelerde kullanılabilir . Yine yemli avda kullanılabilir. Hafif sahteler için daha inceleri düşünülmeli. Bu ipi henüz 2- 10 grlık kamışımda kullanmadım. Bakalım bu kamışta atış performansı nasıl olacak?
    Yine Çin'den alınan, bu veya başka marka ipler hakkında diğer arkadaşlarında buradan tecrübelerini aktarmalarını bekleriz.

9. vessa

vessa gürel

Favori Kamış:
    Alivio CX Surf TE
    Favori Makine:
    Daiwa WindCast X5000
    En İyi Avı:
    5.7 aynalı
    ozeldel fıyat ve tlf no verırsenız mısınaya ben talıbım

10. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bu ürünün linkini alabilir miyiz batuhan bey.

11. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    Makina okuma Trio 40s makinada sıkıntı olabilir mi bilmiyorum ama alti ni dol du r up sifira yakın sardim .

12. yk71

yk71 Yüksel

Trio 40 s'in ipte sıkıntılı olduğu söyleniyor.

13. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
  14. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Tabiki nedemek memnuniyetle;
    http://www.banggood.com/Fishing-Gra...sh-Lip-Grip-Fishing-Tackle-Tool-p-915407.html

Urun budur arkadaslar bandgoog sitesinde hemde ip misinalari daha uyguna alabilirsiniz en uygunlarindan bir tanesi.8 sarim isteyen olursa oda mevcut ..
    Ip misinalar specktra nin cakmasi tarzindaymis ..zaten yukarida videolar mevcut.

15. demircan043

demircan043 halil demir

seaknight ip yurtdşından alışveriş tecrübemde aldığım ilk ürün fakat hatalı sipariş etmişim ürünü 4.0 alacakken 0.4 sipariş vermişim acemilikten . dikiş ipliği kalınlığında olmasına rağmen zor koparttım ipi.paketi ilk açtığımda ipte ağır bir boya kokusu farketsemde daha sonra azaldı.ama kalitesine bayıldım . doğru kalınlıkta almış olsam demekki çeki halatı olarak kullanılacak mübarek.