GEMLİK KÖRFEZİ KIYI RAPORLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Marmara denizinin balık çeşitliliğiyle en önemli körfezi sayılan Gemlik körfezinin,kıyı avlarıyla da verimli bir bölge olduğu malumunuz.Bu güzel körfezimizin bizlere verdiği nimetleri burada raporlarımızla paylaşarak,mevsime göre çıkan balık türleri,boyutları ve av verme durumları hakkında istatistiki bilgiler elde edebileceğimiz umudundayım.
    Bu bölgede avlanan arkadaşlarımızın,raporlarını yada soru veya sorunlarını burada paylaşabilirler ....

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Trilye- Mudanya-Güzelyalı zargana durumu

Siftahı ben yapayım,dün bu üç yeride taradım.Zargana yapıyor fakat çok ince balıklar.Körfezde istavrit bol,zargana oltalarına bile saldırıyorlar.Zarganalar daha bir ay sonra kıvama girecek gibi duruyorlar.RASTGELSİN:)

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Güzelyalıda iri istavrit hayal

Kayıkla istavrite çıkan arkadaşlar balıkların hem az hemde kraça olduğunu belirtiyor.İri istavrit mudanya tarafındaymış.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    18 eylül 2012 trilyede durum

L İMAN İÇİ yiyecek kadar istavrit tutuluyor(gece ve gündüz yemli)boyları idare eder.Eşkina ya olta atanlarda siftah eden olmadı.Ben bir adet karagöz aldım.

5. myurtsever

myurtsever mustafa yurtsever

Favori Kamış:
    Okuma Salina X
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500
    fatih bey bilgiler için çok sağ olun. bende bursadayım fırsat buldukça balığa çıkmaya çalıyorum.
    paylaşımlar için tekrar teşekkürler

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    23-09-2012 PAZAR SABAHI beyaz kayalarda 2 NO KAŞIKLA üç adet 35 cm lik palamut alındı.

7. myurtsever

Favori Kamış:
    Okuma Salina X
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500
    fatih abi yeni haberlerini bekliyoruz. palamuttan sonra birşey yazmadın

8. huseyin870

huseyin870 Hüseyin

Gemlik bölgemizde güncel durumu bilen abilerim varmıdır ?

9. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    İcraat yok ta ondan:) İstavrit bol,kraça yalnız.

10. coder16

coder16 Kamuran

Favori Kamış:
    Major Craft Shore Jigging
    Favori Makine:
    Daiwa Lealis 4000
    En İyi Avı:
    her avım en iyi avdır :)
    bugün mudanya ve civarı rüzgarlı olduğundan balık tutulmadı pek.

Mudanya eski iskele ve civarı kefal avlayan balıkçılar var, çoğu emekli ve vakit geçirmek için orada bulunuyorlar.

Aldığım havadislere göre 2 haftadır mudanya ve güzelyalı balık konusunda oldukça kısır, tek tük alınan karagöz ve kefaldan başka duyum almadım.

Yarın boru kurdu ile sahil boyunca denemeler yapacağım, birşeyler yakaladığım takdirde burada paylaşırım.

Herkese keyifli bol bereketli avlar dilerim.

11. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Rast gelsin,liman içleri 40-50 cm lik kefallerle dolu,palamut ciğeri yada ekmekiçi tek iğneli takımla,(kamışın ucuna misine, şamandıra yok! görerek avlan.Balık yemi ağzıyla yokladımı kasılır)

12. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Fatih Abi, Karagöz avına gittiğimizde iskeleye uğramıştım çay içme maksatlı orada dediğin gibi çok güzel kefal alıyorlardı kısmetse yarın gemlikteyim tekneyle açılacağım

13. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Armutlu,Fıstıklı,kapaklı,Narlı,Kumla,Gemlik,Gemsaz,Kumsaz,Kurşunlu,Altıntaş,Burgaz,Mudanya,Kumyaka(see),Trilye,Keten deresi,Eşkel,Eğerce bölgelerinde balık durumları nasıl,paylaşımlarınızı bekliyoruz.

14. myurtsever

Favori Kamış:
    Okuma Salina X
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500
    Fatih abi bursadan bi senden ses çıkıyor. İş nedeniyle akşamdan balığa çıkamıyorum. Sadece pazar sabahları mudanya güzel civarlarında rapala ve kaşık ile at çek yapıyorum ama nafile. 3 haftadatek 1 tane kaşık ile zargana aldım. oda yolunu şaşırdı herhalde
    at çek ile ne kısmet ise hep zargana deng geliyor. izmir çeşmede de rapala ile zargana yakamıştım ama çok çok büyüktü.

15. toruga

toruga tolga

Favori Kamış:
    Safina X Spin 2.70m 10-35gr
    Favori Makine:
    Spro Hardliner
    En İyi Avı:
    aral 2.550gr
    Trilye menderekten 10 gün önce iyi istavrit yapıyordu.Özellikle güneş batarken daha iyiydi.Lakin belediye 1700'den sonra balık avını yasaklamış.

16. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    arkadaşlar gemlik eski sahil balık pazarı tarafları ve yeni sahil üniversite taraflarında güzel lüfer var uzun olta ile sabah gün ışığından öğlen 1 2 ye kadar güzel lüfer alırsınız yanlız taze zargana olması şart komple deilde filoto şeklinde takarsanız iyi verim alırsınız ben radar ile kontrol ediyorum eski sahil ve yeni sahil üniversite tarafları lüfer kaynıyor elim boş dönmedim allaha şükür :) şansınızı deneyin derim

17. tripanazombi

tripanazombi Erdinç TEKKEŞ

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2,40
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500
    En İyi Avı:
    Palamut
    Dostum merhaba,
    söylediğin yerlerde 3 haftadır pazar günleri sabah 5 den öğlen 11 e kadar dolanıyorum ama bir türlü yakalayamadım şu lüferleri. kullandığın takım uzun olta anladığım kadarılya ama misina, iğne, ağırlık, hız ve derinlik bilgisi verebilir misin. Muhtemelen bu pazr günü de deneyeceğim şansımı zargana bulabilirsem. Bu arada zargana bulmak neredeyse imkansız hale geldi balıkçılarda. bunu istavrit vb yemlerle yapamaz mıyız?

18. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    abi öncelikle merhaba gemlikte avlanıyorum demişsiniz kayığın ismi nedir %100 görmüşümdür sizi :D belkide bizim marinadasınız.Öncelikle uzun olta takımınız olması gerek uzun olta takımın kurşuna kadar 0.60 kullan sonra 3 lü fırdöndü bi tarafına 0.60 tak fırdöndünün diğer tarafına 1 metre beden verip 250 gr kurşun tak geri kalan fırdöndünün ucunada uzun olta takımını tak uzun olta takımı 0.35 kullan 2 kulaç 1 fırdöndü 2 kulaç 1 fırdöndü 2 kulaç 1 fırdöndü toplam 6 kulaç son fırdöndüyede lüfer takımı çelik 3lü kanca olarak en önemli hususa gelince taze zargana al sabah 8.30 da balıkhalinde oluyor taze geliyor filoto şeklinde kes ama çok düzgün kes 3 lü kancaya güzelce tak suya bırak ama ne olursa olsun yem dönmesin dönerek gelirse balık bekleme boşuna yemi nekadar güzel takarsan şansın okadar artar hızında rolantide git kursun yere deymicek vaziyette 2 3 kmh gibi bi hızla gidebilirsin bu dediklerimi yaparsan balık varsa %99 alırsın ama ne olursa olsun yemin dönmesin ben 2 hafta önce yine filato şeklinde taze iri istavrit kullandım 3 tane aldım ama balık boldu şimdiki denemelerimde istavrite pek atlamıyor balık çok seçici olmaya başladı bide mekanda balık neye alıştıysa ona geliyor :) millet hep zargana takıyor bizde adeti bozmuyoruz bozsakta gelmiyor zaten :) sen zarganadan şaşma dediğim gibi sabah 8.30 gibi gidersen taze zargana alırsın balıkhaneden rastgele..

19. tripanazombi

tripanazombi Erdinç TEKKEŞ

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2,40
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500
    En İyi Avı:
    Palamut
    Bilgilerin için Teşekkür ederim
    Benim kullandığım takım ve teknik seninkiyle aynı, sadece sen benden 1 fırdündülü kısım daha fazla kullanıyosun. Anladığım kadarıyla bu işin püf noktası yem. birkaç hafta önce mudanyadan taze zargana ile 2 lüfer alabilmiştim. daha sonraları gemlikten çıktım ama birşey alamadım. tabii aldığımız ( bulabildiğimiz )zarganalar da pek iyi değildi.
    gemlikte kardeşimin kayınpederinin teknesiyle çıkıyoruz. teknenin adını bilmiyorum. Mudanyadan da kiralık tekne ile çıkıyoruz.
    bu hafta pazar günü yine mudanyadan denedik kuzen ve kardeşimle. ama kardeşimin getirdiği zarganalar neredeyse kılıç balığı olmuş :) bu nedenle yapabildiğimiz kadar fileto yapıp denedik. biz ve etrafımızdaki kayıkların hiçbirinde lüfer alan görmedim.
    daha sonra zaman geçirmek için güzelyalı marinanın dışından yemli attım. Tabii beklediğimiz balık gelmedi sadece 1 tane irice bir istavrit geldi hırsızlı mantarlı takıma. Ama oradayken şans eseri bu konuyu açan Fatih Abiyle (nightfisher) tanıştım ve çok memnun oldum. Tecrübelerinden ve kişiliğinden faydalanmamız gereken bir abimiz. Eğer okuyorsa buradan kendisine de güzel sohbeti için teşekkür ederim.

20. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    anladım mudanyada deniz otobüsü yüzünden pek bişey alıcanı sanmıyorum ordada abilerimiz var en iyi lüfer alabilceğin mekan roda tarafı askeriyenin önü roda limanı ile askeriyeti tararsan büyük ihtimal alırsın rasgele