Spin ile Levrek Avında - SUYU OKUMAK-

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Hamington tarafından paylaşıldı.

1. ErçinAkdemir

ErçinAkdemir Erçin

En İyi Avı:
    levrek 4kg200gram
    Herkese selamlar forumda yeniyim adım erçin akdemir yaşım 21 sinop merkezde yaşamaktayım fırat abi bu bilgileri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim eline sağlık detaylı ve güzel bir anlatış olmuş benim sorunum bu sitedeki hemen hemen levrekle ilgili olan herşeyi okudum bilgiler edindim silikon ve sahte balık kullandım sabah gün doğarken akşam güneş batarken seninde bu konuda anlattığın gibi rip akıntılarınada attım fakat hir bir balık yakalayamadım çok kez deneme yaptım halada yapmaktayım abi avlandığınız yerlerde dip yapısı nasıl ?
    rüzgar kaç km hızla eserken balığa gitmek gerek ben 10 15 de gidiyorum rüzgardan uzağa atamıyorum vede yosun temizlemekten sıkıldım okurda tecrübelerinizi benle paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

2. ErçinAkdemir

ErçinAkdemir Erçin

En İyi Avı:
    levrek 4kg200gram
    fırat abi öncelikle bu güzel anlatım için teşekkürler Ben sitede uzun bir araştırma yaptım ve bir çok şey öğrendim sizlerin sayesinde ben bu işe merak sarmış bir gencim :D yaşım 20 sinop merkezde yaşamaktayım ismim erçin akdemir siz abilerimin anlattıkları herşeyi denedim ama 1 tane bile balık yakalayamadım bu konuda anlattığın rip akıntısındada tutmayı denedim ama nafile sinop un ilçesi olan gerze taraflarında komşu il samsun taraflarında levrek tutanları biliyorum vede bende orada 3 tane ispendek tutmuştum bir kaç yıl önce oralarda olan balık coğu denizimizde olan balık nedense merkezde yok yada ben beceremiyorum abilerim bide dalgaların kıyıya dik vurduğu zaman köpük olan yerlere atıyorum hep ama yosun temizlemekten kına geldi artık :D sizler rüzgar saatte kaç km hızla eserken gidiyorsunuz balığa ? yada avlağın dip yapısı nasıl ? dalgalı havada nasıl sahteler kullanmalıyım ? bunları benimle paylaşırsanız sevinirim birde karadenizde levrek av vermeye hangi aylarda başlıyor ?

3. CekiC

CekiC Erçin Akdemir

En İyi Avı:
    levrek 4kg200gram
    Herkese selamlar Fırat abi bu güzel anlatım için ellerine sağlık çok güzel olmuş
    ben forumda yeniyim adım erçin forumda sizin gibi tecrübeli abilerimden öğrendiklerimi denedim fakat sonuç alamadım senin bu konuda anlattığınıda denedim yinede nafile olmadı ya ben beceremiyorum yada balık yok sizler rüzgar kaç km hızla eserken gidiyorsunuz 10-15 de gittiğim zaman dalgalar oluyor köpüklerde fakat hep yosunlar takılıyor hiç zevk alamıyorum sahte aksiyonda yapamıyor bu yüzden sizlerin avlandığı yerlerin dip yapısı nasıl bunları benimle paylaşırsanız cok memnun kalırım

4. Hamington

Hamington Fırat Çubukçu

Erçin Selamlar,

Yüzeyde yosunlanma bahsettiğin kadar yoğunsa başa çıkmak gerçekten zor olabilir...
    En iyisi mera değiştirmek diyelim...

4.200 kg Levreği aldığın merada çalışmaya devam etmek en iyisi bence :)

5. ErçinAkdemir

ErçinAkdemir Erçin

En İyi Avı:
    levrek 4kg200gram
    o tuttuğum levrek tamemen tesadüf eseri :D akdenizden karadenize geri dönmüş su üstünde oynaşan bir sürüye denk gelmemle aldım fakat sonra sürü kayboldu

6. erols

erols Erol Safak

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX240M 10-30gr, Daiwa CrossFire CFS270MH 10-40gr
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet II G4000F, Shimano Nexave 4000RB, Daiwa Laguna 3000-5Bi, Spro Passion 740
    Fırat Bey, bu harika paylaşımlar için sonsuz teşekkürler! Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık!

7. drayetkin

drayetkin ahmet

Favori Kamış:
    Shakespeare uglystick 2.70,
    Favori Makine:
    Abu garcia stamina 25
    Herkese Merhaba ,
    Fırat bey emeğinize sağlık.. Çok yakın arkadaşım balığa olan ilgimi bildiği için İsveç'ten silikonlar ve jig head içeren bir seti hediye olarak getirmişti. Ben bunları sert sahtelere göre ileriye atma sıkıntısı çekiyorum açıkçası atarı en düşük alabalık kamışım dahi bu silikonları tatminkar mesafelere atmıyor.:( Bu konuda sizin uygulamınızı merak ediyorum.
    Selamlar

8. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
  9. tripolis28

tripolis28 bahattin aydın

Bu kadar uğraşarak verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Sağda solda levrek merası arıyordum.Belkide evimin önünde :) Bu bilgilere dikkate alarak deneyeceğim.Tekrardan teşekkürler

10. oagun2001

oagun2001 Oğuz Agun

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30
    En İyi Avı:
    Camgöz -3-4 kg
    yanınıza yamak lazım mı?

oğuz

11. fuatbalkanli

fuatbalkanli Fuat Balkanlı

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster DX 4.30 - okuma salina seaspin 2.85cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 10000FA - Okuma Salina pro spa 40
    Herkese merhabalar
    Rüzgar ile ilgili merak ettiğim bir konuda sizlere sormak istiyorum
    Hava poyraz dogal olarak kuzeyden esiyor fakat bulunduğum yer olarak ruzgari arkama alıyorum yani kıyıdan denize doğru esiyor ( yer : açık denize bakan mendirek ) iyi midir değil midir ?

12. blizzard34

blizzard34 MUSTAFA

çok güzel paylaşım olmuş spin avına başlamak istiyordum sayenizde fikir sahibi oldum tek eksik tecrübe onuda hayırlısıyla zamanla yapıcaz elinize emeğinize sağlık

13. aozdemiroglu

aozdemiroglu Aziz Ozdemiroglu

Teşekkürler bu bilgiler hazine değerinde... Ellerine sağlık

14. ruyagibi0025

ruyagibi0025 orhan

En İyi Avı:
    Turna
    Fırat bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim bu bilgileri takip ederek istanbulun herhangibi bir sahilinde bu avı gerçekleştire bilirmiyim?

15. CarpHunter58

CarpHunter58 Mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın
    Müthiş paylaşım teşekkürler.

Bu sabah tam da bu resimlerdeki gibi bir bölgedeydim gel gör ki ben orada levrek değil kefal arıyordum :D

16. serjack

serjack serhat

Favori Kamış:
    Kudos IM 9 Surf 420 150-250
    Favori Makine:
    Daiwa crosscast 5000
    Mükemmel bilgiler umarım bu eşsiz bilgileri pratiğe dökebiliriz paylaşımınız için teşekkürler

17. akerty35

akerty35 erman

değerli üstadım allah razı olsun spin takımı yapalı 2 hatfa oldu 4 kez balığa çıktım eli boş döndüm bu bilgilerle en azından doğru yerlerde balığı arıyacağımı düşünüyorum. Peki bir soru boyun dediğimiz bölgeye su üstü mü çalışmak gerekir yoksa az dalarlı sahte mi kullanalım hangisi hangi vakit daha iyi iş yapıcaktır şimdiden teşekkürler

18. Orktun

Orktun Orkun

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000FD
    Çok teşekkürler faydalı bilgiler için

19. HAKAN ÖZTÜRK

HAKAN ÖZTÜRK HAKAN ÖZTÜRK

Hocam elinize sağlık çok güzel çalışma olmuş. Her ne kadar Ankara'da ikamet etsemde iş seyahatlerinde bol bol denize olta atabiliyorum. Çalışmalarınızdan mutlaka faydalanacağım.

20. Antalyaseabass

Antalyaseabass Evren

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster AX 270 XH Powergame
    Favori Makine:
    Shimano-Daiwa-Okuma
    En İyi Avı:
    --Alabalık-Levrek--
    Bu güzel anlatımda emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz, artık bu yazıdan sonra daha tecrübeli bir spin avı yapabilirim sayenizde.