SPİN İÇİN YARDIM!!!!!!!!!!!!!!!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında aliçağlar tarafından paylaşıldı.

1. aliçağlar

aliçağlar Ali Çağlar Sönmez

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Arkadaşlar, Üstadlar merhaba,
    Ben spine yeni başladım, teçhizat konusu tamam(fladen xtra flex kamış 2.70- okuma avenger 30 makine-fladen 0,12 örgü misina-kendo 145f 19cm 21gr sahte-seahorse 10 cm 10gr sahte-alba toby kaşık-15 gr jigheadlere takılı 5,5cm silikonlar), avlakta tamam(liman mendireklerinin içi ve bahsi geçen mendireklerden 300 metre ötede denize akan genişçe(yaklaşık 15 metre enli) akarsu ağzı) burada müsaadenizle bende bir şey sormak isterim. Avlağa gidiyorum sabah hava hala karanlık, daha adım atar atmaz hemen 15-30 m2 alanda muhtelif yerlerde balıklar zıplayıp duruyor, tam üzerlerine sahte, silikon, kaşık atmama rağmen yakalayamıyor ve çok üzülüyorum :) Bazen son 5-6 metrede balığın takip ettiğini görüyorum ama yemi almıyor, son anda ani bi hareketle kayboluyor. Aynı avlaklarda değişik teçhizat ve yemlerle levrek tutanlar var. Acaba bu sıçrayanlar ve takip edenler bizim hedef balıklarımız değilmi? Yakında olanları tanıyabiliyorum geneldede kefal oluyolar ama biraz uzakta oynaşan ya da son 5-6 metrede takip ediyorlar dediğim arkadaşları seçemiyorum bunun bi ayrımı varmı? Bilenvarsa yardımcı olabilirmi???

2. hasanahsen

hasanahsen HASAN

Bu konuda uzman arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    Ben size kamışla ilgili soru sorsam :)
    Fladen xtra flex kamış 2.70 nasıldır,fiyatı uygun bir kamış.Değer mi almaya

3. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Hocam kefalleri hoplatan avcı vardır kefal genelde sahteyi takip etmez su üstü sahteleri hoplata zıplata çekmeyi denedinmi kofana akya genelde hızlı aksiyon seviyor dalarlı yada silikonları fazla nazlı çekersen iki balığında görüşü gayet keskin olduğundan atlamaya ikna olmuyordur..Su üstü popperleri denemenizi tavsiye ederim

4. aliçağlar

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Abi hiç balık tutamadığım için yorumum ne kadar doğru olur bilmem ama kamış biraz daha kısa olsa memnun olurdum :) Onun dışında bi sıkıntım yok, aynı kamışın 240 larıda var

5. aliçağlar

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Şimdiye kadar hemen her şekilde çekmeye çalıştım sahteyi, yavaş-hızlı-ani hızlandırıp duraksatarak - wtd yi de denedim yapabiliyomuyum bilmiyorum ama onuda denedim ama hiçbişey beceremedim :) Su üstü popper'ı bilmiyorum, ilk defa sizden duydum :) Şimdi onu bi araştırıcam

6. baraküda007

baraküda007 fatih

Bence daha kaliteli sahteler kullanın rapala max rap, duo minnowlar tackle house feed shallow ve ip misinanızın önünde öncü naylon misina varmı yoksa balık ip misinayı farkedebilir birde balık sizi farkederse kaçabilir avcı balık sahteyi takip edip kıyıya gelirken sahteye saldırır ve o anda sizi farkederse ürker kaçar yani liman ışıkları falan üstünüze vuruyorsa balıklar sizi farkederler özellikle levrek çok ürkek balıktır

7. aliçağlar

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Tavsiyeler için teşekkür ederim.
    River2sea Rover 98 ve river2sea minnow 90SU siparişi verdim, sizce iş yaparmı bunlar?
    Öncü misina kullanmıyorum açıkçası daha öncede duymamıştım :)
    Gizlilik konusunada gelince evet herkes aynı şeyleri söylüyor ve bende dikkatli olmaya çalışıyorum ama yeterli olamadığım ortada sanırım :) :)

8. baraküda007

baraküda007 fatih

Rica ederim :) bende sizin gibi akdenizde avlanıyorum ama su üstü sahtelerle balık alamıyorum rover98 elimde iki tane var üç sene önce almıştım ama hiç balık alamadım ben dalarlı sahteleri kullanarak balık alıyorum yarım ve 1 metre arasında dalan sahteleri tercih ediyorum geceleri hep beyaz kullanıyorum gün ışıyıncada limoni ve gümüş renkleri tercih ediyorum benim size tavsiyem mutlaka rapala max rap FPGH, FHC ve FAYU renk kodlu olan sahteleri satın alın ve deneyin özellikle gece ve sabaha karşı beyaz olanını(fpgh) deneyin ve birde silikon takımı deneyin bir av bayiinde gidin raglot silikonlardan 6,5 cm 6 tane silikon bir yeşil fosforlu, bir sedef beyazı olarak ard arda bağlattırıp bir silikon takımı alın ve silikon topuyla atın ama silikon takımı çekerken makinayı hızlı sarmayın gerçek yavru balık sürüsü gibi yavaştan yüzdürün

9. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim eğer amacın levrek ise mümkünmertebe hedef küçült!!! diz çok hatta yerde bağdaş kur öyle çalış...Levrek seni 30mt 35mt den görür.silikona ağırlık ver beyaz çoğunlukla kullan silikon boyu 8-10cm arası jighead ağırlığı 5gr geçmesin.silikonu atıp bekle dibe süzülsün sonra kamışın ucunu yukarı bi tıkla yavaşca sararak bu aksiyonu uygula ve mutlaka atışların karşına olmasın kıyıya paralel olsun yani sağ veya sol tarafına 45 derece civarında yap bu hareketi.Rast gelsin :)

10. aliçağlar

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Çok teşekkür ederim gayet aydınlatıcı oldu, siparişlerimi gözden geçiricem :thumb: Silikonu Adil abide tavsiye etmisti ama bulundugum yerde temin edemedim onun yerine ayni olculerde sert plastikten kuyrugunda tuy olan bi yem onerdi balik marketi, onunlada denedim ama sonuc yok :)

11. aliçağlar

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex (2p)
    Favori Makine:
    Okuma avenger FD-AV30
    Ders verir gibi olmus, gayet açıklayıcı, çok teşekkür ederim, silikon konusuna agırlık vericem:)

12. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Estafurullah.Ben yemli avcılıkta eskiyim ama spinn de toplasan 4 senelik bi geçmişim var.O da buradaki kıymetli arkadaşlarımın ve büyüklerimin verdiği bilgiler yazıkları makaleler ile oldu :) Ha bir tavsiyem daha...Levrek avladığın yeri asla ve asla belli etme!!! Resim çekilirken meranın özelliklerini saklar nitelikte olmasına dikkat et.Yoksa o merada taş üstünde taş kalmaz.Burada iyi niyetli olanlar kadar art niyetli hatta profesyonel balıkçılar(ticari çalışanlar) da var.İnanmazsın merada gırgır bile görmen mümkün:eek:

13. Levrek99

Levrek99 Sarp

Su üzerinde balığın oynadığı bölgelerde muhtemelen çok fazla kefal gibi yavru balık sürüsü olduğu için avcı balıklar sizin sahte yeme ilgi duymuyor olabilirler. Su üstü sahteleri denemenizi tavsiye ederim. WTD aksiyonlu bir sahte iş yapabilir. Rastgele.

14. leton

leton Arif

baraküda007 ve KARAHANLI07

Ben her sene Antalya Serik e gelirim tatil için 1 haftalığına orda yemli denemelerim oldu hep lokum kucuk çipura ve kucuk sivri burun karagöz ve kucuk mırmırlar denk geldi bu sene spin de denemek istiyorum Antalya bölgesinde silikon daha mı etkili oluyor rapala veya kasıklardan ?

15. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Silikon daha verimli oluyor abi.Sert sahtelerde de rapala maxrap 11cm fayu ve fhc kendo seabass minnow 145f beyaz gövde mor kafa:thumb:

16. baraküda007

baraküda007 fatih

Eğer yazın geliyorsanız hiç boşuna spin takımı getirmeyin ben belekte yaşıyorum yazın burada spinle balık çıkmıyor şubat ayından sonra spinle levrek çok zor mart nisanda sarıkanat istavrit olur iki ay ondan sonra spin işi biter hele bu sene havalar çok geç soğudu yağmurlar geç başladı hâlân daha spin verimsiz

17. leton

leton Arif

:) Vay arkadaş şevkimi kırma .... Şaka bi yana gecen sene cok denedım gerçekten bısey denk gelmedı bende becerıksızlıgıme yormuştum . Tavuk ve Sülünez le yemlide Cipura ve Sivriburun Kragoz almışlığım var Serik te Bogazkent civari ... Peki Kıbrıs sarma ile felan yazları kefal alma sansımız varmıdır bölgede?

18. baraküda007

baraküda007 fatih

Evet Kıbrıs sarmayla kefal alırsınız akdeniz kefali temiz ve lezzetli olur eğer otelde falan kalacaksanız iskelesi olan bir otelde kalın sabahları tekli iğneli şamandıralı takımla ekmek takıp iyi kefal alırsınız

19. ookan

ookan okan özaplak

Favori Kamış:
    penn slammer stik 2.40
    Favori Makine:
    shimano c3000
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg