hem spin hem jig

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alyy07 tarafından paylaşıldı.

1. alyy07

alyy07 Ali Karaoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Aernos Eva 2.70 15-40
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FB
    merhaba arkadaşlar. aramızda tecrübeli arkadaşlara bir konu danışmak istedim. Spinde epey bir yol kat ettikten sonra, kıyıdan jig işinede adım atmaya karar verdim. ve bir kamış almak istiyorum. Ve ne zamandır gözetlediğim Shimano Aernos 2.70 15-40 atarlı eva sap olan modelini almak istiyorum. Çoğunluklu olarak spin yapmama rağmen arada kıyıdan jig yapmaya uygun mudur. önerileriniz varmıdır. fiyat olarak bu ürün 300 tl civarı. o fiyata şunu alsanız daha verimli olur. daha iyi diyeceğiniz ürün varmıdır. şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim hoş güzel de Antalya'da shore jig e uygun fazla mera yok...Kıyılarda belli noktalarda(Falezlerin bazı yerleri) dışında pek bir yer yok..Emin misin?Eğer emin isen bu kamış işini görür..20-30gr lık jiglerle gayet başarılı çalışma yapa bilirsin.Makinen umarım kamışa uygundur...

3. 10Murat10

10Murat10 Murat

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Speed Jig Kamışı 90-200 - Okuma V System Spin Kamış 270Cm 10-40 - Okuma Sarasota 150cm
    Favori Makine:
    Okuma Raw II 65 -- Okuma Ceymar FD CY-40 -- Okuma Avenger FD AV-65
    En İyi Avı:
    Levrek 2400 gr Lüfer 550 gr Çipura 440 gr
    KARAHANLI07 arkadaşın yazdıklarına aynen katılıyorum.

4. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  5. baraküda007

baraküda007 fatih

Aynen metin abiye bende katılıyorum antalyada kıyıdan spinle millet 1 kiloluk levrek yakalasa zil takıp oynar hale gelmiş siz bu kamışla ne avlayacaksınız gereksiz masraf olur

6. alyy07

alyy07 Ali Karaoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Aernos Eva 2.70 15-40
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000FB
    Ben zaten Spin için alıyorum.Ağırlık spin, Ama Alanyada bazen derin yerlere gidiyorum. Ve lazım oluyor. 20-30 gr jigler için düşünüyorum zaten sadece.

7. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Bence savegear mpp var 15-50 gram atarlı onu edinmelisin bende de var tatlı sert bir kamış hem spinde 20 gr civarı sahtelerde hemde 35-40 gram kurşun ile fırlattım yemli avda :) mecburiyetten hiç sıkıntı vermedi.Önerrim daha önce 40 gramlık shore jig de erimi süperdi.Deneyin pişman olmazsınız en azından 15-40 ta jig seçiminde fazla seçeneğiniz olmaz ama 15-50 hoş bir aralık hatta 20-60 atarlı fladen total maximus ta şu ara çok tutulmakta önerrim.İyi avlar dilerim