Aksam Slikon ile yapanlar..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Merhabalar arkadaslar , bendeniz genellikle set sahtelerle avlanan birisiyim ama slikonla at-cek tarzinda av icinde kendimi gelistiriyorum.. Sizlere ozellikle bahsettigim sartlarda verimli av yapan arkdslarin nacizane onerilerini beklerim..
    Is ve diger sebeplerden oturu ve daha cok verim aldigimdan gece avina gitmekteyim , Fiish black minnow veya savage gear sand.. 10/12 cm sahetler ornek alirsak gece avinda nasil bir tarz ile av yapiyorsunuz?

gunduz icin sorun yok ama gece icin yavas sarim bircok sefer duydugum bir sey.Sert sahtelerde zaten benim icin sorun yok ama dedigim gibi bu tarz silikonlarda bazi aksiyonlar yapiyorum ama duz sarim yaptigimizda yavas olunca kumdan suruyerek geliyor , hangissinin dogru oldugunuda av yapamadgm icin tecrube edemedim..
    Bu hususlarda bilgisini olan arkdaslarin bilgisine ihtiyac duyuyrom..
    Simdiden tesekkur edeim...

2. baraküda007

baraküda007 fatih

Kurt tarzı silikonları çok yavaş sarıp kumda sürüklenen kurt aksiyonu veriyorlar arada bide birden hızlı çekip zıplatıp kaçırıyorlar sonra yine yavaş çekiyorlar tık tık vuruşlarla çekiyorlar kurt tarzı sahtelerde böyle yapıyorlar ben bu aksiyonları youtube da gördüm orada böyle birçok video var. Birde bazen avlandığım Avlağa gelen üç tane adam var silikon karidesle avlanıyorlar 2.10 düşük atarlı kamış kullanıyorlar mendireğin kayalıklarından silikonu derine atıyorlar tam dibe inmesine yakın önce misinanın boşluğunu alıp sonra kamışın ucunu yukarı doğru birden sert bir vuruş yaptırıp silikon karidesi yukarı zıplatıyorlar sonra makinayı sarıyorlar sonra serbest bırakıp aynı işlemi yeniden yapıyorlar karidesin gerçek yüzme aksiyonunu yapıyorlar

3. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Sevgili Fatih verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.. Kurt tarzi silikonlari kullanmiyorum ama bahsettigin videolardan bir kacini izlemisligim var. Karides konusunda haklisin isinin ehli kisiler guzel avlar yapiyorlar , yaptiklari seninde dedigin gibi karides aksiyonu..
    Benim ihtiyacim olan bahsettigim siliokn tiplerinde gece avindaki aksiyon ve sartlarin saglanmsi.. ama tesekkur ederim usenmeden verdigin bilgiler icin..

4. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  5. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Tesekkur ederim videolar icin..