Galata köprüsünde tırıvırı vurdum duymazlığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Mezre tarafından paylaşıldı.

1. Mezre

Mezre mustafa

Favori Kamış:
    shimano vengeance AX 420
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Akya Eskifoça
    Herkese hayırlı sabahlar dileyerek hemen konuya girmek istiyorum..
    Malesef İstanbul kıyı balıkçıları için çok verimsiz bir sezon geçirmekteyiz..Bunun sebepleri hakkında hemen hemen hepimizin bir düşüncesi var. Bunların başında bilinçsiz avcılık başı çekmekte.Bundada hiçbir yasal sınırları tanımayan gırgır dediğimiz büyük balıkçı tekneleri sorumlu tutulmakta..
    Dün akşam üstü iş çıkışında Galata köprüsüne uğradım.Malesef tırıvırı denilen illeti çok rahat kullanan onlarca kişi gördüm.Malzeme satan bir kişinin tırıvırı satışına şahit oldum.İşin en acı tarafı sosyal paylaşım sitesinde, Galata köprüsüyle ilgili bir grup var. Bu grupta yaptığım tırıvırıyla ilgili paylaşım grup yöneticileri tarafından beş dakika içinde silindi.Durum ortada..
    Malesef ülkemiz ve çocuklarımız için mücadele etmeye zaman ayıramıyoruz. Suç işleyenler karşısında aciz kalıyoruz. Bir şeyler yapamamanın ezikliğiyle kaybolan yarınlarımıza yanıyoruz.Şikayet etmek çözüm sanıp, şikayet edip kendimizi rahat hissediyoruz.
    Çözüm önerisi olan varsa tartışmak isterim. Saygılarımla..

2. kesf_i_alem

kesf_i_alem EROL

Mustafa Bey bu konuda çok haklısınız. İstanbul'da tırıvırı kullanılabiliyorsa Anadolu'yu siz düşünün tırıvırıcılar,ağ atanlar,serpme kullananlar,küçük balıkları toplayanlar,suya elektrik verenler ve daha nicesi.
    Bizim insanımız niye böyle anlamak mümkün değil.İşallah haklı olanların haksızlardan daha çok sesinin çıktığı bir Türkiye'ye kavuşuruz.

3. sazan58

sazan58 S.Şeref

Yasal İşlemler ve Yasak Kararları
    Koruma ve kontrolle görevli olanlar
    MADDE 19 – (1) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşkilatında ve Bakanlığa bağlı su ürünleri ile ilgili teşekküllerde su ürünlerinin, deniz ve iç suların koruma ve kontrolü ile görevlendirilen personel ile emniyet, jandarma, sahil güvenlik, gümrük ve orman muhafaza teşkilatları mensupları, belediye zabıtası amir ve mensupları, kamu tüzel kişilerine bağlı muhafız, bekçi ve korucular ile emniyet ve jandarma teşkilatının bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyeti üyeleri koruma ve kontrolle görevlidir.

o bölgedeki görevlileri göreve davet etmek en mantıklısı