Sizce burada nasıl bir biçimde hangi balık için avlanmalıyım?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında EgeBeyi35 tarafından paylaşıldı.

1. EgeBeyi35

EgeBeyi35 Ege

Merhabalar Aranıza yeni katıldım .Gerçekten harika bir site..Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Aslında favori avım tekne den yapılan av.Son günlerde kıyı avcılığı ile ilgilenmeye başladım..Kıyı avcılığı konsunda pek deneyimim yok. Ve kendime ykıyıdan olta atacağım avlaklar aramaya başladım..Ve bu gün resimde gönderrdiğim avlağı keşfettim.Ve çok ilgimi çekti.

Şimdi siz değerli ustalarıma soruyorum.

1-Denizle derenin birleştiği bir yer.. ( denizin birleştiği yerde dere yaklaşık 300 mt kadar içeri kanal olmuş.

2- Çok sığ değil..Aşağı yukarı en kıyısı 1.5 metre

3- Gördüğüm kadarı ile dibi kum.Taşlık az sayıda var.

Hangi balığı yakalama şansım fazla? Hangi avlanma metotlarını kullanmam gerekir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

Ekli Dosyalar:

2. baraküda007

baraküda007 fatih

Ooooh! En sevdiğim avlak tipi :thumb: akarsu ağızı tam levrek yeri :thumb: güzel bir spin takım yarım metreyle 1 metre arası dalarlı sahteler lazım sabah gün doğmadan yarım saat bir saat önce başlayıp gün doğduktan bir iki saat sonraya kadar devam etmek iyi olur gün doğmadan önce beyaz sahteler iyi iş yapar:thumb:

Son düzenleme: 9 Şubat 2016
  3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Yemli ile avlanacaksanız bir takım içeri bir takım dışarı kullanın. spinn için de tam ağıza çalışın.Yemlide yeminiz taze olsun spinn ise suyun temizliğine göre koyu mat veya parlak UV türü sarı beyaz renk çalışın.Yemlide sargoz(tek iğne gezer kurşun gevşek kaloma ayarı)melanur(melanur için çok ince takım 0.15-0.16mm tek iğne 50cm geriye işaret parmağı kadar ekmeği ters kilit yapın ağırlık babında balıkların toplanması babında ve iğneye yanıç ya da çimçim karides.Derenin önüne atın) kefal(klasik kıbrıs sarması gezer kurşunlu dip takımı) spinn de sabah suyu veya akşam suyu balığın davranışına göre su üstü popper veya dalarlı sahte.Rast gele... :)

4. EgeBeyi35

EgeBeyi35 Ege

Teşekkürler dostum..En kısa zamanda sonucu bildireceğim size

5. EgeBeyi35

EgeBeyi35 Ege

Kardeşim taktiklerin ilginç geldi.Hiç duymadığım taktikler....:thumb: deneyeceğim.

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sonucu bizlere rapor edersen bol resimli birde,tadından yenmez :)