BU BALIKLARIN CİNSİ NEDİR ?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ceho1969 tarafından paylaşıldı.

1. ceho1969

ceho1969 Sefa

Geçtiğimiz haftalarda piknik yapmak için bir yere gitmeye karar verdik arkadaşlarla. Gittiğimiz yerde göl olduğundan dolayı belki balıkta tutarız diye oltaları altık. Genelde denize tutardık balıkları oda istavrit falan. Ben 4 senedir elimi oltaya sürmemiştim ancak göle gidince bir heves oldu. Balıkçıya gitmek için standart malzeme aldık, göle varınca yem olarak topraktan solucan topladık. Mevzuattaki balık boylarını bilmiyorum, gölde av yapmak yasak mı değil mi bilmiyorum ama benden başka 5-6 kişi tutuyordu. Bu sebepten balık boyları küçükse veya av yapmak yasaksa özür dilerim. Bu konuda bilgisi olan lütfen yazsın.

Asıl meseleye gelince tuttuğumuz balıkların cinsini merak ediyorum. Yerken yağda kızartıp yedik ama kılçıkları çok sıktı ve etini bıçak resmen kesmiyordu. Kimisinin süzgeçleri kıpkırmızı kimisi ise turuncu. Dışarda kimse gösterdiysem kızılkanat dediler.

Bilen yazarsa sevinirim.

Kandiliniz mübarek olsun.

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Abi, üst sıra soldan sağa 13. ve 21. alt sıra 5. balık kızılkanat denilen türdür. Diğerleri ise tatlı su levreğidir. Güzel av olmuş tebrikler :)

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bravo Emrecan,dikkatine hayran oldum:thumb: bir ilave yapayım yorumuna ki konu sonlansın,
    T.su levreği avı 15 mart-30 nisan arası,kızılkanat 15 mart-15 haziran arası (ist. bölge) yasaktır,bkz,http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php.
    Sefa kardeşimiz,bundan sonraki avlarında bu tebliğde belirtilen kurallara göre avlanacaktır sanırım,herikinizede rastgelsin:)

4. ceho1969

ceho1969 Sefa

Cevaplar için teşekkür ederim. Tebliği bilmediğim kusura bakmayın. Bundan sonra aklımda olacaktır. Rastgele

5. sametbektas

sametbektas Samet

Sefa Bey,
    Bizim buralarda(Büyükçekmece ve Sazlıdere Barajı) tutulan tatlı su levreklerinde derinin altında ufak kurtçuklar çıkmaya başladı 5-6 senedir. Sizin tuttuğunuz balıklarda da böyle bir sorun var mıydı? Sanırım sizde İstanbulda tuttunuz balıkları.

6. ceho1969

ceho1969 Sefa

Evet bende İstanbul'da tuttum. Tuttuğum yerin adını bilmiyorum ilk defa gittim Arnavutköy'deydi. Herhangi birşey dikkatimi çekmedi benim. Balıkları annem temizledi oda birşey görmedi. Fotoğrafdaki balıklardan neredeyse 10 kişi tadımlıkta olsa nasiplendi ve hiç kimse kurtçukla ilgili birşey söylemedi. Heralde böyle bir sorun yok. :)