Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. DELİORMANLI

DELİORMANLI ALTINAY ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CARP (SAZAN) KAMIŞI 3,96 MT 160 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO BIG BAITRUNNER 12000 LONG CAST
    En İyi Avı:
    24.300 GR SAZAN
    merhaba yazın bende sultanköye geliyorum yazlığım orada tam olarak nereleri balık yapıyor

2. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    4kg civarı vatos ve bolca istavrit:)
    Selamlar herkese spin kamisim kirildi :((( spro boxxer ıı diye bir model var uygun fiyatli 1.80 cm kisami olur eski okumam 2.10 du biraz daha kisami alsam acaba diyorum. Bu arada lüfer alan yokmu hic. Ben iki defa denedim henüz sonuç yok bende...

3. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Lüferden hiç ses seda yok... Ben de denesem mi luferi diye düşünüyorum ama hava fazla patlak şu an sanki. levrek daha mantıklı.

4. mincirdim

mincirdim zeynel abidin

Nato limanında balık durumu hakkında bilgisi olan son zamanlarda giden varmı acaba haftasonu yemli lüfere gidilirmi sizce.

5. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Merhaba arkadaşlar.
    Yine herkes ölüm sessizliğine girdi. Bir taş atayım da sessizlik bozulsun bari :)
    Yaklaşık iki aydır lüfer de lüfer diye dolanıp duruyorum ortalıkta. İşin doğrusu gönlümden geçen lüfer değil de, baba bir kofana. Bugün denk gelecek, yarın denk gelecek derken kasım ayına geldik ve bende hiç kofana ümidi kalmadı :(
    Ben de yavaştan levreğe yöneldim. Cumartesi akşamı yine silikonları yüzdürmeye başladım (Şu ana kadar silikonla hiç levrek alamadım, sinir oldum silikonlara. Tembel tembel rapala kutusunda yatıp duruyorlar. Yok öyle yatmak, onlar da çalışacak :) ). Gelen yok, giden yok. Termosta çay da kalmadı zaten :( Hikayenin devamı belli. Hiç aklımda yokken zınk diye oltaya ağırlık binince mutlu mesut levreğimi kıyıya aldım. Tek iğne olunca balığı kaçırma korkusuyla misinaya boşluk vermeden tadını çıkara çıkara aldım bebişimi. Ölçmedim, tartmadım ama 40-45 cm arası falandı herhalde. Balığı resimden sonra salacaktım ama yan tarafımda avlanan arkadaşlar "abi salacağına bize ver" dediler. Niye bilmiyorum ama (aslında biliyor gibiyim ama açıkça söylemek istemiyorum) hayır diyemedim, balığı arkadaşlara verdim. Afiyet şeker olsun.
    Avla ilgili özet:
    1- Sahteyle avlanırken balığı kaçırma korkusu pek olmuyor. 3 tane üçlü iğne, kurtulma ihtimali daha az. Ama silikonda tek iğne olunca kaçırma korkusu, heyecan daha fazla. Hoşuma gitti :)
    2- Balığı alınca aklımdan geçen fazla zarar vermeden hatıra fotoğrafı çektirip, zaman geçmeden salmak oldu. Eskiden olsa eve götürürdüm herhalde, yalan yok. Demek ki pişmeye başladım. İnşallah 2-3 kilolukları denk gelince de salacak kadar pişerim.
    3- Levrektir turnadır tamam, salarım/isteyene veririm ama güzelim lüferler geldimi oltama hiç o kadar merhametli olamıyorum. Bir balığın tadı bu kadar mı güzel olur arkadaş...
    4- Resim için kusura bakmayın, çeken arkadaş flaşı açamadı ne ben ne de balık pek net çıkmadık.
    - Savage Gear Sandeel (Simli Beyaz)

Hadi bakalım, sıra sizde ;)
    Hepinize bol trofeli avlar dilerim...

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Ayhan, bende su üstüyle hiç yakalamadım. Biraz su üstüne yönelmeyi düşünüyorum, bakalım.
    Yalnız Tekirdağdan pek ses yok. Levrek mi yok, yoksa rapor yazan mı merak ettim?
    Daha güzel avların olsun.

7. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sağol Volkan. Su üstü müthiş zevkli. Gerçi şu ana kadar 2 tane levrek yakalayabildim ama lüfer varsa merada kesin saldırıyor. İnşallah denk gelir.
    T.dağ tayfası tutuyor ama söylemiyor. Niye bilmiyorum, çok ketumlar bu yıl :)
    Sırf sessizliği bozayım diye avdan bahsettim.

8. HAKAN0022

HAKAN0022 HAKAN GÖNENÇ

Favori Kamış:
    OKUMA V SİST.2.70 lineaeffe spider surf okuma salina 3 Okuma OCTANA SPİN255 YUKİ UNICA PROSPİN20-120
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO40S OKUMARAW ii80 OKUMA TRİO 65 A OKUMA RTX 40 OKUMA RAW II 40
    En İyi Avı:
    68 CM LEVREK 3,5 KG
    Kürşat bey istanbul surf casting olarak 15.11.2015 pazar günü sultanköy de sabah 7 akşam 19 saatleri arasında 4. buluşmamızı gerçekleştiricez.Eğer müsait olursanız bekleriz.

https://www.google.com/maps/@41.0111947,27.9847234,146m/data=!3m1!1e3?hl=tr

ArdaCLA bunu beğendi.
  9. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    selamlar lüfer ve familyasi t.dag karasularina giris yapmistir bilginize dün aksamin skoru 12 adet sarikanat...

10. Tanerselen

Tanerselen Taner

Antalyada balık yok alan varmı

11. akya1986

akya1986 ALİ

Selamlar Serkan , Bu lüfer büyükçekmece kumburgaz arasında da çıkar mı?
    Tekirdağ derken tam olarak nerede avlanıyorsunuz?

12. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Tekirdag kiyilari, m.ereglisi,sultanköy civari avlaniyorum. B.cekmece kumburgaz bana azcik uzak kaliyor lakin illaki oradada cikar mevsimindeyiz sonucta...

13. mincirdim

mincirdim zeynel abidin

Arkadaşlar sizce nato limanında lüfer için dubalarmı yoksa girişteki kayalık alanmı daha verimli olur yemli av için.
    Haftasonu Çorludan gitmek istiyen arkadaşlar olursa hava açık yağmur yok gibi tavuk mangal yapabiliriz:)

14. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Merhaba nato limanindan bu sezon cok balik aldik şöyle anlatayim; gündüz saat 2 gibi dubalarin üstünde ol ş anda boy cizmesiz biraz zor avlanirsin 3 gün onceye kdr dubalar dalgadan su dolmustu bazi yerler kasiga kadar sudolu. Aksam saat 5 e kdr spin at- cek yaparak çinekopunu alirsin sonra mantarli yemli lufer takimina gecersin. Hee balik yapmadigi gune gelirsen sabaha kdr beklesen nafile. Ateş meselesine gelince o mesafeye odun tasiyabiliosan ne mutlu sana cmts . gunu ordayim en uç 4 dubadan birindeyimdir şimdiden rastgelsin.

15. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Bu arada ben genelde tuttugum lufer yada cinekoptan mangal yapmayi tercih ediyorum. Lufere gelipte tavuk yemeyi kiniyorum:))))
    Hepinize bol bereketli avlar.

16. mincirdim

mincirdim zeynel abidin

Abicim bu cumartesi malesef nöbetciymişim bugün öğrendim malesef:( ama bir haftasonu size eşlik etmek isterim siz balık tutun ben mangal işini hallederim:)

17. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Nato limanında sarıkanat lüfer artık çıkmıyor diyorlar, nato limanınına giden varsa konu hakkında bilgi verebilir mi? Ayrıca senenin rekoru kasım ayında bir gecede avladığımız 34 sarıkanat! reeling

18. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hakan, bu zamanda lüfer çok zor. Geride kalan ufak sürü falan denk gelirse belki... Natodan alacağın balık eşkina yada kalkan olur artık.

19. akya1986

akya1986 ALİ

Levrekten Haber Yok Mu ? Bu sene tekirdağ da kurudu.

20. runstorm

runstorm HAKAN

Favori Kamış:
    Trabucco Folgore 4.2m
    Favori Makine:
    Lineaeffe Hyper Cast
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Levrek için lodosta derenin aktığı kumluk alanları denemek gerekiyor (surfcasting)... Sultanköy sahilde böyle bir yer var, lakin hiç gitmedim, giden arkadaşlar varsa konu hakkında bilgi verebilir mi, lodosta levrek çıkıyor mu?