Kiyidan at cek sahte secimi yardim lutfen

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Seydihan tarafından paylaşıldı.

1. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Arkadaslar ben kiyidan at cek denemeleri yapiyorum fakat ne vurus nede takip alabiliyorum ... Sahte konularda yardimci olursaniz sevinirim... Hedef levrek cupra lagos vs... Hangilerini sabah ve hangileri aksam suyunda ve geceleri kullanilmali...

Ekli Dosyalar:

2. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    Rastgele.
    Sol alttakiler strike pro galiba. Ben strike prodan çok memnunum. Denizde ilk spin avımda ilk 10 atıp çekmede bir sarıkanat hediye etti bana. 20gr 12cm açık renkli olanları lüfer için deneyebilirsin. Levrek konusunda ustalar yardımcı olur inşallah.

3. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Bende merakla bekliyorum cevaplari sagolun

4. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Yardim edebilecek kimse yokmu??

5. andyou

andyou haldun

Favori Kamış:
    fladen x flex, alba rodex 3.90 , lineaeffe 4.50 s-curve
    Favori Makine:
    daiwa emblem x 5000, okuma avenger 30, carmoran 3000 fjet,okuma zeon
    En İyi Avı:
    lüfer kilosuna bakmadım
    iş sadece sahte ile bitmiyorki belki sorun tekniğinde iyice araştırdınızmı bu sahte ile at çek avı disiplinini ?

6. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Az cok bilgim var sadece hangi sahteler aksam ve hangileri sabah kullanilmali diye fazla bilgi sahibi diilim...

7. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Su üstü olanları sabah gün Işılay başlamadan hemen önce hava halen karanlık iken başlayıp hava kararan kadar kullanabilirsiniz. Onun dışında kendolar hemen her saat iş yapar diğerleri ne ve başka sahtelere ihtiyacın yok gibi davran derim.

8. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    Aksam hava kararirken is yapmazmi su ustu sahteler??

9. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    hava kararana kadar olan kısmı (kararması olarak güneşin tamamen batması olarak düşün )

10. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Balık yoksa vuruş alamazsın balık varsa önünden nazlı nazlı yem geçiyorsa her türlü atlıyor yeterki o karmaşada bulanıklıkta onu biraz yemlik balığa benzetsin tamamen para tuzağı 1-2 silikon yem ekle yola devam et..5 tane adam her türlü kamış imkan silikon sahte renk varken balık alamadık geçen akşam suyu elinde kasnakla adam3 tane trofe kırması aldı..şahit olsanız ya kafayı yersiniz yada sistemi sorgularsınız..Adamın elinde 1 kasnak ve tek renk balık var..5-6 santim birşey..Balık yok denizde bizde yemi beğenmed diye 50 tane sahte alıyoruz..Balık su bulanıksa her türlü alırsın..Dediğim gibi 2-3 silikon ekle takımlara aynen devam mera bul sen..japonyada orda burda geliboluda tutup video koyanların meralarına odun parçasına tüy bağla zaten balık gelir..Görüş açısının 3 santim olduğu yerde ne aksiyonu ne sahtesi :D

11. elmclay

elmclay Hüseyin

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    Penn pursuit 3000
    En İyi Avı:
    Levrek 2kg
    ben gündüz su üstü river2sea rover98 veya ima salt skimmer ima pugachevs cobra kullanıyorum.bulanık suda ima sasuke reppa 120(70-90)cm dalarlı limon rengi çok iyi.Akşam ve gece saatleri silikon ve dalarlı sahteler.

12. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Kasnak ile mi avlasak acaba idk

13. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Kasnak mı Sahte mi kısmet mi orasını ben bilmem 2 gündür biraz moralim bozuk hevesim kaçık..Tek sahte tek kasnak yanında Çuval Yok wtd yok bilmem ne yok ince misina balık ürker..Yok efendim şu renk limon renk biraz hikaye gelmeye başladı..Neyse belki sadece o akşamlık bir olaydır..

14. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    valla bende yenı bır takım aldım forumdan emre kardesım sağolsun yardımcı oldu her konuda..ınan beydende sahtelerı aldım uygun fıyatlı..bende deli gıbı arastırma yapıyorum ısım geregı bılgısayar basındayım ve boş kalınca spin ile ılgılı arastırma yapıyorum..aynı sıkıntılar bendede var fakat ben daha balık tutmaya gıtmadım kısmetse bu sarın sabah 5 gıbı cıkıcam..
    cok sahte cok secenek cok model denıyenler var ama tecrube bence en onemlısı ..bıraz sabır gereklı sanırım..yoksa sathe al mısına al onu al bunu al ne bulduysam (tafsye uzerıne uygun fıyatlı) alıyorum.. bakalım bızım durum ne olacak..senın şansın çanakkalede olman bız ıstanbuldayız bıraz daha belırlı bolgeler varmıs daha ben bılmıyorum buraları gercı ogrenıcez..
    kolay gelsın..

15. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Öncelikle ,son 10 senedir ülkemizde salgın hale gelen spin avı ,aslında zor olan bir avlanma yöntemidir.Bu daha çok yurt dışında bir spor türü olarak görülür,birinci sırayı ise fly avı alır.Bu avlarda amaç doğayla baş başa kalıp ,yakala bırak aktivıtesini uygulamakdır.Gerçekden sabır ister.Aslında birer pahallı oyun olarakda görülebilir.Gelelim bize,öncelikle ege kıyıları bu konuda daha şanslıdır,levrek,turna,lüfer, bu yöntemle avlayabileceğiniz balıklardır.:) sorularınız olursa bir acemi olarak cevaplayabilirim.:)

16. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    rastgele. hayırlı avlar.
    misina olarak terciniz nedir?

17. perfectstorm67

perfectstorm67 Fatih

En İyi Avı:
    1280 gr. lüfer
    Bu birazda meranın durumuyla alakalı. Tabiiki malzeme çeşitliliği kalitesi avcının tecrübesi illaki çok büyük etmenler ama bu işin birde nasip olma kısmı var. Zira bir sabahta arkadaşlarım tarafından 18 lüfer kofana zevatının çekildiği bir kıyıda 2 saat bilumum kaşık rapala sahte varyasyonu denememe rağmen boş dönmüşlüğüm var. Eee ne demiş atalarımız "40 gün taban eti, 1 gün yaban eti" :)

18. freeblue07

freeblue07 özgür durmaz

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70m 10 40gr
    Favori Makine:
    daiwa exceler x 3000
    En İyi Avı:
    sinarit 2.2 kg
    Herkese Bursa dan selamlar..
    Spin avına başlamayı düşünüyorum. Makinamı geçen gün netten aldım. Daiwa exceler x 3000, kamış için ise okuma v system 2.70 10 40 gr alacağım fakat stokta kalmamış yıl başından sonrasına kalıcak mecburen. Spin avında tecrübeli arkadaşların öneri ve yorumlarını almak istiyorum. Makine kamış kombinasyonu uygunmudur. Boyum 1.92 kıyıdan avlanıcam başlangıç olarak. Ne tür misina ve sahte önerirsiniz. Mudanya, Gemlik ve Bandırma dolaylarında avlanmayı düşünüyorum. Meraya uygun ip ve ya misina ve sahte önerilerinizide esirgemezseniz mutlu olurum. :)