Tekirdağ-M.Ereğlisi-Sultanköy-Silivri Paylaşım Platformu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    4kg civarı vatos ve bolca istavrit:)
    Herkese merhaba arkadaşlar ben bu işe yeni başladım. Tekirdağ, M.ereğlisi silivri dolaylarında oturan üye arkadaşlarla tanışmak ve bilgi alışverişi yapmak isterim. Kıyıdan limandan av yapmak istiyorum ve rapala avcılığı (spin) bunları araştırıyorum. Ayrıca Dip oltalarınıda araştırıyorum. Bu bölgelerde ne tür yem olta makina kullanılır? Ayrıca birde bu rapala olayını bana oltaya bağlantı şeklini anlatırsanız çok sevinirim. kurşun ağırlık, fırdöndü beden uzunluğu rapalaya klips fırdöndü gerekirmi? şekil çizerek basit krokilerle yardımcı olunursa çok sevinirim. saygılarımla...

2. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Tekirdag merkez ise at cek yada yemli cikabiliriz:)

3. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    slmlar

ben t.dağ merkezede geliyorum arada babamlar orda oturuyor ben çorludayım o yüzden m.ereğlisi taraflarında natonun bi limanı var bilirsin otarafa gidiyorum. yannız bu atçek işini fln iyi bilmiyorum neler yapmalıyız takım olta bağlama sırası vs.. ???

4. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Valla ne desem yalan olur bende at-çek işinde yeniyim hatta daha siftah yapamadım :) ama takım olarak shimano catana cx 2.70 medium kamış ile okuma trio 40s makine kullanıyorum. misina olarak kimisi ip misinayı tavsiye ediyo kimisi monofilament bende o konuyu pek anlamadım ama ben okuma 0.28 seabass kullanıyorum. sahte olarak striker pro JL-092 serisinin 061 ile su üstü olarak rover98 aldım roverı kullanmak pek nasip olmadı ama diğerini kullandım suda yüzüşü iyi tabi balık da olsa daha iyi olucak :p

Burhan dede bunu beğendi.
  5. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    natoda lüfer yapıyo diyorlar ama lüfer için hiç gitmedim oraya yazın iyi mırmır minekop kefal aldım merkezde marina var ama balık felan çıkmıyo çıkanlarda ufacık balıklar yakala sal yaparsın anca biz bu ara kalkana gidiyoruz. at çek merakımız bizde var fazla olmadı takımları alalı arada deniyorum ama şimdilik bişey yok hala

6. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Marinaya yarın gitmeyi düşünüyodum iki menderek arasında ve uzun mendereğin dış tarafında biraz at-çek yapıcam. Gece yemli dip ve şamandıralı takımla iri eşkina, seyrek de olsa iskorpit yapıyo uzun mendereğin ucu. Nato limanı yasak değil mi? Sonuçta askeri bölge yasak olduğunu tahmin ediyorum. Oraya keyif için gidipte ceza yemekten çekindiğim için pek sıcak bakmıyordum :) Salatın araya gittim geçenlerde yemli mırmıra çok tatlı mırmır yapıyo ama eski balık aldığım yerlerde artık kefalden başka bişey yok kanımca 2 haftadır at-çek olsun yemli olsun hiç tutamadım :s

7. EMİREREN

EMİREREN BARIŞ

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin-Linaeffe De Luxe 3,90m
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40,Okuma Trio RC55
    En İyi Avı:
    KALKAN 4,5KG
    Bende çorludan Nato Limanina Daha Hiç Gitmedim.ama Yakinlarinda Mirmir Almişliğim Var.tanişalim.

8. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    slm

arkadaşlar nato limanına geçenlerde gittik aksam 10:00 a kadar kaldık çok iri ikitane istavrit aldım. ikitane karagöz ve 3 tane iri mezgit aldım. biz tam dönerken bazıları karanlıkta eşkina için yeni geliyorlardı limana girmenin bi yasağı yok birsürü insan var orada bir sorun çıkmadı bu 3üncü gidişimiz. yalnız liman denizden biraz yüksek büyük balık gelirse yırtmadan nasıl kenara alırıs bilmiyorum. lüferde yapıyormuş ama nasip olmadı. lüks ışığını yakıp iple bağlayarak iskeleden denize sarkıttık akvaryum gibi oldu:))) harikaydı ama rüzgarı çok fena sıkı giyinmek lazım. ben at-çek işine mrk yaptım ama çok acemiyim olta bağlamayı bile yeni öğreniyorum. derme çatma yaptığım dip oltasıyla aldım bu balıkları hatta birisini iğne kalmayınca çapariden bozdum ucuna yem takmassanız balık gelmiyor yem donmuş karides:))))

9. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Araba olsa aksamüstü gibi atlar gelirim bugün ama malesef:( limanin yüksekte kalmasi problem degil uzun sapli bir file al yanina:) gece karanliginda kurt ile güzel eskina alinabilir. Liman ucundan lüfere atilabilir aslinda cesit bakimindan saglam bir avlak. En son istanbula giderken baktigimda kapisi zincirliydi iceri ordan mi giriliyor?

10. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    slm

evet kapıda zincir var arabayı yol kenarına bırakıp zincieden atladıktan sonra iskeleye doğru yaklaşık 2 km yürüyorsun çünkü göründüğünden çok daha büyük bir liman denizin ortasına kadar gidiyorsun :)

11. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Bakalim haftaya kismet olup ayarlayabilirsem gecebilirim hem yemli hem atcek icin:)

12. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    :)

valla bende gitmek istiyorum ama ancak hafta sonları olabilir. Bakıcas artık hayırlısı birgün denk gelirse birlikte av yaparıs önceden konusup haberlesip tabi istersen.

13. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Uygun oldugumuz vakit hafta sonuna denk getirip gitmek lazim az önce marinadan geldim deniz durgundu su üstü calistim biraz ama yine hüsran:p

14. EMİREREN

EMİREREN BARIŞ

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin-Linaeffe De Luxe 3,90m
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40,Okuma Trio RC55
    En İyi Avı:
    KALKAN 4,5KG
    Nato Limani

çok Merak Ettim şu Nato Limanini.arkadaş çiksada Birlikte Gitsek..

15. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Slm

olabilir üstat gidebiliris hafta sonu olmak şartıyla neden olmasın .

16. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Önümüzdeki haftasonu uygunluk durumuna göre bi organizasyon yapilabilir aslinda:)

17. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    evet

önümüzdeki haftada bayram ağzına denk geliyor ama bakıcaz artık. havalar iyi giderse olur inşallah

18. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    nato limanına gidecek arkadaşların dikkatine, orası askeri bölge ama yakın zamanda devri gerçekleşecek, dünya kadar söylenti var orası için, nato limanında in cin oynarken ilk gidenler bizlerdik, at çek için ideal bir yer ama havaların soğuması lazım...
    natoya gidecek arkadaşlar arabalarını karşıdaki yazlıkların önüne çeksinler lütfen, çünkü güvenlik şeridine bırakılan araçlar hem çok göze batıyor (şikayet olunca jandarma mecburen geliyor) hem de kazaya davetiye çıkartıyor, en sağlamı karşıdaki yazlıkların oraya bırakmak. zaten 2 km yürüyeceksiniz 20 metre daha yürüseniz bir zararı olmaz. bir gün çekici ile arabanız burun buruna gelirseniz o zaman bunu neden dediğimi daha iyi anlayacaksınız...

19. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    at çek için ise sultanköy denenebilir, levreğin en bol olduğu yerdir orası :)

20. huylu

huylu Serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    teşekkürler

paylaşımınız için teşekkürler hocam az önce T.dağ m.ereğli kıyı raporları ve bilgi paylaşımı adı altında bir başlık açtım ve moderatörlerden üst konu yapmalarını rica ettim eğer kabul edip yaparlarsa T.dağ, çorlu, M.ereğlisi dolaylarında oturan avcı arkadaşlara ulaşıp güzel paylaşımlar kurabiliriz. Sonuçta bu civarda avlanan balıkçı en doğru bilgiyi deneyimi verir diye düşünüyorum.