spın kamıs ve makıne ıkılemı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bbatuhan tarafından paylaşıldı.

1. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    lineeffe spirit surf 3,90 - shimano catana dx 240mh
    Favori Makine:
    Okuma avanger55 - okuma safina pro 25spa
    En İyi Avı:
    :)
    Tekrar herkeze merhaba.forum sayesınde kendıme guzel bır surf takım yaptım ve cok memnunum ve başka konuları arastırıken spın e baya merak duydum balık tutmaya gıttıgım yerlerdede baya spın kamıs olan kısıler gordum ve baya zevklı geldı , keyıflı oldugunu dusunuyorum..
    bu sebepten kendıme bır spın takım yapmak ısyorum..
    ıstanbulda muhtelıf yerlerde avlanacagım karakoy sarıyer mırgan kuruceşme vs vs..her yer olabılır..
    forumda okuma v-system 240-10 40 gr atarlı baya kullanan ve sahıp olan var memnunlar sanırım bazuka cantasıda cabası fakat okuma salınaseaspin nıde cok ovuyorlar hatta vsysteme gore cok daha ıyı dıyen bazuka canta ıcın alınıcaksa seaspın alınır dıyende cok okudum ..
    sızce tercıhım ne yonde olmalı 2,40 dusunuyorum 2,70 dusunmedım..
    ilk terrubem ve super acemılıkte daha uygun olanlaramı bakmalıyım???
    önerılerınızı beklıyorum..

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    bende salina seaspinn var. bazuka çanta için v system tercih etme. tercih edeceksen v system 2.70 onun için tercih et. bazuka çanta esasında çok büyük bir avantaj değil. fazla yer kaplar mobilize olamazsın salina seaspinn sadece bez kılıf var katla cebine koy olsun bitsin.ben bison marka kamış kılıfı aldım makine de sığıyor içine kamışda... meraya motosikletimle genellikle gitmekteyim. meraya varında kılıfın içinden kamışı makineyi çıkarıyorum kılıfı katlayıp motorun arka tocease koyuyorum ama bazuka çantam olsa böyle bir şansım olmaz.bazuka çantanın tek avantajı dikkatsiz bir avcı isen kamışı sağa sola çarpma gibi bi durumun dikkatsizliğin olacaksa işine yarar. benim gibi tilki isen gereksiz :)

3. ANTALYALIPEPE

ANTALYALIPEPE mustafa

yem

Yanic balik yeminin diger adi. Teke olarakmi geciyo karahali07 abiii cp yazarsan sevinirim

4. ANTALYALIPEPE

ANTALYALIPEPE mustafa

Abi bende fisher king 4.20 kamis var sahilden atiyirum kaclik igne yada ne kullanmaliyim....tecrubelerini aktarirsan sevinirim bide abi dukkanin nerde yanina ugramak isterimmmm

5. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pekı v-system 270 mı salınamı modelımı benım ıcınde cok onemlı deil cantası olmus olmamıs dert etmem.dıkkalı bır kullanıcıyımdır.
    2 sınınde artı eksı yorumlarını okudum ama tabı kullananlardan da bılgı almak cokdaha mantıklı..balık tutmaya başladık effespirit aldıım cok memnunum ıyıkı almısım..bırde spın kamıs alayım dıyorum nokta atıs yapmak ıstıyorum..
    onerınız ne olur..
    salına once cıkan model ve cok tutulan bır model aynı sekılde v-systemde anı sekılde arada 50 tl fark var buda bazuka canta ederı gıbı gelıyor..
    ama balıgı hıssedeyım keyıf alayım bu ısı ognerken keyfıne varayım dıyorum bu yuzden ıkılemdeyım??
    bırde atar olarak 10-40 doğru tercıhmıdır?? bırçok sahtenın gramı bu aralar zaten??

6. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    İstanbul'da çok ufak tefek sahteler kullanılmaz. ortalama 15grlık sahteler 20gr lık sahteler kullanılır. bu yüzden 10-40 bence oldukça isabetli seçim. modeller arasındaki tercih boy farkından kaynaklanmalı. boyunuz kısa ise 2.70 v system uzun ise 2.40 derim

7. ANTALYALIPEPE

ANTALYALIPEPE mustafa

4.20 fisher king kamisim sahilden atiyorum igne olarak ne kullanmaliyimm kumluk bolge....

8. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    boyum 175-178 arası bırsey hıc olcmedım merakta etmedım ozaman sımdı asıl sorum bazuka hıc onemlı deıl seaspin mı v system mı ??
    nokta atısı yapmak ıstıyorum..hemen hemen ozellıkler aynı ve sızde seaspın var v systemı secersem ne ıcın secmelıyım yada seaspın 'i?
    okadar cok yorum okudumkı kafam dagıldı..bazı yerlerde aksıyon ve esneklık konsunda cok celısen bılgıler var buda benım kafamı karısırtırdı(ornek verırsem seaspın e cok set kamıs denırken bır başka yerde ınanılmaz esnek denıyor anlamadım!!!)

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    bende bi shimano catana kamış var 5-20gr okadar esnek okadar oynakki lrf sahtelerini bile rahatça ata biliyorum. uçtan değil gövdeden esneyen fena oynak bir kamış. inanırmısın okuma salina kamışı rafa kaldırdım desem yeridir... salina sespinn kamış sert kamıştır ama odun denecek kadar sert de değildir esasında.ben uzun boylu olduğum için(1,90) 2.40 seçmiştim ama catana 2,70. esasında internetteki bilgilerin çoğu birbiri ile çelişiyor. yok efendim sert kamış wtd için uygunmuş muş da mış mış... eee ben neden incecik catana ile sahteye su üstünde oryantal yaptırıyorum?? ver hasıl kelam birinin dediğini öbürü doğrulamıyo. herkes benim dediğim doğrudur diyor. ben yerinde olsam yazı tura atardım inan :thumb:

10. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yazı tura olayınıyıymıs aslında yazı turadan zıyade en cok kullanılanı tercıh edıcem gıbı v-system 2.40 benım ısımı gorecek sanırım bırde bır ındırım olsa super olur ..pekı bu ayarda başka hangı markalara bakabılırım bu fıyat aralıgında 140 - 180 tl arası..

11. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    okumanın dışında bu fiyat kalite performansında ürün varmı inan bilemedimidk

12. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Cok tesekkur edrim ozman okuma tamadir ama hala kararsizim eger 270 alirsam kesin v-system 240 alirsam 2 model arasindayim

13. bbatuhan

bbatuhan Buğra Batuhan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kafan ıyıce karısmadan ve fıyatında cok cok uygun olması sebebıyle kendıme shımano catana dx 240 14-40 bır kamış aldım , elime ulaştı guzel bır kamışa benzıyor kullanında gorucez bakalım zatende cok anlamam.
    sımdı takımı tamamlama esnasına gelıcem.

kamış : catana dx 240 14-40 alındı ..
    makına :catana 3000sfc veya buyuk ıhtımal agır basan 2500fc modeli alanacak...
    mısına :eek:kuma bluefısh 0,26 150 metre alınacak(elımde orgu ıp var ama kullanamam gıbı gelıyor..

3 kasık alba marka 18-21-24gr aralıgında bırde 9,5 cm kırmızı kafa sahte aldım..

bırtek kasıları nasıl bağlıyacagım bılımıyorum kafam karıstı..fırdondulu rapala kilpsi alıp dırek kasık yada sahteyı buna mı monte etmelıyım yada başka bır yontem kullanmalımıyım..cok değişik sekılde kasık ve sahte mısınaya takma modeli gordum (kullanan varmış) kafa gıttı..
    avlanacagım yerler karakoy emırgan vs yerler..
    onerılerınızı beklıyorum...

14. fuatbalkanli

fuatbalkanli Fuat Balkanlı

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster DX 4.30 - okuma salina seaspin 2.85cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 10000FA - Okuma Salina pro spa 40
    okuma salina seaspin 3.00 mt. olanını kullanıyorum japon pazarı bir ürün orta sert (MH) çok oturaklı bir kamış hafif bir makine kombinasyonu ile gayet rahat kullanırsın ben daiwa legalis ile kullanıyorum en son arka arkaya bayaa iri iki tane kofana çektim banamısın demedi şidettle tavsiye ederim