Kamış & makina tavsiyeleri.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında MustafaBurgaz tarafından paylaşıldı.

1. MustafaBurgaz

MustafaBurgaz Mustafa Burgaz

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Yayın:30kg Sazan:5,5kg Çipura:2kg Ahtapot:3kg Kalamar:2kg
    Merhaba, olta takımlarımı yenilemek istiyorum. Deniz kıyı balıkçılığı için tavsiyeleriniz neler? Kamış+makina 200-250 TL maliyetli.. :confused:

2. baraküda007

baraküda007 fatih

Ne tür bir olta takımı istediğinizi belirtirseniz forumdaki herkes yardımcı olacaktır ne tür bir avcılık yapacaksınız? Spin, surf, tekne bunu belirtmeniz gerekli!

3. MustafaBurgaz

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    surf kamışı düşünüyorum. at bekle tarzı.

4. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  5. MustafaBurgaz

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Hüseyin abi linkler için teşekkürler öncelikle. Okuma markayı birçok kişi tavsiye ediyor. Kamışlar gayet ideal güzel. Makinalar 5:1 devir ideal. Bilye sayısı fazla soft bi kullanım için çok iyi. Peki dayanıklılığı nasıldır acaba?

6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Ben avengerı tavsiye etmem. Çok dayanıklı ve güzel makinadır fakat sana daha uzağa atış imkanı sağlayan makinalar almanı tavsiye ederim. İzmir için uzağa atış bence çok önemli. Örneğin okuma distance dt 60 veya çıtayı biraz yükseltebilirsen distance pro 60. Kamış olarak Lineaffe powerdrive var bende. Atışı güzel ve çok sağlam fakat biraz sağır vuruşları pek hissettirmiyor.

7. MustafaBurgaz

Favori Kamış:
    Shimano
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    kullanış olarak hafiflik sağlayacak ve dayanıklı görünen bir makina abi okuma distance dt 60. olabilir. kamışın çok kaba olmasını istemiyorum çok da yumuşak olmamalı. 700gr bir çipuranın vuruşunu hissettirir heralde ? :) o kadar da sağır değildir.

8. Ceo _0046

Ceo _0046 Çağatay

Merhaba Dostum bende izmir de Surf Casting disiplini ile av yapıyorum ! Ama Yanlış anlama o mebla lara spin takım yap daha iyi ! dün yanımda Dekatlon markası kamış makina vardı bir arkadaşta ! Balık önce benim oltaya vurdu sağlam vuruştu bu arada ! sonra yanımdaki arkadaş tasmaladı 50 metre kadar getirdi balığı ve daha sonra ilk kafa vuruşunda Makina nın göbeği fırladı dışarı resmen ! sonra elle çektik balığı ! 3 kg geldi balık yani Naspi de böyle bir balık vurursa o ayırdığın bütçe çöp olur ! bence 2 ay var daha sezon başlamasına sen biraz daha üzerine ekleme yap en azından Okuma 8k al kamış Captan lienaeffe alabilirsen 3 parça kamış al Tadını çıkar !