Alabalık peşinde çapak balığı takılırsa

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında karadeniz57 tarafından paylaşıldı.

1. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Sportex Black Stream 20gr
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Selam balık avı dostları...
    Iş inşaat derken boşluk oluşunca biraz stres attıp biraz da hasret gidermiş oldurum diye koyuldum yola. Uzun zamandır gidememiştim. Hedefte herzamanki gibi kırmızı benekli vardı. Hava baskın ve 23°C sıcak ne fazla ne de eksik güneş vardı.
    Vardım meraya. birkaç atçek yaparken, birden bır ağırlık hissettim. Büyük dal parçası diye düşünürken, birden hareket başladı ve dal parçası olmadığını anladım. Alabalık da olamazdı.
    Bıraz heycan bıraz da tasalanmaya başladım. :eek:
    Elimdeki ekpman alabalık için uyarlanmış, kamış 2,10m atarı 3-15gr dı. Saliseler içinde çözümler üretmeye çalışırken çapak balığı baş gösterdi. Heycanla kalama ayarını sıktığımı unutup balığı kendime doğru çekmeye başladım. Hiç karşı koymaya niyeti yoktu.
    Çektim, çektim, çektim derken tam kepçeye alıyodum ki, içine sığmayışıyla dalması bir oldu. Bundan sonra da kalama ayarını sıkıp gevşetmemenin faturası ağır oldu. banghead
    Flurocarbon misinanın kopmasıyla yeni aldığım dalar sahte karnındaki yüzgeçe takılı bir şekilde balık daldı gitti.
    cyrr cyrr cyrr

Aksiyonu bol bir gün oldu.
    Peşinden prensesler bir bir gelmeye başladı. Akşam yaklaşırken tadında bırakıp evin yolunu tuttum.

Raporu olduğu gibi, senaryosu Yaradan dan çekimi benden film olarak beğeninize sunuyorum.

https://youtu.be/tEAhDFpIe3w

2. börteçine52

börteçine52 t.coşkun

Favori Kamış:
    lineeffe carıbbean 4,20- YOBOMAX BULDOG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RTX65 - MISTIQUE MQ65 -MITCHELL AVOCET AV-C 2000S-Abu Garcia Cardinal 100u
    MUHTEŞEM bol heyacanlı bir av olmuş
    merada harikaymış rast gelsin

3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Tebrikler abi gerçektende %100 aksiyonlu bir video olmuş :) Sondaki ala çok güzel ve bu arada sakıncası yoksa kullandığın döner kaşıkların markasını sorabilir miyim?
    Rastgele...

4. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Eyvallah, daha iyileri sizlere nasibini olsun...

Teşekkür ederim...
    Aksiyon ve üzüntü bir arada oldu. Nasib diyelim.
    1 no Mepps döner kaşık kullanıyorum. Çok farklı kaşıklar kullandım ama orijinal Mepps her ortamda en sağlam dönerli sahte.
    AbuGarcia, Veltic, DAM-EFFZET, Spro vs. Hepsini denedim. Hepsinin kaşıkları ya baştan yada sonradan dönmemeye başladı.
    Mepps ten vazgeçmem...

5. baraküda007

baraküda007 fatih

çok güzel balıkmış kaçması yazık olmuş insanın hefesi kursağında bırakır böyle kaçınca. Keşke öncü misinayı flora değilde normal mono misana kullansaydınız patlamazdı

6. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Tabiri cayizse hevesim kursağımda kaldı.
    Belirttiğim gibi bizim merada hedef kırmızı benekli olunca bu gibi sürprizler oalağan dışı. Mono ile muthemelen daha olumlu bir sonuca varılırdı. Nasib diyelim artık...

Selamlar