Lüfer düşmanlığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında exorccist tarafından paylaşıldı.

1. exorccist

exorccist

Birkaç gün önce balık tezgahlarının önünden geçerken çinekop adı altında satılan istavrit boyutundaki balıklar dikkatimi çekti. Defnelerin üzerinde sarıkanat yazan yerler gördüm. İçim sızladı resmen. :(

Bu nasıl bir insafsızlık. Yazıklar olsun bu balıkçılara, bu balıkçılara bu balıkları tedarik edenlere ve bunu denetleyemeyenlere. :mad:

Bence cezası çok çok ağır olmalı bunun. Yoksa lüferin de kökü kuruyacak yakın zamanda.

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    bence en güzel önlem iç sularda gırgır avı yasağı. adam o balığı satmasa da yakaladıktan sonra zaten balık ziyan oluyor. boğazda ve kıyılara yakın yerlerde gırgır ve benzeri avı yasaklasınlar. 2 sene önce boğazda gırgır avı pek olmadı ne güzel iri balık yaptı ki bu balık izmit körfeze kadar girdi. bu sene istavritten başka balık olmayan yerlerde bile lüfer çıkmaya başladı.

3. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Durmak yok... ilgili telefon, e-posta, BİMER hattı, ne varsa... şikayete devam...

4. yavuz06

yavuz06 yavuz s

Favori Kamış:
    shimano catana 3 m
    Favori Makine:
    shimano catana 4000
    En İyi Avı:
    2 kg kötek
    yazık lüfer olmadan katliam yapılıyor kötüsü bunu balıkçılar yapıyo

5. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    İnsanlarımız balığı yeterince zaten tanımıyor. Üstüne birde yasal avlanma boyu diye bir kavram var . Örneğin greenpeace diyor ki "önerdiğimiz avlanma boyu 25 cm. ama yasal avlanma boyun14 cm. ""
    Bu hayvan zaten 25 cm de üreme boyuna gelebiliyorsa ve 14 cm de yasal avlanma boyu ise demekki nesli tükenecek yakın zamanda .

Ekli Dosyalar:

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Lüferin yasal avlanma boyu, 20 cm zaten.

Ama gırgırcıya filan bir şey demeden önce bir kendimize bakmamız, çeki düzen vermemiz lazım.

7. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420 cm. 220 gr.-Okuma V-System 10-60gr. 3.00 mt.
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kg. Alabalık 3,5 Kg.Levrek 1,1 Kg.Lüfer 37 cm.
    Arkadaşlar bunları yapanlar çok afedersiniz yavşak.Ben balığı tuttuğum zaman bir karışlıyorum.Benim karış 22 cm.Uygunsa çantaya değilse bırakıyorum.Herkes aynı hassasiyeti gösterse problem kalmayacak.Küçücük balıkları kasalr içinde çinekop diye satıyorlar yav.