TERKOS GÖLÜ TURNA AVI İÇİN YARDIM...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında bpmyo13 tarafından paylaşıldı.

1. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    16.4 kg yayın (yeşilırmak)
    ***. ben terkos gölüne turna avı için gitmek istiyorum.bayrampaşada oturuyorum. gölde ne tür kaşıklı , suni yem vs. kullanılıyor tavsiye edebilecek yada motorla da acılıyorlarmış nerden motor kiralayabiliriz fiyatlar nelerdir gitmiş görmüş bilgisi olan paylaşabilirmi

2. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Yalnız turna sezonu 1 Nisandan sonra başlıyor, Terkos da avlanan üyeler yardımcı olur sanırım.

3. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    en erken 5 nisanda gidebilirim zaten de gitmeden önce sağlam bi hazırlık yapmak lazım bilgi tam olsun dedim

4. MADMAN

MADMAN KEMAL

Favori Kamış:
    DAİWA TOURNOMENT 270 AGS+ DAİWA TATULA 210 YUKI TAYLOR Q5 420 SURF
    Favori Makine:
    SHİMANO AR-C AERO CI4+ 4000XG DAİWA TATAULA R BAİTCASTİN OKUMA salina sa 2 16000 Daiwa Caldia 4000
    En İyi Avı:
    sevgili eşim :)
    sa

sürdürülebilir balıkçılık için lütfen sezon açılış ve kapanışlar dikkat edelim:thumb:

5. AdemUsta

AdemUsta MERTER

En İyi Avı:
    turna
    terkoz çok bereketl, bir gölet ucu bucagı yok tekne ile bir uçtan bir ucu bir buçuk saat sürüyor geçen sezon turnaya doymuştuk bence tekne ile açılıp beyaz rapala üstü pullu pul çok başarılı 25 tl ye almıştım çok randumanlı bir takım çok kaşık filanda kullandım ama bu rapala suda iken kaşık yetersiz kaldıgı bariz anlaşılıyor terkoz da çarşıda iski önünden geçince teknecilerin takıldıgı avcı kahvesi var bir gün gidin oraya çay içmeye tanışırsınız 4 arkadaş çıkıca parası bişey degil sabahtan akşama kadar keyifli bir av yaparsınız fakat bu balıgın havyar zamanı şu aralar diş dökmesi falan var nisan ayından sonra bir hafta sonu randumanlı olucaktır ..

6. gecekurdu

gecekurdu Y.rıdvan gül

En İyi Avı:
    3.400 gr.aynalı sazan
    Bence hiç gitme.Geçenlerde ben de heveslendim.Botu ve de motoru arabaya yükledim.Bir de ne göreyim.Gölde su kalmamış.En az 100 mt.su çekilmiş.Gölün her tarafıını sazlıklar kaplamış.Olta atılacak yerlere de hep ağ germişler.

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    1 aralık-1 nisan arası turna avı yasak,15 mart -15 haziran arasıda diğerlerinin avı yasak(terkos için).
    Ağlar 15 marttan sonra atılmazlar(kaçak avcılar hariç)nisan ayıyla beraber(sezonunda) heveslenirseniz,güzel avlar(günlük 5 adet-40 cm üstü) yapabilirsiniz,rastgelsin.

8. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    tesekkürler arkadaslar. adem usta özelden bi resmini atabilirsen bahsettiğin rapalanın resmini çok makbule geçer

9. AdemUsta

AdemUsta MERTER

En İyi Avı:
    turna
    muratcım benim ortagı aradım depodan rapalanın üstünde numara varmı bir baksın var ise bilgi vericem sana kardeşim ...

10. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    saolasın abi ***. vardır

11. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    murat bey ben de bayrampaşadayım. göl de turna avına çıkmadım nisan ayında müsait olursam istersen eşlik edebilirim :)

12. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    olur tabi ki de

13. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    sezon bugun itibari ile açıldı hafta içi gitmeyi düşünüyorum daha önce gitmişlerden bi tekne kiralamak için irtibat yer flan öğrenebileceğim birileri varmı

14. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    ben sürekli gidiyorum çeşitli rapalalar kaşıklar atıyoruz. kıyıdan çok fazla denemedim ama tekneyle güzel av yapılıyor. bu hafta sonuda terkostaydım ama çıkmak için zamanım olmadı. orda tavsiye edebilicem küçük bi av bayii var orda güzel iş yapıcak rapalalardan bulabilirsiniz. tekne için şansınız varsa o gün boşta olan birini bulursunuz ama önceden bi tlf falan alırsanız randevu alıp gidersiniz o zaman sıkıntı olmaz...

15. bpmyo13

bpmyo13 MURAT

En İyi Avı:
    sizin çıktığınız tavsiye edebileceğiniz tekne flan var mı acaba

16. keremfurkan

keremfurkan kerem

selam arkadaşlar terkos gölüne hiç gitmedim kıyıdan av nasıl acaba yakın zamanda giden vrmı su nasıl durumda hafta sonu gidecez arkadaşlarla 2 gün takılacaz keyif alırmıyız burası olmazsa tavsiye edceğiniz yer vrmı şimdide
    n teşkl