Tatlısu Kefali Hakkında Bir Sorum Var

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Öncelikle herkese rastgele, benim sizlere bir sorum olacak. Bizim yazlık olarak kullandığımız evin önünden bir dere akıyor ve burada cok az da olsa kefal var, ben de at cek ve yakala bırak yaparak burada vakit gecirmeye calisiyorum, fakat bir kac gun oncesine kadar onumde cirit atan kefaller simdi ortada yoklar. Acaba hala yumurta falan mi dokuyorlar yada yumurta doktuklerinde boyle bir davranis sergilerler mi? Bir diger ihtimal de serpme vb yontemle serefsizin birinin baliklari toplamis olmasi...

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Kardeş ben yeni olduğum için pek anlamam ama kimse cevap yazmayınca tatlısu kefallerinin üreme mevsimlerine bakıp yazayım dedim. Nisan ile Temmuz ayı bu balıkların üreme mevsimiymiş. Anlayamadığım bu süre içine yeni girmedik. O deredeki kefaller haziran ayındamı üremeye başlıyor. Yumurta dökmeyle alakası var mı acaba? Neyse diğer yazdığın sebeplerden mi bilmem ama kendi çapımda yardımcı olmaya çalıştım.......Rasgele :D

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bence ümidini kaybette sevgili Ümit.Sana yetecekkadar balığı her zaman oralarda bulabilirisin.

4. nester

nester Ersin

ben de bu gün kasnanın bol olduğu bir merama gittim.hem yüzeyde hem derinde(parlıyorlardı) sürüler halinde birçok balık gördüm.ne kadar minik balık sahtesi, çekirge sahtesi ,döner kaşık hatta yemli (çekirge ,kurt,solcan) denediysem de tek bir vuruş dahi alamadım.gerçi o kadar çok balığı seyretmek benim için ayrı bir zevkti ancak neden böyle davrandıklarını anlayamadım.suya çok görüntü verip balıkları da ürkütmedim acaba yumurta mı döküyorlar yada başka bişeymi çok merak ettim

5. melangee

melangee soyer

Favori Kamış:
    Okuma Luremania
    Favori Makine:
    shimano Catana 2500 rb
    En İyi Avı:
    5 cm gümüş balığı
    kefal olduklarına emin misin? kefal iseler mepps aglia gold ile biraz derinden çekerek denemeni tavsiye ederim.