Shimano Ax makine ip misina kullanımı

Konu, 'Makineler' kısmında Can Kurtul tarafından paylaşıldı.

1. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Değerli abilerim elimde lrf avimda keyifle kullandığım shimano ax 4000 makine var onu istanbul ve bandirmada spinde kullanmak için powerline nin ip misinesini sarmak istiyorum bu makine ip misine kullanimina uygun mudur ?shimanonun bu makinesi hakkinda bilgisi olan abilerimden bilgi edinebilir miyim ?

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    lrf ekipmanları çok hafif malzemelerdir güzel kardeşim.Bu makinenin tahmini ağırlığı 350gr civarında... ortalama 15gr kamış ağırlığı su faktörü derken hesap yarım kiloya tekabül ediyor.Lrfdisiplini küçük silikonlara bilek hareketleri ile bol aksiyon verilmek sureti ile yapılır.Kamışın ucunu yana aşağıya yukarıya tıklayarak silikona aksiyon verilir.Elindeki makine bu disiplin için oldukça zorlayıcı.Ha yapılmaz mı?Yapılır elbet...Başlangıçta denersin sonra gözlemlemelerin kanaatin seni doğru makineye yönlendirecektir.Başlangıç evresi için para harcamasanda olur lakin kamış 1-10gr yumuşak aksiyonlu kamış almalısın.en azından kamış lrf ye uygun olmalı...Bu makinenin örgüye uygun olup olmadığı bambaşka ve çok önemli bir konu.Bence bu makineye örgü verimli olmaz.Çünkü bilye sayısı ve kafa mili yapısı bende soru işareti.Ben yerinde olsam powerpro yu ilk etapta alma.Onun yerine 0.16mm misina al ve başla uygulamaya...Kalama ayarı ile balığı kolayca yorar ve yakalarsın.Sevgiler,

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Metin abi sen beni tamamen yanlış anlamissin:) ben o makineyi v system lrf kamisi ile kombin ettim bir guzel de av yapıyorum çokta memnunum daha gecen hafta güzel bir cupra ve 1 ay öncesinde kiloluk mirmiri ayni makine kamis kombinasyonumla lrf disipliniyle almistim benim esas merak ettigim bu makinenin en fazla 10 grama kadar olan sahtelerle (silikon ve maket balik) ip misineyi karistirmadan düzgün sararak performans verip vermeyecegi

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sanırım şimdi doğru anladım kardeşim pardon.Ben olsam o makineye ip sarmam çünkü iri sarmazsa makine atış esnasında kuşgözü ola bilir ve bu avını engeller.:thumb:

5. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    bende yeni aldım ax 4000 fb. 60 liraya böyle bir makina gerçekten beklentimin çok çok üzerinde çıktı. Ben 100 metre 0,20 lik ip sarmıştım tam dolu olmadığından atışlarım kısa düşüyordu altına 20-25 metre kadar 0,30 naylon misina sardım gayet kullanışlı oldu 90-100 metrelere rahat ulaşıyor. Düğüm veya kusma yapmadı esnek ve hafif kamışımla çok güzel bir kombin oldular.