RUHSATSIZ TEKNELERE RUHSAT İMKANI DOĞUYOR.

Konu, 'Tebliğler' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Hiçkimsenin haberi yok ki,15 gün başvuru süresi kalmasına rağmen,ne sitede,ne feysde,ne gazetede dergide,ne de tivide bir haber geçmedi.
    Bana gelince ayaklı gaste çaycı Şükrüden aldım haberi,o da üstde oturan liman başkanlığı memuru komşusundan öğrenmiş.Dün önünden geçerken(Mudanyada) uğradım ve doğrulattım konuyu.
    Bakanlıktan tüm liman başkanlıklarına bir yazı gelmiş,kayıtsız teknelerin sahiplerinden oluşan birer talep listesi hazırlayıp merkeze göndermeleri istenmiş.Bir nevi başvuru gibi hazırlanan listede vatandaşın adı,teknesinin boyu motor gücü vs. bilgileri yazılıp imza attırılıyor.Ay sonundan sonrada gelecek emre göre bu başvurular ruhsata dönüşecek(tıpkı 2009 daki gibi,iki şahit veya muhtardan kağıt ile kayıt olacak) miş.
    Mudanya listesine baktım 15 imza var yok,yani kimsenin haberi yok.Sadece Mudanya değil,tüm liman başkanlıklarında bu çalışma mevcut imiş.İhtiyacı olan arkadaşlar en yakın liman başkanlığına uğrayıp bilgi alsınlar.

2. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Uzun zamandır beklediğim haber ama dediğiniz gibi Liman başkanlıklarının hiç bir sitesinde konu geçmiyor ilginç!Yarın ambarlı liman başkanlığını bir arayayım bakalım ne diyecekler.

3. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Liman Başkanlığını aradım,aynen müracat için başvuruluyormuş ama henüz kanun çıkmadı dediler..

4. KaygısızMurat

KaygısızMurat Murat Kaygısız

Benim bir tanıdığımın ki de ruhsatsız söyleyeyim kendisine. Teşekkürler