bu iki düzenek hakkındaki fark

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında sadrainman tarafından paylaşıldı.

1. sadrainman

sadrainman ali

merhaba arkadaşlar,avlandığım bölgede herkes sınresimdeki düzenek ile avlanıyorlar ve kiloluk sazanlar alıyorlar ben ise buna benzer 2.resimdeki düzeneği yaptım ama tık yok bu durum beni çıldırtıyor gezer kurşun 2 düzenektede acaba yemi mi yanlış takıyorum fark yok yoksa düzenek mantığında.fikirlerinizxi merak ediyorum bu benim yaptığım gezer kurşunlu takım[​IMG][/url][/IMG]
    bu da mısırın iğneye takılışı bu arada herkes mısır kullanıyor [​IMG]

dayanamayıp ben de aynısı gibi yapacağım adamlarınki ile bakalım sonuç ne oalcak ama fark ne onu çözemiyorum

Ekli Dosyalar:

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Alttaki takımdaki kösteklerin biri diğerinden kısa olsun. Mesela 25'e 15 cm gibi. Aslında tek köstek daha tercih edilendir ama, yine de sen bilirsin.

Yeme gelince; kancayı gövde yerine mısırın uç kısmından geçir sevgili Ali. Bir de mısır fazla haşlanmamış, diri olmalı.:)

3. sadrainman

sadrainman ali

öncelikle çok teşekkür ederim cevabın için.köstek olayını fark ettim ama tek köstek olsaydı benim yaptığımdan ne farkı vardı benim düzenek neden işe ytaramıyor.mısır çok sertti kokulu mısır av marketlerde satılan vakumlu poşetlerdeki.ğinenin ucuna takmayı deneyeceğim teşekkürler fikirler için.