Trofe yayin avim ( kisisel rekorum )

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. hasanahsen

hasanahsen HASAN

Güzel av olmuş.Dikkatimi kurşun çekti özel yapım galiba ?

Bir de iğne palomar ile bağlı değil san ki ?

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Kurşun 80 gr plastik kaplama. Ortası delik. Auto-ferrage (otomatik tasma) sistem için . Hair rig kullanirken palomar olmaz iğneye, böyle bağlamak lazim.

3. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Think big :D

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Bazen canım sıkılır forumda gezerim.Bişey bulamazsam senin geçmiş dönemdeki av raporlarına bakar keyf ederim.Yine güzel bir av yine güzel bir örnek yine güzel bir anlatım...Devamını dilerim arkadaşım...Sevgiler,

5. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Harikasın Roy, Yine en sona imzanı atmışsın. Tebrik ve teşekkür ederim.

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sağol Metin, imageShacka ben de kirginim o konuda. Silmiş bütün fotoğrafları. Eski raporlar fotografsiz öksüz kaldı

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sağol Ergin. Zor oldu, güç oldu ama oldu :) tecrübe eksikliği heralde ki kontrol altına alana kadar panikledim balik yürürken.

8. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Bu harika raporu daha önce niye görmedim diye kızdım kendime. Roy, tatlısu avında zirveye çıkmışsın, noktayı koymuşsun. Ellerine sağlık kıymetli dostum. 40 kg gibi muazzam bir balığı salıverdiğin ve örnek olduğun için seni tebrik ediyorum.

Bu balıktan sonra, daha irilerine denk gelesin demenin bir anlamı kalmadı artık galiba. :) Keyifli avların devam etsin diyelim.. :)

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sağol İbrahim abi :)
    Mitchel compact goldun kalomasi çekti bu balığı. Gerçi kamışın da hakkını yemeyelim iyi direnç gösterdi. Yarı parabolik olması çok işime yaradı. Malzemenin ve düğüm kalitesinin ne denli önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldum.
    Aslında daha irilerini heavy spinle veya canli yemle tutanlari biliyorum. Bu yemleme sistemimle gelir mi gelmez mi bimiyorum. Şu an igne buyutup hair rigi daha da uzatip yem adetini arttırmayı düşünüyorum.

Şu hayvan eskaza Türkiye'de avlansa muhtemelen bir restoranin girişinde teşhir edilecekti. Hala suda yüzüyor, yaşıyor, büyüyor. Kim bilir belkide bir gün 180cm 55 kilo olarak çıkacak karşıma :)

10. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Tam da diyecektim "Mitchell Compact Gold ile mi tuttun yoksa bu devi?" diye... :) :thumb:

O güzellikle 55 kilo olarak yine karşılaşmanı dilerim..

Bizi sorarsan, sandaldan çapari ile istavrit, sarıkanata devam.. çinekopu, lüfer boyuna ulaşmamış bireyleri geri salmak istiyor insan ama olmuyor işte bir türlü... :( toplum baskısı ağır geliyor. :) "balık el kadar olmuşsa tamamdır, at livara" zihniyetiyle çevrelenmişsin neticede, suya iade etmeye kalksan diyecekler ki "bir daha gelme sen, kötü örnek oluyorsun çocuklara" filan... :(

Öyle olunca çapariyi bırakıp daha irilerini hedefleyerek tekneden sahte ile at-çek lüfer, palamut denemesine giriştik bakalım hayırlısı...

11. osmanozeren

osmanozeren osman özeren

hocam mendereste büyük yayın tutacaksan denizli aydın arası ve denizlideki cindere barajına bi olta sallıcan menderesin başka yerinde büyüklerine rastlayamazsın ama en iyisi cindere baraajı

12. Sheriff

Sheriff Burak

Animal planette ırmak canavarları diye bir belgesel var, ordaki balıklar gibiymiş valla :), tebrik ederim, harika bir av..