tekneden canlı yem ile uzun olta hakkında

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında leventduran tarafından paylaşıldı.

1. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    herkese günaydın
    gecen hafta 2 günlüğüne akçaya gittim gider gitmes hemen kayığı indirdim denize ekipmanları kurdum balık bulucu herşey hazır sabah 6 da denizdeyim

deniz sakin hiç kıpırdı yok balık bulucuda pek haraket yok sahte yemle sırtı çekiyorum 5-6m metreler ile zaman zaman 20m lere çıkıyorum hiç bişey yok

dedim zargana yakaliyim aynı zamanda hazırladım takımı hem sırtı çekiyorum hem zarganaya avlanıyorum derken 1 tane zargana aldım hemen takımları topladım canlı yem takımını hazırladım

150 gr kurşunlu takımı saldım kayık rolantinin az üstünde canlı yemden sonra yaklaşık 8 kulaç sonra kurşunu taktım ve saldım denize belki 2 saat kadar gezdim ortalama yine 7-8m lerden 25m lere kadar gezdim ama hiç kıpırtı olmadı. bu arada tabiki herzaman balık yakalanacak diye bişey yok ama genelde gezdiğim bölgelerde sahte balıkla yaptığım sırtıda mutlaka balık alırım ama canlı yem takımıyla ilk defa deneyim yaşadım.

acaba yanlış yaptığım bişey mi var diye siz bilenlere danışmak istedim yoksa boş dönmem şanssızılıktanmıdır diye sizlere sormak istedim

genelde bu tarz canlı yem sırtısında özellikle hangi derinliklerde dolaşmak gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    canlı yemin yüzmesine fırsat vermek lazım, yani teknenin yürümesinden çok yemin yüzmesi lazım. yoksa canlı yem hızla beraber dönmeye başlar ve dönen balığada balık maalesef gelmez, rapalalı takımda aksiyona hareket eden balık canlı yemde tam tersine canlı hareketine geleceğinden. yürümemek lazım. o derinliklerde tekneyi salmanı ve balığın canlı hareket etmesini öneririm. rölanti üstünde 8 kulaç beden zaten canlı yemin dipten gelmesini o süratle engelleyecektir. dik geleceğine açılı olarak yürüyecek ve taklaata ata gelecektir. yem kendi başına hareket edecek şekilde tekneyş hareketlendşrmek daha mantıklı olacaktır. örneğin suyun akışıyla beraber hareketli, çok ama çok ufak rölant hareketleriyle.
    Birde canlı yemli avcılıkta yem takmak sanattır.
    o yemi yüzdğrmek ise daha büyük sanat o yüzden yürümemeyi denemek gerekir.
    Kolay gelsin..

3. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    cevap için öncelikle teşekkür ederim
    o zaman rölantide gitmek gerek ara sırada kayığı sulara bırakıp boşta salmak gerek anladım kadarı ile
    peki bizim burda sabah erken vakitte deniz genelde göl gibi olur fazla akıntı yok kayıgın çok yavaş seyretmesi kurşunu dibe oturtmazmı giderken
    yada kurşun ağırlığını birazdaha azaltmam gerekir diye düşünüyorum
    yem takmakta sıkıntı yok yem yüzüyor canlı şekilde hatta yem yaptığım balığı saldım bile boş çekince
    peki nerelerde dolaşmak lazım bu şekilde takımla kıyı mı derinmi

4. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    maşallah okuyan çok ama bilgi sahibi yok galiba :)

5. aTomKarinca

aTomKarinca Yavuz

Favori Kamış:
    Linea-effe Extreme cast 4.40
    Favori Makine:
    Daiwa EMCAST SPORT 5500
    En İyi Avı:
    Eşkina 2,750 Gr
    Sitenin en biLgiLi İnsanı aLico yazmış başkasına gerek biLe yok bence.. ;)