bu sahteler iş yapar mı?

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında uurkck tarafından paylaşıldı.

1. uurkck

uurkck uğur

Favori Kamış:
    Powerline Volga 3,50mt Fiber Kamış:60-100gr atarlı
    Favori Makine:
    Powerline HD 5000
    En İyi Avı:
    ortaokul yıllarında avladığım ilk ve tek balık iskorpit
    Merhaba balık avcılığına yeni başladım acemiyim arkadaşım babasının sahtelerinden 2 adet bana hediye etti..bu sahteler iş yaparmı bunlarla nerede ve günün hangi saatlerinde avlanmalıyım..avım kıyıdan ya da avcılar da tekne ile açıktan av yapma imkanım var..yardımcı olursanız sevinirim.:)

2. tarvas

tarvas TALHA ARVAS

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 9 2.40 (10-40 GR), SİLSTAR 4.20 SURF
    Favori Makine:
    OKUMA RTX 40S, RYOBİ EXCUSİMA 8000Vİ VE 4000Vİ
    En İyi Avı:
    LEVREK 1 KİLO, ZARGANA, 40 CM TURNA
    birinci sahtenın daları 2-3 m sanırım, yavru alabalık sahtesi geldi bana kıyıdan tatlı suda iş görebilir gibi, 4-5 metre derinlik olan yerde kullanılır, sığ yerlerde takılır dipten alamassın. tekneden olacağını pek sanmam ama deneyebilrisin, Deniz de farklı heyecanlar ile dolu.

sağda olan bana boğazda rapala avcılığında kullanılır gibi geldi, ilk iğneyi çıakrıp kullanılabilir... ya da hafif bir spin kamış ile at çek de yapılabilir.

Ancak sonuç itibarı ile bu sahteler'den çok fazla performans bekleme ( tenkeden veya kıyıdan) derim.

Genellikle Maramra'da 10cm üstü, ortalama 15-30 gr ağırlıgında, 1-2 m dalarlı, renk olarak; beyaz, sarılı, turunculu sahteler iş yapıyor...

şimdiden rastgele

3. uurkck

uurkck uğur

Favori Kamış:
    Powerline Volga 3,50mt Fiber Kamış:60-100gr atarlı
    Favori Makine:
    Powerline HD 5000
    En İyi Avı:
    ortaokul yıllarında avladığım ilk ve tek balık iskorpit
    abi yorumun için teşekkürler..peki bana özellıkle boğazda avlanabileceğim öğle ve gece için avlanabileceğim sahteler önerebilirmisin..
    gündüz vakitleri avcılar açıktan avlanabileceğim sahtelerde olabilir