SAHTELER HAKKINDA YARDIM

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında fuadana tarafından paylaşıldı.

1. fuadana

fuadana Fethi

Favori Kamış:
    Okuma V-Sytem 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30S & Ryobi Ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    8 kg Akya
    Merhaba değerli büyüklerim ve arkadaşlarım. Uzun bir süredir tekne ve kıyıdan muhtelif dip oltaları ile avlanmaktaydım. Nitekim bu sebepten sahteler ile kıyıdan spin avcılığına 4-5 yıl kadar bir ara vermiş oldum. Hatta bu süre içinde elimde bulunan sahtelerin büyük bir kısmını eşe-dosta dağıttım. Malumunuz bu süre zarfında birçok markanın yeni modelleri çıkmış ve içlerinden bazıları büyük beğeni toplamış. Ben de kendimce bu sahtelerden bir derleme yaptım ve kendime 20 adet yeni sahte almaya karar verdim. Aşağıda MARKA-MODEL-ÖLÇÜ-RENK KODU olarak belirttiğim bu sahteler ile MERSİN-KARATAŞ-YUMURTALIK kıyılarında avlanmayı planlamaktayım. Yine bu sahteleri elimdeki OKUMA V SYSTEM 2,40 (10-40 gr) kamış + OKUMA TRIO 30S makine ve CORMORAN BULLFIGHTER 2,10 (5-25 gr) kamış + LINEAEFFE BLACKSEAL 20RD makine ile kullanacağım. Daha önce forumda bu sahtelerin bazıları tek tek incelenmiş olup değerli görüşlerinizi bildirmişsiniz. Sizden; almayı düşündüğüm bu kombinasyonda ‘’değiştirmem gereken renk kodu’’, ‘’hiç almamam gereken model var mıdır’’ veya ‘’avlanmayı düşündüğüm bölgede verim alınamayan modeller’’ gibi konular hakkında değerli görüşlerinizi bildirmenizi rica ederim.
    Değerli görüşleriniz için hepinize şimdiden teşekkürlerimi bildiririm...

DUEL ADAGIO 10.5 gr 20 gr F907 (HHKN)
    DUEL SİLVER DOG F940 9 CM TOPWATER (SHBP)
    DAIWA SALT PRO MINNOW 15 CM (F01)
    DAIWA MINNOW SW 15CM (LASER SHINER, F03)
    IMA SASUKE SF-95 FLOATING (020)
    IMA PUGACHEVS COBRA 9 CM POPPER (014)
    KENDO ARISE ZERO 75F MINNOW 7,5 cm (13)
    KENDO HARYU 95F 9.5 cm (13)
    RAPALA X-RAP POP 7 Cm 11 gr (PGS)
    RAPALA X-RAP POP 7 Cm 11 gr (S)
    RAPALA MAXRAP 110 MM (FG)
    STRIKE PRO SP120F 9 cm (097D)
    USAMI COMBO POP 100 (009)
    USAMI COMBO POP 100 (340)
    YO-ZURI R511 HDYRO POPPER 90 MM (CGM)
    YO-ZURI SASHI 3D POPPER R1070 CPFF 90 F
    YO-ZURI SASHI 3D POPPER R1070 CPBM 90 F
    YO-ZURI PINS MINNOW F197 70 MM (M176)
    YO-ZURI PINS MINNOW F197 70 MM (BL)
    YO-ZURI R511 HDYRO POPPER 90 MM (CBM)

2. trofe59

trofe59 xxxxx

Sahteler konusunda sizinde söylediğiniz gibi bölgeye göre farklılıklar olabiliyor.Yazdıklarınız içinden kendonun bir çok modelini kullanıyorum fiyat performans açısından bana göre başarılı benim avlandıgım bölgeler sığ olduğu için daha ağır olan kendo seabass minnow 125 ve 145 f serilerini kullanıyorum.
    Strike pro R114OB renk koduylada güzel avlarım oldu rapala maxrap zaten kendini kanıtlamış bir sahte.
    Diğer yazdıklarınız sahtelerin bir çoğunu biliyorum fakat kullanmadığım için net bişey söyleyemem kullanan arkadaşlar mutlaka yorum yazacaktır

Bunlara ek olarak su üstü rower98 öneririm her avcının çantasında bulunması gereken bir sahte olduğunu düşünüyorum.

3. fuadana

fuadana Fethi

Favori Kamış:
    Okuma V-Sytem 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 30S & Ryobi Ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    8 kg Akya
    Merhaba Cem Bey, görüşleriniz için teşekkür ederim. Rover 98'in HA16R modelinden almıştım. Gerçekten de yüzüşü güzel bir sahte.